درباره گردشگری پزشکی چه می دانید؟

درباره گردشگری پزشکی چه می دانید؟

درباره گردشگری پزشکی چه می دانید؟

۶ مرداد ۱۳۹۷ مدیریت مقالات ، گردشگری سلامت

درباره گردشگری پزشکی چه می دانید؟

گردشگری سلامت علی طب: ارمغان آور  زیبایی جوانی سلامتی

علی طب با مدیریت و همکاری متخصصین مجرب در زمینه های گردشگری و عرصه سلامت و درمان و واحد انفورمانتیک IT یکی از بزرگترین ارائه دهندگان خدمات گردشگری سلامت و توریست درمانی در ایران می باشد.

علی طب در حال حاضردر عرصه خدمات زیبایی همچون کاشت مو، زیبایی پوست، پیکرتراشی، جراحی بینی، بوتاکس، ژل لب، چال گونه، افتادگی پلک و… در شهرهای تهران،مشهد، آبادان، تبریز،شیراز و یزد با همکاری مراکز درمانی و پزشکان متخصص مشغول به فعالیت می باشد.

 

 

گردشگری سلامت (health tourism) شاخه‌ای از گردشگری است که در آن فرد از کشوری به کشور دیگر سفر می‌کند تا از خدمات سلامت و پزشکی بهره‌مند شود.

 

 

گردشگری پزشکی (medical tourism) زیرمجموعه‌ی گردشگری سلامت است که به مسافرت به کشور دیگر برای دریافت خدمات پزشکی و زیبایی اشاره می‌کند، درحالی که گردشگری سلامت حوزه وسیع‌تری را پوشش می‌دهد، برای مثال سفر به قصد بهره‌گیری از آب و هوای مطبوع، یا چشمه‌های آب گرم جهت حفظ و بهود سلامت جسمی و روحی نیز زیرمجموعه گردشگری سلامت محسوب می‌شوند-گردشگری سلامت علی طب.

این حوزه‌ها با عناوین مختلف دیگری مانند توریسمِ درمانی، توریسم پزشکی و توریسم  سلامت نیز شناخته می‌شود.

مهم‌ترین دلایل سفر به کشور دیگر برای خدمات سلامت به این شرح است:

۱-نبود یا کمبود امکانات درمانی و پزشکی مناسب در کشور مبدا

۲- هزینه بالای خدمات درمانی در کشور مبدا و قیمت پایین همان خدمات در کشور مقصد

۳- شرایط اقلیمی مناسب کشور مقصد

۴- وجود جاذبه‌های گردشگری مناسب در کشور مقصد به ویژه برای اهداف درمانی (مانند چشمه های آب گرم)
طبق تعریف دکتر راشکی، گردشگری سلامت به معنی مسافرت به قصد پیشگیری، حفظ، درمان و ارتقا سلامت از محل زندگی به منطقه دیگر است.

به گفته ایشان در سال‌های نه‌چندان دور روال معمول این بود که افراد از کشورهای کمترتوسعه‌یافته برای خدمات درمانی به کشورهای پیشرفته مسافرت می‌کردند، اما طی ۱۵-۱۰ سال اخیر پس از این‌که برخی کشورهای درحال‌توسعه زیرساخت‌های پزشکی خود را تقویت کردند و با توجه به این‌که هزینه خدمات درمانی در این کشورها بسیار پایین‌تر از کشورهای توسعه‌یافته است، جهت فلش عوض شد و اکنون بسیاری از افراد از کشورهای توسعه‌یافته به کشوهای درحال‌توسعه دارای امکانات پزشکی برای دریافت خدمات درمانی مسافرت می‌کنند.

منبع:دانشگاه علوم پزشکی مشهد

مرداد
۶