آیا دانه‌های قرمز روی پوست نگران کننده است؟

آیا دانه‌های قرمز روی پوست نگران کننده است؟

آیا دانه‌های قرمز روی پوست نگران کننده است؟

۲۳ مرداد ۱۳۹۷ مدیریت مقالات ، پوست و مو

آیا دانه‌های قرمز روی پوست نگران کننده است؟

گردشگری سلامت علی طب: ارمغان آور  زیبایی جوانی سلامتی

علی طب با مدیریت و همکاری متخصصین مجرب در زمینه های گردشگری و عرصه سلامت و درمان و واحد انفورمانتیک IT یکی از بزرگترین ارائه دهندگان خدمات گردشگری سلامت و توریست درمانی در ایران می باشد.

 

 

سن، جنس و نوع پوست افراد در بررسی ایجاد علل بروز دانه‌های قرمز موثر است-گردشگری سلامت علی طب

سن، جنس و نوع پوست افراد در بررسی ایجاد علل بروز دانه‌های قرمز موثر است. میزان شیوع این دانه در خانم و آقایان تقریبا یکسان است ولی ممکن است علل مختلف باعث افزایش آن در برخی از افراد شود.

یکی از عمده علل ایجاد این دانه‌ها آکنه است. کلوکون‌های سفید و سیاه، جوش‌های چرکی و انواع عفونت به‌ویژه در کودکان می‌تواند از دیگر عوامل ایجاد باشد.

آکنه‌ها بیشتر زمینه ژنتیکی دارند و البته بخشی از آنها هم به دلیل اختلال در جوانی ایجاد می‌شود. نکته مهم درباره آکنه‌ها این است که نباید دستکاری شوند چراکه می‌توانند روی پوست جا بگذارند، حتما باید مورد درمان قرار بگیرد.

اگزما در بچه‌ها باعث بروز خشکی پوست شده و خارش ایجاد می‌کند، با خارش پوست اگزما به عاملی برای ایجاد دانه‌های قرمز روی پوست تبدیل می‌شود.

در این زمان باید در حمام کردن بچه دقت شود که طولانی نباشد و پوست خیلی با شوینده‌ها تماس نداشته باشد و تنها از شوینده‌های ملایم استفاده شود. ضمن اینکه لباس این افراد باید تمام نخی باشد. در صورت تشدید اگزما نیاز به درمان‌های بیشتر با آنتی‌بیوتیک‌های موضعی و خوراکی خواهد بود.

خال‌های مادزادی همانژیوم که قابل مشاهده هستند هم می‌توانند دلیلی برای ایجاد دانه‌های قرمز باشند که البته در برخی افراد زودتر درمان می‌شوند.

 

منبع:شهرخبر

مرداد
۲۳