روش صحيح آميزش برای بارداری

روش صحيح آميزش برای بارداری

روش صحيح آميزش برای بارداری

۱۳ خرداد ۱۳۹۸ مدیریت مقالات ، زنان و زایمان

روش صحيح آميزش برای بارداری

به گزارش علی طب برای بچه دار شدن بهتر است فصل بهار را انتخاب کنید و صبح ها رابطه جنسی بر قرار کنید زیرا احتمال بارداری در ساعات اولیه صبح در فصل بهار بیشتر است.بسیاری از زوجین جوان از مدت زمان لازم برای باردار شدن اطلاعی ندارند و نمی دانند چه عواملی بر باردار شدن تاثیر گذار است و روند باردار شدن را به تاخیر می اندازد . هیچ کس نمی تواند به طور دقیق بگوید چقدر طول می کشد تا حامله شوید. حاملگی وقت می برد و هیچ وقت نباید برای این کار عجله کرد .

 

بارداری-گردشگری سلامت علی طب

زمان بندی آميزش برای بارداری

پزشکان علی طب اظهار دارند:مهم ترین موضوع برای افزایش شانس بارداري است. اسپرم بین سه تا پنج روز زنده میماند، اما تخمک فقط ۱۲ تا ۲۴ ساعت زنده است، بنابر این بهتر است به گونه‌اي برنامه‌ریزی کنید که در زمان تخمک‌گذاری به میزان کافی اسپرم زنده و سالم در لوله‌هاي رحم وجود داشته باشد. دراین پست با تشخیص زمان مناسب آميزش براي بارداري آشنا خواهید شد که منجر به افزایش شانس بارداري میشود.

زمان مناسب آميزش جنسی برای بارداری

این نکته مهم است که برای افزایش شانس بارداری، در روزهای نزدیک به تخمک‌گذاری و همچنین در روز تخمک‌گذاری، هرروز رابطۀ جنسی برقرار کنید. اگر با استفاده از کیت تخمک‌گذاری، زمان دقیق تخمک‌گذاری خودرا می دانید، یک روش مناسب این است یک تا دو روز قبل از زمان تخمک‌گذاری یک ‌بار آميزش براي بارداري داشته باشید و یک‌بار هم در روز تخمک‌گذاری اقدام کنید.

روش صحيح آميزش برای بارداری

از آنجا که تعیین یک روز دقیق بعنوان روز تخمک‌گذاری بسیار سخت است، طبق معمولً چند روز رابه اسم روزهای بارور مینامند و اقدام برای بارداري دراین روز‌ها میتواند شانس بارداري رابه میزان زیادی افزایش دهد. در زنانی که عادت ماهانۀ منظمی دارد و طول آن ۲۸ روز است، روز‌هاي باروری طبق معمولً از ۱۷ روز پیش از شروع عادت ماهانۀ بعدی شروع میشود و به مدت پنج روز آینده خواهد بود.

آميزش براي بارداري دراین مدت، شانس بارداري را افزایش خواهد داد. برای تعیین حدود زمان تخمک‌گذاری از روش‌هاي تعیین زمان تخمک‌گذاری استفاده کنید. آميزش براي بارداري در روزهای باروری، احتمال حضور اسپرم سالم در لولۀ رحم هنگام آزاد شدن تخمک را افزایش می دهد.

آميزش براي بارداري بدون مشخص بودن زمان تخمک گذاری

بارداری-گردشگری سلامت علی طب

تعداد زیادی از زنان، ۱۲ دوره عادت ماهانه را در هر سال تجربه می کنند، اما در برخی افراد این تعداد کمتر یا بیشتر است. استرس، ورزش سنگین، کاهش یا افزایش وزن بیش از حد یا عده اي از بیماری‌ها ممکن است منجر به اختلال در دورۀ شما شود.

هرچه دورۀ شما نامنظم‌تر باشد، پیش‌بینی تخمک‌گذاری نیز مشکل‌تر می شود. اگر دوره‌هاي عادت ماهانه شما نامنظم است، می توانید به صورت تقریبی روز‌هاي باروری خودرا مشخص کنید. فرض کنید دورۀ شما دریک ماه ۲۸ روز، در ماه بعد ۲۱ روز ودر ماه پس ازآن ۳۲ روز باشد. طی چند ماه این تاریخ‌ها را یادداشت کنید، سپس شماره ۱۷ را از کوتاه‌ترین طول دورۀ خود کم کنید و شماره ۱۱ را از بلندترین طول دوره؛ دراین حالت روز‌هایي که در آن شانس باروری زیاد است مشخص خواهد شد.

اینروزها از ابتدای شروع عادت ماهانه شما ارزیابی می شود و شما بهتر است هردو روز یکبار دراین مدت آميزش براي بارداري داشته باشید تا شانس بارداري شما افزایش پیدا کند. اگر دوره‌هاي شما نامنظم است و بیش از ۳۵ روز نیز طول می کشد، لازم است با دکتر متخصص ملاقات کنید تا دکتر بتواند علت اصلی این مشکل را بررسی کند.

