بوتاکس دور چشم : چاره رفع چین و چروک اطراف چشم

بوتاکس دور چشم : چاره رفع چین و چروک اطراف چشم

بوتاکس دور چشم : چاره رفع چین و چروک اطراف چشم

۲۶ تیر ۱۳۹۷ مدیریت مقالات ، جراحي هاي زیبایی

بوتاکس دور چشم : چاره رفع چین و چروک اطراف چشم

دکتر امیرحسین سروری متخصص گوش حلق و بینی در شهر مشهد، با سابقه فعالیت در زمینه جراحی زیبایی چشم که دارای همکاری صمیمانه با شرکت  گردشگری سلامت علی طب می باشد مقاله اختصاصی بسیار مفیدی در این زمینه ارائه داده است که در ادامه آورده شده است:

گردشگری سلامت علی طب: ارمغان آور  زیبایی جوانی  سلامتی

علی طب با ارائه خدمات گردشگری سلامت و توریسم درمانی، در حال همکاری با گروهی از پزشکان متخصص و مجرب در عرصه های گوناگون پزشکی می باشد.

یکی از خدمات درمانی علی طب، در بحث گردشگری سلامت، بخش جراحی زیبایی چشم می باشد.

جراحی زیبایی چشم ، یکی از مشکلات درمانی می باشد که اخیرا شهروندان کشورهای همسایه برای معالجه آن به ایران سفر می کنند.

علی طب در بحث گردشگری سلامت و توریسم درمانی ارائه کننده خدمات باکیفیت درمانی  جراحی زیبایی چشم توسط پزشکان متخصص و فوق تخصص در شهرهای تهران و مشهد و آبادان و… به مسافرین و بیماران گرامی می باشد.

 بالا رفتن سن تنها دلیل ایجاد چین و چروک دور چشم نیست. در حقیقت آسیب های وارد شده به خاطر قرار گرفتن در معرض نور خورشید، نگاه کردن با چشمان نیمه باز، خندیدن، سیگار کشیدن، جوش زدن، حرکت عضلات، عمل جراحی، و آسیب های وارد شده همگی می توانند باعث ایجاد چین و چروک دور چشم شوند.
بوتاکس دورچشم برای رفع چین و چروک

 

 

رفع چروک دور چشم

وضعیت چشم‌ها یکی از اولین مسائلی است که افراد در هنگام مواجه شدن با شما به آن توجه می‌کنند. به هر حال، پوست اطراف چشم‌ها نیز یکی از اولین نواحی است که دچار چین و چروک و ترک خوردگی می‌شود. در بسیاری مواقع چین و چروک دور لب و چشم ها باعث می شود شما مسن‌تر از آن‌چه واقعاً هستید، به نظر برسید. در این حالت با توجه به دلیل ایجاد چین و چروک، ممکن است بتوان با استفاده از روش‌های مناسب این چین و چروک ها را حذف کرده یا تا حد ممکن کاهش داد.

به هر حال، مشکل چین و چروک‌های دور چشم یکی از مسائلی است که امروزه بسیاری از افراد را تحت تاثیر خود قرار داده است. ظاهر چین و چروک دور چشم و ترک پوست ایجاد شده در این ناحیه یکی از علائم طبیعی بالا رفتن سن است. در حقیقت افزایش سن می تواند باعث شود پوست شما نازک تر از حالت طبیعی آن شده و مستعد ایجاد چین و چروک شود.

 

 

علت ها و دلایل چین و چروک

بالا رفتن سن تنها دلیل ایجاد چین و چروک دور چشم نیست. در حقیقت آسیب های وارد شده به خاطر قرار گرفتن در معرض نور خورشید، نگاه کردن با چشمان نیمه باز، خندیدن، سیگار کشیدن، جوش زدن، حرکت عضلات، عمل جراحی، و آسیب های وارد شده همگی می توانند باعث ایجاد چین و چروک دور چشم شوند. در صورتی که شما متوجه شدید اطراف یک چشم چین و چروک ها بیشتر از چشم دیگر است، خندیدن یا لبخند زدن ممکن است عامل اصلی تاثیرگذار بر این مشکل باشند. در حقیقت بسیاری مواقع لبخند زدن تاثیر مشابه بر دو طرف صورت ندارد و طرح لبخند فرد متقارن نیست یا ممکن است شما هنگام خوابیدن روی یک طرف صورت خود بیشتر از طرف دیگر آن بخوابید و به این ترتیب یک طرف صورت خود را بیشتر به پشتی فشار دهید. این شرایط می تواند باعث ایجاد چین و چروک زیر یکی از چشم های شما شود.
راه‌ها و روش‌های درمان

برای درمان چروک دور چشم لازم است با یک متخصص پوست یا جراح پلاستیک صحبت کنید. یکی از روش‌های رفع چروک دور چشم، استفاده در این رابطه تزریق بوتاکس یا کولاژن است.

 

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس یکی از بهترین روش‌های قابل استفاده برای رفع چین و چروک دور چشم است. به این منظور، پزشک بین ۱ تا ۳ سی سی بوتاکس رقیق شده با آب نمک به عضلات زیر چشم تزریق می‌کند. با وجودی که ممکن است شما در طول درمان با ناراحتی خفیف تا ملایم مواجه شوید، اما می‌توانید فعالیت های عادی خود را بلافاصله پس از تکمیل درمان مجدداً شروع نمایید. مشاهده نتایج کامل ناشی از تزریق بوتاکس به ۷ تا ۱۴ روز زمان نیاز دارد. این موضوع در حالی است که شما ممکن است پس از چند روز بتوانید بهبود در وضعیت ظاهری خود را بطور مشخص مشاهده نمایید. هزینه تزریق بوتاکس نیز به تعداد ناحیه‌های مورد درمان بستگی دارد.

 

تزریق ژل

امروزه از تزریق پر کننده های پوستی یا ژل ها برای پر کردن بافت نرم و از بین بردن چین و چروک زیر چشم ها استفاده می شود. ژل های پر کننده پوست را می توان برای نواحی حساس و بطور خاص اطراف چشم ها مورد استفاده قرار داد. نتایج حاصل از روش تزریق ژل بلافاصله پس از تزریق بطور واضح قابل مشاهده خواهد بود و می تواند باعث از بین رفتن علائم ناشی از افزایش سن، چین و چروک و نیز افتادگی پوست در محل تزریق شود. هزینه تزریق ژل به مقدار ژل مصرفی بستگی دارد.

 

میکرودرم

روش میکرودرم یک راهکار درمانی موثر برای از بین بردن چین و چروک های سطحی دور چشم است. به هر حال برای ترک های عمیق تر لازم است از روش های تهاجمی تر همچون لایه برداری شیمیایی یا پیلینگ عمیق و یا لیزر درمانی استفاده شود. در عمل روش میکرودرم ابریژن می تواند باعث تحریک تولید کولاژن پوست شود و به حفظ غشای پوست کمک کرده و فرآیند تجدید سلول های پوستی را تسریع نماید.

 

منبع:مقاله اختصاصی از دکتر امیرحسین سروری متخصص گوش حلق و بینی جراحی های زیبایی در شهر مشهد

 

تیر
۲۶