با خدمات چشم پزشکی در ایران آشنا شوید

با خدمات چشم پزشکی در ایران آشنا شوید

با خدمات چشم پزشکی در ایران آشنا شوید

29 آوریل 2020 مدیریت دسته‌بندی نشده ، اخبار ، مقالات ، چشم پزشکی

ایران بعنوان یکی از کشور های پیشتاز در عرصه چشم پزشکی جهان و درمان بیماریهای چشم با دارا بودن متخصصان حرفه ای به همراه کلینیک ها و بیمارستان های تخصصی و فوق تخصصی چشم پزشکی که مجهز به تکنولوژی های روز دنیا هستند، تاکنون توانسته است اختلالات و بیماری های مختلف بینایی را درمان و در این رابطه پذیرای میهمانان و گردشگران خارجی بسیاری از اقصی نقاط جهان بوده است.

لازم به ذکر است که قیمت انواع خدمات و جراحی­های چشم پزشکی در ایران، در مقایسه با کیفیت عمل­های مشابه در سایر کشورها بسیار مقرون به صرفه و منطقی تر می­باشد.
ارائه بهترین و با کیفیت ترین خدمات و میزان بالای موفقیت درمان­های چشم پزشکی در مراکز چشم پزشکی این کشور، ایران را به یک مقصد استثنایی و محبوب برای تمامی مشکل پسندان جهان تبدیل کرده است.

مرکز خدمات زیبایی، درمانی و گردشگری علی طب توانسته است با بهره مندی از برترین برندهای چشم پزشکی ایران، در کنار ارائه پکیج­های کاملی شامل: اخذ ویزا، اقامت در هتل یا تهیه خانه­ای مناسب جهت اسکان ، ترانسفرفرودگاهی و درون شهری، خدمات مترجم و لیدر، سیم کارت و اینترنت همراه، و هر آنچه ممکن است در سفر خود برای عمل جراحی در ایران به آن نیاز داشته باشید را، در کنار ارائه سفرهای تفریحی متعدد جهت گذراندن دوران نقاهت، بسته به سلیقه و درخواست شما فراهم آورد، تا ضمن یک عمل موفق با خاطره­ای خوش از ایران به کشور خود عزیمت نمایید.

 

در ذیل فهرستی از خدمات رایج چشم پزشکی که توسط پزشکان مجرب در ایران ارائه می گردند، آورده شده است:

 

آشنایی با جراحی های لیزری چشم

در میان رایج ترین خدمات چشم پزشکی که توسط چشم پزشکان بسیار زبده ایرانی ارائه می شود، می توان از جراحی لیزیک نام برد.

عمل لیزیک چشم که امروزه با پیشرفت علم چشم پزشکی و به یمن وجود دستگاههای پیش رفته خود به جراحی فمتولیزیک، فمتواسمایل و لازک یا PRK تقسیم می گردد، متداول ترین درمان برای اصلاح عیوب انکساری چشم از قبیل نزدیک بینی (میوپی)، دور بینی (هیپروپی) و آستیگماتیسم است و با درصد موفقیت بالا و عوارض در حد صفر باعث خواهد شد که بیماران تا آخر عمر نیازی به استفاده از عینک نداشته باشند.

با-خدمات-چشم-پزشکی-در-ایران-آشنا-شوید-علی طب
با خدمات چشم پزشکی در ایران آشنا شوید

Femto Lasik

فمتولیزیک یا زدلیزیک بعنوان کارآمدترین تکنولوژی موجود دنیا، یکی از مناسب ‌ترین و سریع ‌ترین شیوه‌ های اصلاح عیوب انکساری چشم با لیزر است.

فمتو بیانگر تکنولوژی است که در آن جدیدترین نوع لیزر (فمتو سکند) بکار گرفته شده و لیزیک مخفف استفاده از لیزر در ضخامت بسیار پائین است.

