درمان خانگی جوش های سرسیاه روی بینی

درمان خانگی جوش های سرسیاه روی بینی

درمان خانگی جوش های سرسیاه روی بینی

۱۵ آذر ۱۳۹۷ مدیریت مقالات ، پوست و مو ، بیماری های عمومی

درمان خانگی جوش های سرسیاه روی بینی

جوش های چرکی و یا جوش های سرسیاه روی بینی به هیچ وجه قابل تحمل نیستند به خصوص وقتی درست قبل از یک قرار و یا جلسه مهم روی صورت سبز شوند اینجاست که یک روش درمانی و نسخه فوری لازم است.

گردشگری سلامت علی طب: ارمغان آور  زیبایی جوانی  سلامتی

علی طب با ارائه خدمات گردشگری سلامت و توریسم درمانی، در حال همکاری با گروهی از پزشکان متخصص و مجرب در عرصه های گوناگون پزشکی می باشد.

یکی از خدمات درمانی علی طب، در بحث گردشگری سلامت، بخش جراحی زیبایی بینی می باشد.

جراحی بینی ، یکی از مشکلات درمانی می باشد که اخیرا شهروندان کشورهای همسایه برای معالجه آن به ایران سفر می کنند.

علی طب در بحث گردشگری سلامت و توریسم درمانی ارائه کننده خدمات باکیفیت درمانی جراحی زیبایی، توسط پزشکان متخصص و فوق تخصص در شهرهای تهران و مشهد و آبادان و… به مسافرین و بیماران گرامی می باشد.

این نوع جوش ها چون در وسط صورت هستند، بسیار قابل توجه اند بعضی افراد ناخواسته و ندانسته باعث زیاد شدن آنها میشوند و راهی برای درمان جوش روی بینی ، نمیدانند. اگر شما هم جز این افراد هستید، خواندن این مقاله را ادامه دهید، تا یاد بگیرید چگونه می توانید با روش های ساده و خانگی، آنها را از بین ببرید، آنها را امتحان کنید تا بتوانید پوستی زیبا داشته باشید.

جوش های چرکی و یا جوش های سرسیاه روی بینی به هیچ وجه قابل تحمل نیستند به خصوص وقتی درست قبل از یک قرار و یا جلسه مهم روی صورت سبز شوند اینجاست که یک روش درمانی و نسخه فوری لازم است و بسیار نیاز ، درست همان چیزی که در ادامه این بخش از نمناک خواهیم گفت.

این نوع جوش ها چون در وسط صورت هستند، بسیار قابل توجه اند بعضی افراد ناخواسته و ندانسته باعث زیاد شدن آنها میشوند و راهی برای درمان جوش روی بینی ، نمیدانند.

اگر شما هم جز این افراد هستید، خواندن این مقاله را ادامه دهید، تا یاد بگیرید چگونه می توانید با روش های ساده و خانگی، آنها را از بین ببرید، آنها را امتحان کنید تا بتوانید پوستی زیبا داشته باشید.

درمان خانگی جوش های سرسیاه روی بینیجوش های چرکی و یا جوش های سرسیاه روی بینی به هیچ وجه قابل تحمل نیستند به خصوص وقتی درست قبل از یک-گردشگری سلامت علی طب

علت جوش زدن روی بینی چیست

دلایل متعددی وجود دارد، که باعث جوش زدن روی بینی می شود:

    تغذیه ضعیف
آلودگی
تغییرات هورمونی
بهداشت نامناسب
عوامل ژنتیکی

درمان خانگی جوش روی بینی با ۴ روش گیاهی

در زیر، درمان های ذکر شده، را امتحان کنید، و در برنامه روزانه زیبایی خود قرار دهید:

۱٫بخار بابونه و رزماری :

اولین درمان خانگی برای از بین رفتن جوش های روی بینی، یک حمام بخار خوب است این کار، مانند یک دارویی عمل میکند که باعث باز شدن منافذ پوست میشود که باعث می شود،اعمال مواد دارویی پس از آن، مستقیما به پوست شما دسترسی پیدا کند.

بابونه، یک ضدالتهاب است، این در صورتی است که، رزماری می تواند عفونت را درمان کند که ترکیب آنها در بخار حمام، میتواند تاثیر بسزایی داشته باشد ایده ی خوبی است، اگر این کار را حداقل یک بار در هفته انجام دهید.

