ضعف گردشگری سلامت ایران

ضعف گردشگری سلامت ایران

ضعف گردشگری سلامت ایران

۱۳ دی ۱۳۹۷ مدیریت اخبار ، گردشگری سلامت

ضعف گردشگری سلامت ایران

حسن انصاری در نشست توسعه گردشگری سلامت و تندرستی ایران و مالزی گفت: با وجود پتانسیل های خوب گردشگری سلامت در ایران هنوز نتوانسته ایم داشته هایمان را به دنیا معرفی کنیم.

گردشگری سلامت علی طب: ارمغان آور  زیبایی جوانی سلامتی

علی طب با مدیریت و همکاری متخصصین مجرب در زمینه های گردشگری و عرصه سلامت و درمان و واحد IT یکی از بزرگترین ارائه دهندگان خدمات گردشگری سلامت و توریست درمانی در ایران می باشد.

وی افزود: ما درصدد هستیم با همکاری فعالین گردشگری سلامت و تندرستی مالزی تجربیات بین المللی آنها را کسب کرده و موفقیت مالزی در این حوزه را در کشور خودمان مورد استفاده قرار دهیم که این امر مستلزم ساماندهی در حوزه درمان و توریسم کشورمان است.

انصاری تصریح کرد: ما در ایران نیاز به نهادهای نظارتی در حوزه گردشگری سلامت برای خدمت به توریست خارجی داریم همانطور که مردم خودمان وقتی می خواهند یک جراحی انجام دهند در انتخاب پزشک و مرکز درمانی سردرگم هستند و نمی توانند ضمانت رسمی دریافت کنند با وجود اینکه ما جراحان بسیار قابلی داریم.

وی ادامه داد: باید وزارت بهداشت و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشورمان با هماهنگی بیشتر و ارتقاء نظارت ها بتوانند با ایجاد برندهای بین المللی در حوزه گردشگری سلامت هر چه بیشتر خدمات درمانی کشورمان را به دنیا معرفی کنند.

انصاری عنوان کرد: البته ما سعی خواهیم کرد با استفاده از دانش مالزیایی ها بتوانیم حداقل در سال آینده از مسیر کمپانی های معتبر و بین المللی این کشور خدماتمان را به دنیا معرفی کنیم زیرا امروزه به دلایل متعدد – بیمه های بین المللی با ایران قرارداد منعقد نمی کنند و این یکی از مشکلات مهم در ارائه خدمات سلامت به گردشگر خارجی است.
ضعف گردشگری سلامت ایرانحسن انصاری در نشست توسعه گردشگری سلامت و تندرستی ایران و مالزی گفت: با وجود پتانسیل های خوب گردشگری سلامت در ایران هنوز نتوانسته-گردشگری سلامت علی طب
در ادامه این نشست، امیر اصلان زاده یکی از فعالان حوزه گردشگری با اشاره به اینکه ما درصدد این هستیم تا مدل گردشگری سلامت و تندرستی مالزی را در ایران پیاده کنیم، افزود: امروز مالزی با ایجاد هلدینگ های معتبر بین المللی حوزه سلامت و تندرستی – درصدد دستیابی به بازار خاورمیانه است همانطور که در بازار چین نیز فعالیت می کند و این موفقیت مدیون همکاری دو جانبه وزارت بهداشت و گردشگری آنها است.

وی ادامه داد: گردش مالی حوزه گردشگری سلامت در ایران بالغ بر ۷ میلیارد دلار است که ما نتوانستیم به دلیل نابسامانی هایی که وجود دارد از این گردش مالی بهره مند شویم ولی مالزی آمده و برای سال ۲۰۱۹ برای رسیدن به ارزش مالی ۱۸ میلیارد دلاری از جذب ۶ میلیون گردشگر حوزه سلامت و تندرستی هدفگذاری کرده است تا بتواند از هر گردشگر ۳ هزار دلار درآمد کسب کند.

در ادامه این نشست، شایسته مقدسی – معاون ایرانی یکی از برندهای حوزه توریسم سلامت و تندرستی مالزی با تشریح توریسم سلامت کشور مالزی اظهار داشت: مالزی هم اکنون یکی از کشورهای مترقی در حوزه توریسم سلامت به خصوص در حوزه زیبایی و ماساژ است زیرا توریسم سلامت به دو بخش درمان و زیبایی تعریف می شود..

وی با بیان اینکه خوشبختانه کشور ما به عنوان توریسم سلامت حوزه درمان در دنیا شناخته شده است، افزود: با این وجود مالزی سالانه حدود ۲.۵ میلیون توریسم برای حوزه سلامت زیبایی جذب می کند و برنامه آینده آنها در سال ۲۰۱۹ رسیدن به جذب ۶ میلیون توریسم سلامت و تندرستی است.

مقدسی تصریح کرد: مالزی در سال ۲۰۱۸ جزو کشورهای مطرح ساحلی در حوزه گردشگری شناخته شد و در مجموع جزو ۷ الی ۱۰ کشور مطرح دنیا در حوزه گردشگری است که توانسته است در مقوله توریسم سلامت در حوزه گردشگری جراحی های زیبایی و ماساژ با همکاری وزارت بهداشت و وزارت گردشگری خود جایگاه قابل قبولی را در دنیا کسب کند.

وی در تشریح برخی موفقیت های مالزی در ارتقاء توریسم سلامت و تندرستی افزود: مثلا یکی از کمپانی های مهم مالزی در حوزه توریسم سلامت و تندرستی آمده است از ۲۶ هزار مرکز سلامت و تندرستی در این کشور- یک هزار مرکز را بازرسی، انتخاب و به گردشگران معرفی کرده است و تبلیغات خود را در قالب اپلیکیشن، سفارتخانه های خود در دنیا و تبلیغات محیطی و رسانه ای انجام می دهد به طوریکه حتی افراد برای کامنت گذاری در مورد رضایت از خدمات می توانند مبلغی دریافت کنند.

مقدسی خاطرنشان کرد: حتی در حوزه گردشگری سلامت و تندرستی – مالزی به سمتی پیش رفته که اگر گردشگری خدماتی را دریافت کرد و به دلایل متعددی از این نوع خدمات رضایت نداشته باشد مبلغ هزینه کرد آن عودت می شود و حتی یکی از چالش های مهم کشور مالزی که دریافت هزینه های بیشتر از توریست ها است در حوزه توریسم سلامت و تندرستی برطرف شده و تمام قیمت های خدمات آنها یکسان است.

درمان، زیارت و سفرهای فرهنگی بیشترین علت مسافرت خارجی ها به ایران / کشور حساب اقماری ندارد
چگونگی جذب پزشکان خارجی در گردشگری سلامت ایران/مردم به جای کشورهای خارج در مناطق آزاد خانه دوم بخرند

منبع: بازدید

دی
۱۳