هنگام عمل جراحی فمتولیزیک ابتدا برای اینکه آرام و ریلکس شوید، به شما دارویی مخصوص داده می شود. سپس جراح با استفاده از ابزاری خاص پلک های شما را باز نگه می دارد.

پس از آن در این روش برای رسیدن به بافت های عمقی تر ، یک لایه از سطح قرنیه را که از اپی تلیوم (سطحی ترین لایه قرنیه) و قسمتی از استروما (لایه وسطی قرنیه) تشکیل شده است ، توسط لیزر فمتوسکند برش داده و بلند می­کنند.

سپس بیمار با راهنمايي جراح چشم پزشک ، به چراغ چشمك زن بالای سر خود نگاه کرده، و در این زمان است که لیزر اکسمر برای اصلاح هر گونه خطای انکساری موجود ، برروی سطح قرنیه چشم تابانده می شود.

بعد از خاتمه لیزر، بافت بلند شده را بر سر جای اولیه بر می­گردانند . به لایه سطحی نازک میکروسکوپی که بر روی سطح قرنیه برش داده شده و در انتهای عمل ، سر جای اول قرار داده می شود  اصطلاحاً فلپ ( flap ) می گویند.

با فیمتولیزیک می‌توان با موفقیت بسیار زیاد نمره‌های دیوپتر چشم بین ۱۲- و ۶+ را به راحتی درمان کرد.

در طول زمان جراحی، چشم شما باید روی یک نقطه متمرکز باشد، تا در حالیکه شکل قرنیه شما عوض می شود، چشم شما ثابت باشد.

طبیعی است که بویی مشابه بوی سوختگی مو در طی عمل به مشام شما برسد.

عمل جراحی فمتولیزیک و فمتواسمایل چشم از به روزترین روش­‌های نوین اصلاح عیوب انکساری چشم است و در حال حاضر رایج ‌ترین کاربرد آن مربوط به برش قرنیه چشم بوده و می ‌توان از آن بعنوان تکنیک جدیدتری از عمل جراحی لازک (PRK) نام برد.

دستگاه جراحی فمتولیزیک دستگاهی بسیار پیشرفته و با تکنولوژی بالا است که امروزه علاوه بر ایران در معتبرترین مراکز چشم پزشکی جهان نیز استفاده می شود.

با-خدمات-چشم-پزشکی-در-ایران-آشنا-شوید-علی طب
با خدمات چشم پزشکی در ایران آشنا شوید

LASEK  (PRK) 

تفاوت عمل لازک با جراحی لیزیک در ضخامت فلپ آن و نحوه باز کردن قرنیه است تا چطور لیزر به چشم تابیده شود ، در عمل لازک ابتدا سطحی ترین بافت قرنیه و اپی تلیوم که ضخامت ۶۰ میکرونی دارد کنار زده می شود .

برای برداشت فلپ با ضخامت بسیار پایین در روش لازک ، هم می توان از الکل و هم تکنیک های فوق پیشرفته فمتوسکند بهره برد سپس لیزر به سطح باقی مانده تابانده می شود و در پایان اپی تلیوم به جای خود برگردانده می شود .

اگر این لایه اپیتلیوم کاملا برداشته شده و اتصالی به بافت چشم نداشته باشد، به این تکنیک، روش PRK گفته می‌شود. پس از اینکه لیزر به قرنیه تابیده شد، یک لنز محافظتی مخصوصی بروی چشم گذاشته می‌شود تا روند بهبودی و التیام، تسریع یابد.

این لنزها پس از سه الی پنج روز، به راحتی درآورده می‌شوند. در روش لازک هم می‌توان هر دو چشم را در یک روز عمل کرد. معمولاً لازک در افرادی انجام می شود که ضخامت قرنیه کمتر و یا انحنا قرنیه بیشتری دارند و کاندیدهای خوبی برای عمل لیزیک نمی باشند .