درمان جوش روی بینی با بخور بابونه و رزماری

برای انجام این کار به ۵ فنجان، معادل الیتر آب، دو قاشق غذاخودی (۳۰گرم) رزماری خشک شده، دو قاشق غذاخوری گل بابونه خشک شده(۳۰گرم) نیاز است.

اول از همه، آنها را داخل آب بریزید و سپس روی اجاق گاز قرار دهید و اجازه دهید، تا به مدت ۵ دقیقه به جوش بیاید سپس اجازه دهید تا کمی خنک شود و از بخار آن استفاده کنید و صورتتان را در مقابل بخورش قرار دهید ، فقط مراقب باشید که خودتان را نسوزانید!

یک حوله را روی سر خود بگذارید و اجازه دهید تا بخار، روی آن قسمت نگهداشته شود صبر کنید که این بخار جادویی، ۲تا ۵ دقیقه، کار خود را انجام دهد.

درمان خانگی جوش های سرسیاه روی بینیجوش های چرکی و یا جوش های سرسیاه روی بینی به هیچ وجه قابل تحمل نیستند به خصوص وقتی درست قبل از یک-گردشگری سلامت علی طب

جوش شیرین بهترین درمان جوش روی بینی

۲٫جوش شیرین و روغن نارگیل لایه بردار:

بعد از اینکه منافذ پوستتان ، توسط بخار حمام باز شد، در بهترین موقعیت هستید ، تا یک پاک کنندگی و لایه برداری عمیق روی آن انجام شود که در این مقاله، ما به شما پیشنهاد کردیم،که از ترکیب جوش شیرین و روغن نارگیل باهم استفاده کنید.

زیرا روغن نارگیل پوست شما را تغذیه و مرطوب می کند و همین طور جوش های روی بینی شما را درمان میکند.

درمان جوش روی بینی با ماسک جوش شیرین

شما به یک قاشق غذاخوری روغن نارگیل(۱۵میل)، یک قاشق چای خوری جوش شیرین(۳گرم) ،نیاز دارید.این دو مواد را خوب، با هم مخلوط کنید، تا یک شکل خمیری به خود بگیرد و بعد به آرامی، روی بینی خود ماساژ دهید.

اگر دوست دارید،میتوانید این ماسک را روی کل صورت خود نیز، اعمال کنید و در آخر صورتتان را با آب بشویید.

۳٫ژل آلوئه ورا و روغن درخت چای :

اگر میخواهید، بینیتان را مرطوب کنید، بدون اینکه چرب شود، از ژل آلوئه ورا برای اول کار استفاده کنید، که رطوبت را در خود حفظ و از پوست شما محافظت می کند روغن درخت چای نیز، به دلیل خواص ضد باکتریایی که دارد، باعث از بین رفتن جوش های بینی شما می شود.

شما به ۳قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا(۴۵گرم) و ۶ قطره از اسانس روغن درخت چای نیاز دارید مواد را باهم ترکیب کنید، و در یک ظرفی که راه باز داشته باشد، بریزید و سپس روی پوست خود بمالید، فقط مراقب باشید که با چشمتان برخورد نداشته باشد.

ماسک های  فوق العاده برای درمان جوش روی بینی

درمان خانگی جوش های سرسیاه روی بینیجوش های چرکی و یا جوش های سرسیاه روی بینی به هیچ وجه قابل تحمل نیستند به خصوص وقتی درست قبل از یک-گردشگری سلامت علی طب

۴٫ماسک ذغال سنگ و خاک رس:

اگر میخواهید که از شر جوش های روی بینی خود خلاص شوید، به ماسکی نیاز دارید، که آلاینده هارا از سطح پوست حذف کند و سم زدایی انجام دهد که ذغال سنگ و خاک رس بهترین عملکرد را در این زمینه ها دارند و خاک رس، به دلیل وجود مواد معدنی سموم را جذب میکند ذغال سنگ نیز یک پاک کننده قوی است و بعنوان یک لایه بردار هم عمل میکند پس مطمئنا ترکیب این دو مواد باهم، ترکیب فوق العاده ای را برای از بین بردن جوش ایجاد می کنند.

