جراحی تزریق بوتاکس:جراحی زیبایی

جراحی تزریق بوتاکس:جراحی زیبایی

جراحی تزریق بوتاکس:جراحی زیبایی

۱۷ تیر ۱۳۹۷ مدیریت مقالات ، جراحي هاي زیبایی

دکتر امیرحسین سروری متخصص گوش حلق و بینی در شهر مشهد، با سابقه فعالیت در زمینه جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی که دارای همکاری صمیمانه با شرکت  گردشگری سلامت علی طب می باشد مقاله ختصاصی بسیار مفیدی در این زمینه ارائه داده است که در ادامه آورده شده است:

گردشگری سلامت علی طب: ارمغان آور  زیبایی جوانی  سلامتی

علی طب با مدیریت و همکاری متخصصین مجرب در زمینه های گردشگری و عرصه سلامت و درمان و واحد انفورمانتیک IT یکی از بزرگترین ارائه دهندگان خدمات گردشگری سلامت و توریست درمانی در ایران می باشد.

علی طب در حال حاضردر عرصه خدمات زیبایی همچون کاشت مو، زیبایی پوست، پیکرتراشی، جراحی بینی، بوتاکس، ژل لب، چال گونه، افتادگی پلک و… در شهرهای تهران،مشهد، آبادان، تبریز،شیراز و یزد با همکاری مراکز درمانی و پزشکان متخصص مشغول به فعالیت می باشد.

استفاده از بوتاکس جهت درمان غیر جراحی چین و چروک های اطراف چشم و ناحیه پیشانی ابزاری موثر است.
تزریق بوتاکس: جراحی زیبایی

 

 

استفاده از بوتاکس جهت درمان غیر جراحی چین و چروک های اطراف چشم و ناحیه پیشانی ابزاری موثر است.

درواقع بوتاکس نام تجاری یکی از مارک های توکسین بوتولینیم است که در حال حاضر در ایران وجود ندارد ولی عموما به همه مارک های موجود در بازار بوتاکس می گویند که غلطی مصطلح است. بوتاکس سبب ایجاد فلج موقت در عضلات ریز و متعدد موجود در صورت می شود که انقباض آنها سبب ایجاد چین و چروک اطراف چشم و خطوط اخم عمودی و افقی می شود.
نکته مهم پس از تزریق بوتاکس این مساله است که چهره حالت خشک و بی روح پیدا نکند. دکتر با انتخاب دوز مناسب و محل دقیق تزریق از این عارضه اجتناب می کند.
سوال بسیاری از متقاضیان بوتاکس از ما این است که آیا صحت دارد که در صورتی که پس از مدتی نخواهیم تزریق بوتاکس را ادامه دهیم چین وچروک های صورت افزایش پیدا می کند؟
این مساله صحیح نیست چون با ازبین رفتن اثر بوتاکس عضلات صورت دوباره به حالت عادی برمی گردند و به هیچ وجه قوی تر از قبل نخواهد شد.
مصرف آسپیرین و داروهای رقیق کننده خون را باید ۱۰ روز قبل از تزریق قطع کرد پس از تزریق بوتاکس اثرات تدریجی آن طی ۲۴ ساعت به آهستگی شروع می شود ولی ممکن است چهار روز جهت رسیدن به حداکثر اثر بخشی زمان نیاز باشد.
به بیمار توصیه می‌شود تا دو ساعت خم نشود و از ورزش سنگین تا فردای پس از تزریق اجتناب کند. اثر بوتاکس سه تا چهار ماه باقی می‌ماند. من به بیمارانی که می‌خواهند تزریق بوتاکس را ادامه دهند، سه ماه بعد نوبت تزریق مجدد را می‌دهم. در این زمان هنوز عضلات کاملا به قدرت اولیه خود برنگشته اند.
یکی از کاربردهای جالب بوتاکس در درمان سردردهای میگرنی است.
مهمترین عوارض بوتاکس عبارتند از: افتادگی پلک، چهره خشک و بی روح که هم ناشایع و هم برگشت پذیرند، دوبینی وسردرد ازدیگرعوارض آن است، با انتخاب دوز مناسب و محل تزریق مناسب می توان ازاین عوارض جلوگیری کرد.در درصد کمی از افراد هم ممکن است واکنش حساسیتی رخ دهد.

 

 

منبع: مقاله اختصاصی از دکتر امیرحسین سروری متخصص گوش حلق و بینی و جراحی های زیبایی در مشهد

تیر
۱۷