معمولاً بعد از عمل لازک احساس درد و نا آرامی بیماران از روش لیزیک بیشتر است.

 

Femto Smile

عمل فمتواسمایل یا ریلکس اسمایل (ReLex Smile) ، یکی از جدیدترین وپیشرفته ترین فناوری­های جراحی لیزر چشم بدون لایه برداری بزرگ قرنیه (فلپ) می­باشد، که در آن عصب قرنیه بدلیل برش بسیار کوچک و لبخند مانند ، کمترتحت تأثیر قرار گرفته و تاری دیدی که نتیجه­ی نزدیک بینی ، دوربینی و آستیگماتیسم میباشد را رفع نموده و خطای دید را اصلاح میکند.

در این تکنیک ، از نور لیزر ، بدلیل قدرت رسوخ بالای آن ، و همچنین قابل تنظیم بودن آن در برشهای بسیار دقیق بر روی قرنیه استفاده می­گردد. و در آن جراح از لیزر اختصاصی(Visu max femto second)  برای ایجاد یک تکه یا بیت کوچک از بافت عدسی مانند در داخل قرنیه استفاده نموده و پس از آن یک شکاف کوچک به شکل لبخند ، توسط لیزر فمتوسکند بر روی قرنیه ایجاد می­نماید و سپس از میان این شکاف بسیار کوچک ، آن عدسک انکساری ریز را بیرون می­آورد.

با خروج این تکه­ی کوچک عدسک ، تغییر شکل مناسب در لایه های بیرونی قرنیه انجام شده و عیب انکساری چشم تصحیح میشود.

این نوع از لیزیک، برای نمره چشمهای بالا ، و نیز برای قرنیه های نازک استفاده میشود.

این گونه عمل­های جراحی، یک روش جراحی سرپایی چشم است و معمولا ۱۵ دقیقه برای هر چشم به طول می­انجامد.

لازم به ذکر است که نتیجه عمل دائمی بوده و بیمار پس از عمل جراحی بلافاصله می­تواند از بیمارستان مرخص شود.

از محسنات این عمل اینست که چنانچه نتیجه مطلوب حاصل نشود و یا طی سالها شماره چشم به حالت قبل از عمل برگردد، می توان عمل را تکرار کرد. سرعت بهبودی بیمار مانند عمل اول سریع است.

 

نوع عمل:

فمتولیزیکلازک یا PRKفمتواسمایل

مناسب کدام دسته از بیماران :

این روش به طور تقریبی برای ۴۰ درصد، بیماران قابل استفاده می­باشد.
اکثر بیمارانی که دارای ضخامت مناسب در قرنیه خود هستند، می‌توانند این روش را انتخاب کنند.
این روش به طور تقریبی برای ۴۰ درصد، بیماران قابل استفاده می­باشد.
اکثر بیماران به‌جز کسانی که نمره چشم مثبت دارند، می‌توانند از این روش بهره ببرند.
این روش به طور تقریبی برای ۲۰ درصد، بیماران قابل استفاده می­باشد.
اکثر بیماران با ضخامت قرنیه مناسب و نمره چشم منفی، می‌توانند از این روش بهره ببرند.

زمان بهبودی:

بهبود دید سریع و بازگشت به کار و زندگی عادی پس از ۲ روزیک تا دو هفته دوران نقاهت و بهبودی نهایی دید تا شش ماهترمیم دید در کمتر از ۲ ماه و بازگشت به زندگی عادی پس از ۲ روز

نوع درمان:

درمان دوربینی، نزدیک بینی و آستیگماتیسم (شماره مثبت)درمان نزدیک بینی و آستیگماتیسمدرمان نزدیک بینی و آستیگماتیسم

توصیه شده برای:

مناسب برای  طیف وسیعی از بیماران
(به اکثر افراد قابل توصیه است)
مناسب برای افراد دارای نازکی قرنیه و ورزشکاران رزمی یا کسانی که در معرض ضربه به چشم قرار دارند.مناسب برای  طیف وسیعی از بیماران
(به اکثر افراد قابل توصیه است) که در آن خشکی و حساسیت به ضربه کمتر از فمتولیزیک