شما به یک قاشق غذاخوری خاک رس سفید یا سبز (۱۵گرم) ،یک قاشق چای خوری ذغال سنگ آرایشی _بهداشتی (۵گرم) و سه قاشق غذاخوری آب نیاز دارید.

اول از همه، این سه عنصر را با هم ترکیب کنید، فقط در نظر داشته باشید که از ظروف پلاستیکی یا فلزی استفاده نکنید، از شیشه، سرامیک و یا چوب استفاده کنید.

باید یک ماسکی به دست آورید، که نه خیلی خشک، و نه خیلی تر باشد.ماسک را روی بینی خود بمالید، به مدت ۱۵ دقیقه صبر کنید، تا خشک شود و در نهایت بشویید و مرطوب کنید.

ماسک سفیده تخم مرغ برای درمان جوش های سر سیاه

شما برای تهیه این ماسک به ۳ سفیده تخم مرغ نیاز خواهید داشت که بصورت زیر از آنها استفاده خواهد شد :

۱٫ اولین سفیده تخم مرغ را بطور یکنواخت روی صورتتان پخش کنیدسپس یک دستمال کاغذی روی آن فشار دهید و اجازه دهید خشک شود .

۲٫دومین سفیده تخم مرغ و دستمال را روی صورتتان بگذارید و اجازه دهید خشک شود.

۳٫سومین سفیده تخم مرغ و دستمال را قرار دهید. هنگامیکه سفیده های تخم مرغ همگی کاملا خشک شدند، شما در صورتتان احساس سفتی خواهید کرد .

بعد از گذاشتن سومین سفیده تخم مرغ سپس دستمال را از صورتتان جدا کنید و صورتتان را با آب ولرم بشویید.

اگر این کار را چند بار در هفته بمدت ۲ ماه تکرار کنید، از شر جوش های سر سیاه را حت خواهید شد.

از بین بردن جوش های سر سیاه روی بینی با برگ چای سبز

چند قاشق چایخوری از برگ های خشک چای سبز را خرد کنید و به آن آب اضافه کنید تا به شکل یک خمیر غلیظ در آید سپس این خمیر را روی بینی خود چند دقیقه مالش دهید و با آب گرم بشویید.

این روش تمام آلودگی ها را از منافذ شما پاک خواهد کرد و اثر مثبتی بر پوست های چرب می گذارد. از این درمان ۳ بار در هفته استفاده کنید تا نتیجه رضایت بخشی یابید.

درمان خانگی جوش های سرسیاه روی بینیجوش های چرکی و یا جوش های سرسیاه روی بینی به هیچ وجه قابل تحمل نیستند به خصوص وقتی درست قبل از یک-گردشگری سلامت علی طب

از بین بردن جوش های سر سیاه روی بینی با ترکیب عسل و دارچین

یک قاشق غذاخوری عسل را با یک قاشق غذاخوری دارچین مخلوط کنید تا به شکل خمیر در آید سپس این خمیر به مدت ۱۰ دقیقه مستقیما روی جوش های سر سیاه بگذارید و با یک پارچه تمیز بپوشانید و فشار دهید تا به خمیر بچسبد و سپس پوستتان را با آب گرم بشویید. چند بار درهفته این کار نتیجه بخش را انجام دهید.

از بین بردن جوش های سر سیاه روی بینی با عسل

عسل خام و ارگانیک، بهترین گزینه برای این کار است،برای این کار عسل را روی جوش های سرسیاه بمالید، حدود ۱۰ دقیقه صبر کنید، و سپس با آب گرم بشویید. این درمان باید چند بار در هفته مورد استفاده قرار گیرد تا زمانیکه مشکل برطرف شود .

از بین بردن جوش های سر سیاه روی بینی با جوش شیرین

۲ یا ۳ قاشق غذاخوری جوش شیرین را با آب مخلوط کنید تا به شکل یک خمیر نرم در آید . این خمیر را با استفاده از نوک انگشتانتان و با حرکات دایره ای، روی جوش های سرسیاه بمالید و صبر کنید چند دقیقه بماند تا خشک شود و سپس با آب گرم بشویید

استفاده از این خمیر فقط ۲ بار در هفته جوش های سرسیاه را بسرعت خشک می کند و صورت شما را عاری از جوش نماید.

منبع: نمناک

آذر
۱۵