ممکن است مشکلاتی از جمله سندرم پلی‌کیستیک تخمدان، اختلال در تخمدان، اختلال تیروئید، کاهش وزن بیش از اندازه یا افزایش میزان پرولاکتین باعث این اختلال در عادت ماهانۀ شما باشد. بهتر است صبور و دور از دغدغه باشید و بدانید که شما وادار نیستید نمودار دمای پایۀ بدن تان را رسم کنید یا اعداد و تاریخ‌هاي پیچیده‌اي را ثبت و ضبط کنید تا بتوانید باردار شوید، حتی نیازی هم نیست که برای باردار شدن ارگاسم داشته باشید.

اگر حداقل دو یا سه بار در هفته، به طور پیوسته آميزش براي بارداري داشته باشید، دراین صورت قانون میانگین به احتمال زیاد کار خود رابه شکل صحیح انجام خواهد داد و شانس بارداري شما به میزان چشمگیری افزایش پیدا می کند.

چند اشتباه رایج زوجین در نزدیکی برای باردار شدن طبق نظر پزشکان علی طب:

تعداد نزدیکی کم

مقاربت کمتر موجب به وجود آمدن تأخیر در لقاح می گردد. بهترین زمان برای باروری در زمان تخمک گذاری است پس تعداد دفعات نزدیکی را به خصوص قبل از تخمک گذاری باید بیشتر کرد.

تعداد نزدیکی بسیار زیاد

مقاربت زیاد باعث کاهش قدرت اسپرم نمی شود اما افراط می تواند باعث مشکل نیز گردد. نزدیکی زیاد زوجین سبب کاهش میل جنسی در زمان تخمک گذاری در نتیجه پایین آمدن شانس باروری می شود.

بارداری-گردشگری سلامت علی طب

 

پوزیشن نادرست

وضعیت سنتی برای لقاح نیز این حالت بهترین حالت برای باردار شدن است زیرا وقتی زن به پشت می خوابد، واژن رو به پایین است و رفتن اسپرم به داخل آن و گذشتن از گردنه رحم و وارد شدن به رحم راحت تر صورت می گیرد.

عدم تشخیص صحیح زمان تخمک گذاری

دانستن زمان دقیق تخمک گذاری کمی دشوار است ، استفاده از کیت های مخصوص برای تخمین زمان تخمک گذاری، گزینه مناسب تری بجای حدس و گمان است.

 

مقاربت در زمان تخمک گذاری

روز تخمک گذاری مناسب ترین زمان است اما باید بدانید تخمک پس از آزاد شدن تا ۲۴ ساعت قابلیت بارور شدن دارد.

 

استفاده از مواد روان کننده

استفاده از برخی مواد روان کننده باعث تضعیف قدرت اسپرم ها می شود پس از روان کننده های طبیعی مانند روغن زیتون و روغن مخصوص بچه استفاده کنید.

بی توجهی به سلامت عمومی

عواملی از قبیل وزن، مصرف دخانیات، مصرف دارو و استرس در لقاح بسیار مؤثر است پس زوجین پیش از آن برای معاینه عمومی به پزشک مراجعه کنند .

 

بارداری-گردشگری سلامت علی طب

 

 

چند نکته مهم در رابطه با حاملگی:

۱٫ برای اقدام به بارداری ، حین مقاربت از مواد لغزنده کننده و یا بزاق دهان که موجب کشته شدن اسپرم میشوند ، استفاده نکنید.

۲٫ رسیدن به مرحله ارگاسم در مردان ضروری است.

۳٫ کشیدن سیگار جنبندگی و تحرک اسپرمها را کاهش ، مصرف الکل از کیفیت و کمیت اسپرم را کاهش و مصرف مواد مخدر شمار و کیفیت اسپرمها را تا ۵۰ درصد کاهش میدهد پس ۶ ماه قبل از حاملگی از استعمال سیگار، الکل، هر گونه مواد مخدر و کافئین جدا خودداری کنید.

سیگار کشیدن در بارداری
اجتناب زن و مرد از سیگار کشیدن قبل از باردار شدن

۴٫ حداقل از ۶ ماه پیش از باردار شدن زنان نباید سیگار، مشروبات الکلی، کافئین و هر گونه مواد مخدر استفاده کنند و باید وزن ایده آل داشته باشند زیرا اضافه وزن و یا کاهش وزن در کیفیت زایمان تاثیر گذار است.

۵٫ پیش از بارداری زن و مرد هر دو می بایست از سلامتی جسمی و روانی برخوردار باشند.

۶٫ زنان باید پیش از بارداری واکسن سرخک وسرخجه، آبله مرغان، یادآور کزاز دیفتری و هپاتیت B را بزنند.

۷٫ پس از دو هفته (۱۰ تا ۱۴ روز) از لقاح با آزمایش ادرار و تعیین سطح hCG خون میتوانید از باردار بودن خود مطمئن گردید.

۸٫ زنان مبتلا به فشار خون بالا، دیابت و صرع باید زیر نظر پزشک باردار شوند.

 

منابع:سلامت

نمناک

 

خرداد
۱۳