تکنولوژی درمان

لیزر فمتوسکند + لیزر اکسایمرلیزر اکسایمرلیزر فمتوسکند
Lasik assisted femtosecond laserPhotorefractive KeratectomySmall Incision Lenticule Extraction

با-خدمات-چشم-پزشکی-در-ایران-آشنا-شوید-علی طب
با خدمات چشم پزشکی در ایران آشنا شوید

نکاتی که باید قبل از عمل لیزیک در نظر بگیرید:

قبل ازسفر:

مرکز خدمات زیبایی، درمانی و گردشگری علی طب مفتخر است ضمن مشاوره و بررسی پرونده پزشکی بیمار توسط چشم پزشک قبل از عزیمت ایشان، اطمینان حاصل نماید که آیا بیمار با توجه به شرایط موجود گزینه مناسبی برای این نوع درمان هست یا نه؟

 • انجام عمل جراحی برای اصلاح و درمان عیوب انکساری چشم مستلزم سنجش شرایط خاص بیمار ، میزان قدرت بینایی و ثابت شدن و بدون تغییر ماندن نمره چشم فرد می باشد. بدین لحاظ در سن های زیر ۱۸ سال اینگونه عمل ها توصیه نمی شوند . این امر از ایجاد هزینه­های اضافی و سربار به متقاضی عمل خواهد کاست.
 • چنانچه به بیماری خاصی مبتلا هستید از جمله دیابت، آلرژی و … قبل از عمل جراحی چشم به مرکز خدمات زیبایی، درمانی و گردشگری علی طب اطلاع دهید چرا که ممکن است با مشورت پزشک، نیاز به گذراندن یک دوره درمان و یا کنترل قبل از انجام جراحی چشم داشته باشید.
 • قبل از انجام جراحی چشم داروهایی که به صورت مستمر یا دوره ای استفاده می کنیدرا توسط مرکز خدمات زیبایی، درمانی و گردشگری علی طب به اطلاع چشم پزشکان برسانید علی الخصوص داروهای کورتونی (کورتیکواستروئیدها)
 • چنانچه باردار هستید قبل از جراحی چشم توسط مرکز خدمات زیبایی، درمانی و گردشگری علی طب به پزشک تان اطلاع دهید تا بهترین تصمیم ممکن جهت نحوه و زمان جراحی چشمی برایتان لحاظ شود.

 

بعد ازسفر:

پس از سفر بیمار به ایران، اولین قدم برای عمل لیزیک چشم و رهایی از عینک و لنزهای طبی، جلسه مشاوره و مراجعه به چشم ‌پزشک، است. این جلسه مشاوره و معاینه توسط چشم ‌پزشک مجرب ممکن است تا دو ساعت زمان نیاز داشته باشد. برخی از دلایل اهمیت این جلسه قبل از عمل عبارتند از:

 • ü پاسخگویی به پرسش‌ها و ابهامات شما درباره عمل فمتولیزیک توسط پزشک
 • ü آشنایی با گزینه‌های مختلف درمان عیوب انکساری چشم، مانند عمل فمتولیزیک، فمتواسمایل و لازک
 • ü آگاهی شما از نتایج تقریبی درمان و اطمینان خاطر از بهبودی
 • ü تجویز داروهایی برای شما که مرکز خدمات زیبایی، درمانی و گردشگری علی طب آنها را برایتان تهیه خواهد نمود
 • ü انجام معاینات چشم بصورت کامل و تعیین نمره چشم با دقت
 • ü تشخیص هر نوع بیماری چشمی که ممکن است با نتایج عمل فمتولیزیک تداخل داشته باشد
 • ü انجام دو آزمایش تخصصی توپوگرافی قرنیه و پاکی‌متری در راستای تهیه مقدمات عمل

