اخبار گردشگری سلامت مشهد و قزوین

اخبار گردشگری سلامت مشهد و قزوین

اخبار گردشگری سلامت مشهد و قزوین

۵ آبان ۱۳۹۷ مدیریت اخبار ، گردشگری سلامت

اخبار گردشگری سلامت مشهد و قزوین

گردشگری سلامت علی طب: ارمغان آور  زیبایی جوانی سلامتی

علی طب با مدیریت و همکاری متخصصین مجرب در زمینه های گردشگری و عرصه سلامت و درمان و واحد انفورمانتیک IT یکی از بزرگترین ارائه دهندگان خدمات گردشگری سلامت و توریست درمانی در ایران می باشد.

سرپرست معاونت امور زائران استانداری خراسان رضوی گفت: طبق آمار موجود طی ۶ ماهه اول سال ۷ هزار زائر از خدمات گردشگری سلامت در مشهد استفاده کرده اند.

سید جواد حسینی صبح پنجشنبه در دومین جلسه کمیته گردشگری سلامت خراسان رضوی اظهار کرد: مشهد دارای ظرفیت بسیار بالایی در حوزه توسعه و جذب گردشگر سلامت است.

وی افزود:گردشگر سلامت در دنیا ۱۰ درصد سود گردشگری را به خود اختصاص می دهد اما ما از این سود بی بهره ایم  زیرا خراسان رضوی رتبه نخست مسیرهای گردشگری را دارد و از ۱۰۰۱ مسیر گردشگری کشور ۲۴۰ مسیر آن در خراسان رضوی است.

سرپرست معاونت امور زائران استانداری خراسان رضوی تصریح کرد:

اطلاع رسانی به گردشگران خارجی از نکات ضروری است که باید با معرفی صفحه گردشگری سلامت دانشگاه به عنوان مرجع اطلاع رسانی رسمی در حوزه گردشگری سلامت ، اطلاع رسانی در کشورهای هدف ، اطلاع رسانی در مبادی ورودی ، اطلاع رسانی در محل های اسکان و سایت های راهنمای گردشگری و بلاخره اطلاع رسانی در سطح شهر؛ محقق شود.

حسینی بیان کرد:

در این راستا باید به موضوعاتی از جمله تعیین تعرفه های گردشگری سلامت در بخش دولتی و عمومی ، ایجاد واحد پذیرش بیماران بین المللی در ۱۲ بیمارستان ، ایجاد سامانه ثبت نام بستری در مراکز بیمارستانی و ارتقاء هتلینگ در بیمارستان های دارای واحد بین الملل در ۶ ماهه از جمله آن هاست که منجر به خدمات رسانی به بیش از ۷ هزار گردشگر سلامت در استان شد.

وی تصریح کرد: طبق آمار ۳۷ درصد گردشگران جهان را گردشگران مذهبی تشکیل می دهند و در ایران، مشهد کانون و مرکز گردشگری دینی است به گونه ای که در سال گذشته، ۳۱.۵  میلیون زائر را پذیراست.

سرپرست معاونت امور زائران استانداری خراسان رضوی گفت: طبق آمار موجود طی ۶ ماهه اول سال ۷ هزار زائر از خدمات گردشگری سلامت در مشهد استفاده کرده اند-گردشگری سلامت علی طب
و همچینین مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قزوین گفت: برندسازی و استاندارد سازی خدمات از اصول مهم موفقیت در واحدها و تاسیسات گردشگری به شمار می رود.

محمد علی حضرتی ها روز پنجشنبه در جمع اعضای هیات مدیره تشکل های هیات های پذیرایی استان قزوین افزود: راه اندازی این تشکل اقدام خوبی برای برندسازی واحدها و تاسیسات گردشگری استان به شمار می رود.

وی با اشاره به رویکرد دولت تدبیر و امید در استفاده از توان و ظرفیت بخش خصوصی، گفت:

با توجه به رویکرد دولت در واگذاری تصدی‌گری و مدیریت حوزه‌های مختلف به بخش خصوصی، سازمان میراث فرهنگی کشور نیز همسو با این رویکرد به سمت سیاست گذاری‌های کلان رفته و مداخله را به حداقل رسانده‌ است.
حضرتی ها گفت: امیدواریم با توجه به ظرفیت‌های غنی که در حوزه گردشگری استان قزوین وجود دارد، تشکل حرفه‌ای واحدهای پذیرایی استان بتواند با وجود وجود چالش‌های اقتصادی و اجتماعی فعالیت خود را به خوبی و با قوت دنبال کرده و در میسر ارائه خدمات مطلوب به گردشگران کارآمد باشد.

این مسئول با بیان تجارب مربوط به ایجاد تشکل‌های صنفی طی دو دهه گذشت،اظهار داشت:

متاسفانه یکی از دلایل عدم موفقیت و ناکارآمدی تشکل‌ها‌ی صنفی طی سال‌های گذشته سوء استفاده برخی اعضاء از حضور در تشکل برای استفاده و نفع شخصی است که منجر به بروز اختلافات و انهدام تشکل می‌ شد و باید اذعان کرد در حقیقت توان از خود گذشتگی و تلاش برای منافع اعضاء از عوامل مهم تداوم و استمرار تشکل‌های صنفی محسوب می‌شود.
وی با برشمردن اصول جذب مشتری در واحدهای پذیرایی، تصریح کرد: مهم ترین گام در جذب مشتری کیفیت خدمات و رعایت استانداردهای لازم است و اگر خاطره‌ای بد از یک خدمت ناشایست در هر یک از واحدهای پذیرایی در ذهن مشتریان شکل بگیرد و به دیگران منتقل گردد، قابل جبران نخواهد بود.

منابع: قطره

خبرگزاری مهر

آبان
۵