رشد گردشگری سلامت در کردستان

رشد گردشگری سلامت در کردستان

رشد گردشگری سلامت در کردستان

۱ آذر ۱۳۹۷ مدیریت اخبار ، گردشگری سلامت

رشد گردشگری سلامت در کردستان

کردستان روی ریل گردشگری سلامت ایران

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان گفت: با توجه به ظرفیت همسایگی با کشور عراق و رونق زیرساخت‌های پزشکی کردستان، توسعه گردشگری سلامت در استان را در دستور کار قرار داده‌ایم.

گردشگری سلامت علی طب: ارمغان آور  زیبایی جوانی سلامتی

علی طب با مدیریت و همکاری متخصصین مجرب در زمینه های گردشگری و عرصه سلامت و درمان و واحد انفورمانتیک IT یکی از بزرگترین ارائه دهندگان خدمات گردشگری سلامت و توریست درمانی در ایران می باشد.

حمید اسکندری می‌گوید: استان کردستان به دلیل دارا بودن قابلیت‌ها و ظرفیت‌های متناسب می‌تواند در جذب گردشگران در حوزه سلامت به جایگاه خوبی در سطح کشور دست پیدا کند.

وی با بیان اینکه مطالعات جامع در زمینه گردشگری سلامت در کردستان آغاز شده است، بیان کرد:

در ایران ظرفیت‌های خوبی در زمینه گردشگری درمانی و پزشکی وجود دارد اما نباید فراموش کرد که استان کردستان علاوه بر داشتن ظرفیت‌های فراوان در زمینه گردشگری سلامت ظرفیت‌های طبیعی بسیاری را نیز داراست که می‌تواند عنوان قطب طبیعت درمانی ایران را نصیب کردستان کند.

رشد گردشگری سلامت در کردستانکردستان روی ریل گردشگری سلامت ایرانمعاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان-گردشگری سلامت علی طب

معاون گردشگری کردستان گفت:

ارزان بودن خدمات درمانی در استان، همزبانی با شمال عراق و وجود تجهیزات پزشکی پیشرفته از دیگر ظرفیت‌های توسعه توریسم درمانی در کردستان است.

اسکندری با بیان اینکه باید ظرفیت‌های مرتبط شناسایی و مطالعات جامع درباره گردشگری سلامت انجام شود، گفت: در زمینه گردشگری سلامت در کردستان می‌توان از ظرفیت استان در زمینه گیاهان دارویی به خوبی استفاده کرد.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان با اشاره به نقش و اثرگذاری رسانه حرفه‌ای در توسعه صنعت گردشگری در سطح کشور و استان، افزود: ایران مدیکال به عنوان اولین رسانه گردشگری سلامت در کشور می‌تواند در بازار عراق سهم ایران را افزایش دهد.

وی اظهار کرد: اداره کل میراث فرهنگی کردستان در راستای وظایف خود حمایت از بخش خصوصی فعال در این حوزه را وظیفه خود می‌داند و در این خصوص مجوز اولین دفتر خدمات مسافرتی در زمینه گردشگری سلامت را صادر کردیم.

پذیرش بیماران عراقی در بیمارستان های کردستان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: در راستای اجرای برنامه‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و با توجه به ظرفیت‌های موجود در کردستان پذیرش بیماران عراقی در قالب طرح توسعه گردشگری سلامت انجام می‌گیرد.

سیامک واحدی با بیان اینکه گردشگری سلامت ایران نوپاست، اظهار کرد: این نوع گردشگری در ایران در مرحله شروع قرار دارد و هر رفتاری که در مجامع بین المللی باعث سلب اعتماد شود، بخش خصوصی خارجی را از همکاری با ایران دور می کند.

رشد گردشگری سلامت در کردستانکردستان روی ریل گردشگری سلامت ایرانمعاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان-گردشگری سلامت علی طب

وی با بیان اینکه در نقشه درمان استان توسعه بخش خصوصی نیز لحاظ شده است،‌ گفت:

باید سهم بخش خصوصی را افزایش دهیم چراکه ارائه خدمت در کلینیک‌ها صرفاً خدمتی بهداشتی و پزشکی نیست، بلکه کمک به امنیت کشور و ایجاد نوعی سرمایه اجتماعی است که  سرمایه‌ای دراز مدت و ماندگار بوده و باعث توسعه استان و کشور می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان در خصوص توجه به افزایش استانداردهای خدمات پزشکی تصریح کرد: توجه به این استاندارد باعث ایجاد سرمایه فرهنگی و خدماتی برای کل کشور است.

واحدی گفت:

مسیر توسعه گردشگری سلامت در استان کردستان نیازمند همراهی بخش خصوصی است و در این میان رسانه‌ها نیز در معرفی ظرفیت‌ها تاثیرگذارند.

وی افزود: رونمایی و فعالیت اولین رسانه حوزه گردشگری سلامت کشور در استان کردستان می‌تواند مسیری روشن در این خصوص بگشاید و در راستای توسعه این ظرفیت رسانه‌ای بالا حمایت‌های لازم را انجام می‌دهیم.

منابع: ایسنا ایسنا

آذر
۱