روش رفع تبخال لب

روش رفع تبخال لب

روش رفع تبخال لب

14 می 2019 مدیریت مقالات ، بیماری های عمومی

روش رفع تبخال لب

تبخال  به دلیل ویروس HSV    به وجود می آید.  هم چنین سرما خوردگی  مانع بروز  تبخال می شود. خود ویروس اچ اس وی نیز  بر اساس تماس با  پوست های عفونی یا مایعات بدن ایجاد می شود. مدت زمان ماندگاری یک تبخال بر روی پوست تا یک هفته  به طول می انجامد. اما ما در این مقاله از گردشگری سلامت علی طب سعی داریم راه های “درمان تبخال” را به ساده ترین صورت ممکن  برای شما شرح دهیم با ما همراه شوید.

درمان تبخال روش‌های مختلفی دارد. اکثرا تبخال رورفع-تبخال-گردشگری سلامت علی طبی لب میزند. اما به سراغ جا‌های دیگری از بدن هم می‌رود.
رفع-تبخال-گردشگری سلامت علی طب

تبخال (هرپس سیمپلكس): علت، علائم و درمان آن

تبخال‌ها (تاول‌های تبخالی) یکی از عفونت‌های ویروسی شایع هستند. آن‌ها تاول‌های پر از مایع کوچکی هستند که اغلب روی لب یا اطراف آن ایجاد می‌شوند و گاهی ممکن است نواحی دیگر صورت و بدن را نیز درگیر کند.

گاهی اوقات این تاول‌ها به شکل دسته‌هایی در کنار یکدیگر به وجود می‌آیند. پس از ترکیدن این تاول‌ها پوسته خشکی روی آن‌ها شکل می‌گیرد.

تبخال‌ها اغلب ظرف مدت یک تا دو هفته بدون به جا ماندن هرگونه بافت اِسکاری رفع می‌شوند. درمانی برای ریشه کنی دائم ویروس تبخال از بدن وجود ندارد و همه درمان ها حمله اخیر تبخال را درمان میکنند. مصرف داروهای ضدویروس به درمان تبخال و کاهش تعداد دفعات تکرار آن‌ها کمک می‌کند.

رفع-تبخال-گردشگری سلامت علی طب

تبخال و راه درمان آن با علی طب

تبخال یک بیماری ویروسی است که توسط ویروسی به همین نام ایجاد می شود و موضع درگیر به صورت التهاب و مجموعه تاول های ریز نمایان می شود

مدیر بخش علمی یک شرکت دانش بنیان داروسازی گفت:در این شرکت موفق به ساخت و تولید نیمه صنعتی اسپری های ضد آفت دهانی با مواد اولیه گیاهی شدیم.

درمان تبخال با اسپری گیاهی

اسپری برای درمان آفت دهانی و تبخال
وی افزود:این اسپری، از موم سبز زنبور عسل، گیاه شیرین بیان، اوکالیپتوس، عصاره درخت بید و ترکیبات گیاهی دیگر ساخته شده است.

این اسپری علاوه بر از بین بردن آفت های دهانی می تواند باکتری های دهان را از بین ببرد؛ همچنین قارچ های دهانی که منجر به برفک می شوند نیز به واسطه استفاده از این اسپری از بین می روند.

به گفته وی، با استفاده از این اسپری، تب خال ظرف ۳ دقیقه از بین خواهد رفت.

وی با بیان اینکه این محصول مشابه خارجی ندارد، گفت:قبل از به تولید رساندن این اسپری دهان، آزمایشاتی در دانشگاه شهیدبهشتی برای ضد پلاک بودن آن انجام گرفته است؛ همچنین آزمایشاتی در انستیتو پاستور ایران و دانشگاه لرستان انجام شد.

مدیر بخش علمی این شرکت دانش بنیان داروسازی اظهار داشت:در صدد هستیم که این اسپری توسط پزشکان مربوطه تجویز شود؛ البته با تولید نیمه صنعتی این اسپری، تجویز آن در لرستان توسط پزشکان انجام می گیرد.

وی با بیان اینکه معمولا محصولاتی که برای دهان استفاده می شوند نمی توانند پایه الکلی داشته باشند، گفت:در بازار این محصولات به وفور دیده می شوند به همین دلیل استفاده از محصولاتی که بر پایه گیاهی هستند می تواند در این زمینه موثر باشند.

به گفته وی، این اسپری به صورت تحقیقاتی، به تولید نیمه صنعتی رسیده و زمانیکه که مجوز وزارت بهداشت را اخذ کنیم می توانیم آن را به تولید انبوه برسانیم.

از این اسپری می توان به عنوان موثرترین اسپری از بین بردن آفت های دهانی یاد کرد.

برای درمان خانگی و سریع تبخال می توانید یکی از روشهای زیر را انتخاب نمایید :

۱ – گل همیشه بهار

گل همیشه بهار از دیگر داروهای طبیعی و گیاهی برای درمان تبخال به ویژه تبخال دهانی است.

شست و شوی تبخال با کمک عصاره همیشه بهار علاوه بر آن که به کنترل و از بین رفتن ویروس ها کمک می کند موجب تسریع روند درمان در بیمار نیز می شود. این مرهم علاوه بر خاصیت ضدویروسی موجب کاهش درد و سوزش تبخال نیز می شود.

برای تهیه این عصاره کافی است ۳ قاشق از گیاه خشک شده گل همیشه بهار را در ۲ لیوان آب بجوشانید تا یک لیوان از این عصاره باقی بماند، سپس محل تبخال را با کمک پنبه و عصاره این گیاه شست و شو دهید.

۲ – روغن چای

استفاده از روغن چای تأثیر زیادی در پیشگیری از انتقال تبخال به سایر قسمت های عضو درگیر از قبیل لب و داخل دهان دارد.
روزی دو بار پنبه ای تمیز را به روغن چای آغشته کنید و روی تب خال قرار دهید.
این روغن به دلیل تحریک سیستم ایمنی بدن و افزایش توان آن برای مقابله با ویروس تبخال، تأثیر زیادی روی از بین رفتن تبخال دارد.

۳ – سیر رنده شده

یک حبه سیر بردارید و آن را به دو نیم کنید. آن را به مدت ۱۰ دقیقه روی تبخال تان بگذارید. این کار را روز چند مرتبه تکرار کنید.
سیر روند گسترش تبخال را به سرعت کاهش می دهد و به اصطلاح آن را خشک می کند. بعد از دو الی سه روز تأثیر فوق العاده این ماده غذایی بد بود اما پرخاصیت را به چشم خواهید دید.

 

منابع:ویکی پدیا

برترین ها

ا سیر

می
14