ضربان قلب ریتمیک و منظم با این ماده غذایی عالی

ضربان قلب ریتمیک و منظم با این ماده غذایی عالی

ضربان قلب ریتمیک و منظم با این ماده غذایی عالی

۵ تیر ۱۳۹۷ مدیریت اخبار

گردشگری سلامت علی طب: ارمغان آور  زیبایی جوانی  سلامتی

علی طب با مدیریت و همکاری متخصصین مجرب در زمینه های گردشگری و عرصه سلامت و درمان و واحد انفورمانتیک IT یکی از بزرگترین ارائه دهندگان خدمات گردشگری سلامت و توریست درمانی در ایران می باشد.

علی طب در حال حاضردر عرصه خدمات زیبایی همچون کاشت مو، زیبایی پوست، پیکرتراشی، جراحی بینی، بوتاکس، ژل لب، چال گونه، افتادگی پلک و… در شهرهای تهران،مشهد، آبادان، تبریز،شیراز و یزد با همکاری مراکز درمانی و پزشکان متخصص مشغول به فعالیت می باشد.

حتما این جمله را شنیده‌اید «مهم‌ترین عامل مرگ و میر پس از تصادفات»، آمار مرگ بر اثر حمله قلبی و سکته قلبی است. بالا بودن آمار سکته قلبی و بیماری‌های مربوط به قلب به دلیل کمبود امکانات پزشکی نیست، بلکه به دلیل شیوه نادرست زندگی امروزی ماست. محققان می‌گویند که برای کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی، یکی از بهترین کارهایی که می‌توانید انجام دهید این است که ماهی بخورید.

خوردن ماهی باعث تثبیت ریتم قلب می‌شود
ضربان قلب منظم و ریتمیک

ماهی دارای ارزش تغذیه‌ای بسیار بالایی است و اکثر مواد مغذی مفید و ضروری برای انسان را داراست. ولی ویژگی مخصوص ماهی که آن را از سایر مواد غذایی متمایز ساخته است، نوع چربی موجود در آن است. ماهی یکی از منابع خوب آهن است. ماده مغذی دیگری که در ماهی به مقدار کافی وجود دارد روی است. ماهی از منابع غنی فلوئور است که در سلامت و استحکام دندان‌ها و در پیشگیری و پوسیدگی دندان تاثیر مهمی دارد. بعلاوه اینکه از منابع خوب فسفرنیز محسوب می‌شود. فسفر ماده‌ای است که همراه با کلسیم در سلامت و استحکام استخوان‌ها تاثیر مهمی دارد. همچنین حاوی مقدار قابل توجهی کلسیم نیز است.
اسیدهای چرب امگا ۳ نه تنها برای تقویت عملکرد قلبی عروقی، بلکه برای بهبود سلامت عمومی نیز اهمیت دارد. یک رژیم غذایی مملو از امگا ۳، برای سلامت چشم بسیار کارساز است. امگا ۳ با خطر کمتر دژنراسیون ماکولا همراه است که عامل آب مروارید، یکی از علل اصلی نابینایی امروز است.امگا ۳ به کاهش مواد شیمیایی التهابی مانند ایکوسانوئیدها و سیتوکین‌ها کمک می‌کند. التهاب بیش از حد می‌تواند منجر به سرطان و بیماری قلبی شود.

این اسید چرب مفید، موجب بهبود عملکرد مغز می‌شود. همچنین می‌توانند در مدیریت اختلالات روانی مانند اسکیزوفرنی، افسردگی و اختلال دوقطبی کمک کند. در نهایت، نیز با کاهش خطر ابتلا به سرطان، بیماری روانی و بیماری آلزایمر مرتبط است.مصرف امگا ۳ به کاهش درد مفصلی در افراد مبتلا به آرتریت کمک می‌کند. این اسیدهای چرب همچنین جذب کلسیم را بهبود می‌بخشد، منجر به افزایش تراکم استخوان و کاهش خطر ابتلا به پوکی استخوان می‌شود.

تحقیقات دیگر نشان دهنده فواید سودمند مشابه برای مردان است. تحقیق بزرگ دیگری نشان داد که مصرف ماهی به صورت منظم خطر فیبریلاسیون دهلیزی را کاهش می‌دهد. ضربان قلب بی قاعده و سریع، علت اصلی مرگ ناگهانی است.

 

منبع:مشرق نیوز

تیر
۵