 

آماده شدن برای عمل فمتولیزیک

نکات مهم  قبل از جراحی

 • از آنجایی که لنز (لنزهای تماسی نرم یا سخت و لنزهای عبوردهنده اکسیژن) ممکن است شکل قرنیه شما را تغییر دهد، لازم است که دست کم دو هفته پیش از جراحی از آنها استفاده نکنید، و صرفاً عینک بزنید تا ساختار قرنیه به حالت طبیعی و نرمال برگردد ، مخصوصا اگر طولانی مدت از این لنزها استفاده کرده‌اید.
 • برای به حداقل رساندن خطر عفونت، در روزهای قبل از جراحی، مژه های خود را تمیز نگه دارید.
 • استرس خود را کنترل کنید تا روز جراحی چشم استراحت کافی داشته باشید.

یک روز قبل از جراحی

 • حتماً داروهایی که در جلسه معاینه برای شما تجویز می‌شوند را طبق دستور این داروها مصرف نمایید.
 • استفاده از خوشبو کننده ها، عطرها، ادکلن ها در روز قبل و روز جراحی، ممنوع بوده و به هیچ عنوان در این دو روز از لوازم آرایش و هیچ کرم یا لوسیونی استفاده نکنید. این توصیه چشم پزشکان به منظور کاهش احتمال عفونت های چشمی ناشی از استعمال این گونه لوازم است.
 • قبل از جراحی چشم، بهداشت فردی را رعایت کنید و شب قبل از جراحی چشم بهتر است که دوش بگیرید و صورت ، چشم ها و مژه­هایتان را به خوبی شستشو داده و تمیز کنید.

در روز جراحی

 • همراهان شما در مرکز خدمات زیبایی، درمانی و گردشگری علی طب یک تا دو ساعت پیش از جراحی باید شما را به مرکز درمانی برسانند، بدین منظور با ایشان همکاری لازم را داشته و برای کاهش استرس یک قرص استامینوفن میل نمایید. این قرص به شما احساس خواب آلودگی خواهد داد.
 • قطره‌های چشمی و اشک‌های مصنوعی که برای شما تهیه کرده‌اند را همراه خود داشته باشید.
 • از آوردن ساعت و موبایل و گیره سر و هرگونه لوازم فلزی و الکترونیکی در روز عمل جراحی چشم به اتاق عمل خودداری کنید.
 • این جراحی­ها مستلزم ناشتا بودن شما نیستند و قبل از جراحی چشم یک وعده غذایی سبک میل نمایید.
 • نتایج آزمایشات انجام شده را حتما به همراه داشته باشید.
 • معاینه و عمل فمتولیزیک تقریبا ۱ ساعت طول می‌کشد.

مراقبت‌های بعد از عمل جراحی

پس از جراحی، چشم با یک پد محافظ پوشانده می‌شود. لازم است تا ۲۴ ساعت بعد از جراحی این پد روی چشم باقی بماند. احساس درد و ناراحتی مختصر پس از عمل جراحی، طبیعی است که می­توانید با قرص مسکن آن را کنترل نمائید. دوره بهبودی جراحی لیزیک نسبتا کوتاه است.

برای نتیجه بهتر عمل و کاهش ناراحتی، نکات زیر را رعایت کنید:

 • به توصیه های چشم پزشکتان عمل کنید تا از موفقیت حاصله پس از جراحی چشم لذت ببرید.
 • در طول دوره بهبودی، قطره‌های آنتی‌بیوتیک چشمی، برای جلوگیری از عفونت و تسریع بهبودی شما تجویز می‌شوند. آنها را مطابق دستور پزشک مصرف نمائید. قطره های تجویز شده نباید همزمان استفاده شوند. حتی اگر زمان آنها یکی بود، باید با حدود فاصله زمانی ۲ تا ۵ دقیقه استفاده شوند.
 • در روزهای اول پس از جراحی، از لمس چشم یا مالیدن آن بشدت اجتناب کنید
 • توصیه می‌شود حمام و شستن صورت را به روز بعد از عمل موکول کنید. مراقب باشید صابون و شامپو وارد چشمتان نشود.
 • چشم‌ها پس از جراحی، نسبت به نور خورشید و حتی نور محیط حساس می‌شوند. استفاده از عینک آفتابی مناسب تا مدتی توصیه می‌شود.
 • در طول دوره­­ی بهبودی مواردی مانند خشکی چشم (خارش چشم به همراه قرمزی؛ بیمار از وجود یک جسم خارجی در چشم شکایت می‌کند) ، دوبینی، تاری، دیدن هاله یا سایه در کنار تصویر و کاهش موقتی تولید اشک، طبیعی است. این مشکلات معمولا طی چند روز تا چند هفته بعد از عمل برطرف خواهند شد.
 • برای چند هفته بعد از انجام عمل جراحی از آرایش کردن، شنا و استفاده از سونا و جکوزی خودداری نمائید.
 • افرادی که از لنزهای زیبایی استفاده می کنند، ۳ ماه پس از جراحی مجاز به استفاده از این لنزها نیستند.
 • حتماً بعد از جراحی چشم برای زمان مسافرت خود با چشم پزشکتان مشورت نمایید.

 

همچنین گفتنی است که غیر از لیزیک، جراحی های انکساری دیگری نیز شامل:

Photorefractive keratectomy (PRK), Customized Lasik,  Radial keratotomy (RK),  Astigmatic keratotomy (AK),  Automated lamellar keratoplasty (ALK),  Laser thermal keratoplasty (LTK),  Conductive keratoplasty (CK),  Intracorneal rings (Intacs), Phakic IOL, Clear lens extraction

وجود دارند. این فرآیندها مشکلات بینایی، یعنی دوربینی، نزدیک بینی، و آستیگمات را در سطوح مختلف درمان می کنند.

 

با-خدمات-چشم-پزشکی-در-ایران-آشنا-شوید-علی طب
با خدمات چشم پزشکی در ایران آشنا شوید

تعیین جلسات معاینه

لازم است تا ۴۸ ساعت بعد از عمل فمتولیزیک برای بررسی فرآیند بهبود، به جراح مراجعه کنید. معمولا جلسات بعدی مراجعه یک هفته و سه ماه بعد از جراحی خواهند بود.

 


درخصوص بیماران خارجی برنامه زمانبندی چک شود  ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

مرکز خدمات زیبایی، درمانی و گردشگری علی طب با استعانت از مراکز چشم پزشکی تراز اول ایران، پیشرو در انجام هر نوع عمل جراحی لیزیک در ایران و خاورمیانه است. هزینه عمل لیزیک چشم در این مراکز مطابق با تعرفه های رسمی بوده و برای دریافت اطلاعات و جزییات بیشتر درمان توصیه می­کنیم این مطلب را  به طور کامل بخوانید.

 

پیش از اقدام برای جراحی لیزیک با مشاوران متخصص مرکز خدمات زیبایی، درمانی و گردشگری علی طب مشورت کنید و سؤالات خود را مطرح نموده و یا با مراجعه به وب سایت این مرکز به نشانی www.aliteb.com می­توانید کلیه پرسش­های خود را با ما در میان گذاشته، و مطمئن شوید که همه چیز برای یک مسافرت عالی و یک عمل موفقیت آمیز آماده باشد.

 

مطمئن باشید موفقیت عمل لیزیک بسیار بالا است به این معنی که عوارض عمل لیزیک بسیار نادر است و نگرانی خاصی بیماران را تهدید نمی کند. و نتیجه­ی بسیار موفقیت آمیزی دارد.

با خدمات چشم پزشکی در ایران آشنا شوید

آوریل
29