عمل جراحی زیبایی سینه

عمل جراحی زیبایی سینه

عمل جراحی زیبایی سینه

10 آوریل 2020 مدیریت اخبار ، مقالات ، پیکرتراشی ، عمل جراحی سینه

عمل جراحی زیبایی سینه

ماموپلاستی (Mammoplasty)

تمایل به زیبایی یکی از خواسته های فطری تمام انسان هاست و معیارهای زیبایی شناختی در طی سالها دستخوش تغییرات زیادی شده است. شاید همین تغییرات و تمایل زیاد انسان های امروزی به زیبا دیده شدن و به دنبال آن افزایش اعتماد به نفس، باعث پیدایش حجم عظیمی از انواع جراحی های زیبایی در تمام دنیا شده است و نکته قابل توجه این است که امروزه انجام جراحی های زیبایی فقط مختص زنان نیست.

عمل-جراحی زیبایی سینه-علی طب

عمل جراحی زیبایی سینه

در سالهای نه چندان دور اگر مردی تصمیم به انجام جراحی زیبایی مثل راینوپلاستی، می گرفت با مخالفت خانواده، دوستان و نگاهی متفاوت از طرف جامعه روبرو می شد اما امروزه بسیاری از مراجعین انجام جراحی های زیبایی را مردان تشکیل می دهند.

یکی از پر طرفدارترین جراحی های زیبایی، جراحی های مرتبط با سینه است. ماموپلاستی با هدف کوچک کردن سایز و بهبود فرم ظاهری سینه در زنان و مردان انجام می شود.

توجه داشته باشید که بزرگ بودن سایز سینه علاوه بر بروز مسائل روانی می تواند باعث بروز مشکلات جسمی مانند درد شانه، گردن و عدم توانایی برخی از فعالیت های بدنی شود.

پس در کنار جنبه زیبایی به جنبه درمانی این جراحی هم توجه داشته باشید.

قبل از جراحی چه کاری انجام بدهم؟

قبل از سفر به ایران و انجام جراحی، لازم است تا برخی از اسناد و مدارک لازم را برای مشاوران ما در شرکت گردشگری سلامت علی طب ارسال کنید:

 • ماموگرافی یا سونوگرافی که طی یک ماه اخیر تهیه شده باشد

 • کلیه سوابق پزشکی و جراحی های احتمالی

 • داروهایی که در حال مصرف آن هستید را اعلام کنید. لازم است تا مصرف بعضی از داروها مانند آسپرین و داروهای ضد بارداری را قطع کنید

 • سیگار و مشروبات الکلی ممنوع

عمل-جراحی زیبایی-سینه-علی طب

عمل جراحی زیبایی سینه

 

توجه داشته باشید که برخی آزمایشات تکمیلی بعد از ورود شما به ایران و روز قبل از جراحی لازم است تا مجدداً انجام شود.

بعد از ارسال مدارک خود، کارشناسان ما در علی طب مشاوره های لازم را به طور کامل ارائه می دهند.

و در صورت تمایل شما برای سفر و انجام ماموپلاستی در ایران، کلیه کارهای شما را تسهیل می کنند

روش جراحی:

برای جراحی، پزشک شما با توجه به ساختار سینه، مقداری که لازم است تا حجم بافت سینه برداشته شود و البته شرایط جسمی شما، روش مد نظر را به شما پیشنهاد می دهد.

ماموپلاستی معمولاً با دو روش لیپوساکشن و برش انجام می شود که طی انجام آزمایشات و مشاوره های پزشکی، روش مناسب برای شما در نظر گرفته می شود.

با هر روشی که این جراحی انجام شود، در نهایت هدف اصلی این جراحی، کوچک کردن و فرم دهی به بافت سینه شماست.

ماموپلاستی تحت بیهوشی کامل و طی دو تا سه ساعت انجام می شود و در طی آن پزشک با ایجاد برش از اطراف هاله سینه تا ناحیه زیر پستان و برداشتن چربی ها و پوست اضافه سینه و در نهایت تغییر نوک سینه، جراحی را به اتمام می رساند.

زمان مناسب برای انجام ماموپلاستی

 

عمل-جراحی زیبایی سینه-علی طب

عمل جراحی زیبایی سینه

 • افرادی که قصد بارداری تا چند سال آینده را نداشته باشند. ماموپلاستی قبل از دوران بارداری و شیردهی توصیه نمی شود و البته در نظر داشته باشید که بسیاری از افتادگی های سینه و بزرگ شدن پستان ها در دوران بارداری و شیردهی اتفاق می افتد. پس بهتر است بعد از این دوران، اقدام به انجام ماموپلاستی کنید.

مراقبت های بعد از جراحی در ایران:

بعد از جراحی به اتاق ریکاوری منتقل می شوید و در تمام مدت زمان اقامت شما در بیمارستان همکاران ما در کنار شما خواهند بود. پس از بررسی و ثابت شدن حال عمومی شما، به بخش بستری منتقل می شوید.

و با توجه به وضعیت جسمی به مدت ۲ الی ۳ روز در بیمارستان میهمان ما خواهید بود.

در ساعات اولیه پس از جراحی، حالت تهوع و سرگیجه کاملاً طبیعی است که از عوارض بیهوشی عمومی محسوب می شود.

توجه داشته باشید که هر چه زودتر شروع به راه رفتن کنید برای بهبود وضعیت شما و احتمال بروز ترومبوز وریدی کمتر می شود.

بعد از ترخیص از بیمارستان با همراهی همکاران ما به هتل باز خواهید گشت و تا زمان ویزیت نهایی توسط پزشک که حدود یک هفته پس از ترخیص از بیمارستان است، اجازه بازگشت به کشور خود را خواهید داشت و ما در تمامی این مراحل، کنار شما خواهیم بود.

در طول مدت اقامت شما در ایران، برای همراهان شما برنامه های تفریحی ویژه های در نظر داریم تا سفر خود را فقط به درمان اختصاص ندهید.

ما در علی طب، گردشگری سلامت ایران را به شما نشان خواهیم داد و میزبان شما خواهیم بود در یک سفر درمانی به یادماندنی در ایران.

مراقبت های تکمیلی بعد از جراحی در کشور خود:

 • حدود ۳ هفته بعد از جراحی می توانید به کار بازگردید

 • از انجام کارهای سنگین و خم شدن زیاد به سمت جلو خودداری کنید

 • داروهای تجویز شده را مرتباً مصرف کنید

 • تا چهار ماه بعد از جراحی رانندگی نکنید

 • در هر زمان به مشکل یا سوالی برخوردید تیم فالوآپ ما در شرکت گردشگری سلامت علی طب بصورت ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند

ماموپلاستی برای چه افرادی توصیه نمی شود؟

با اینکه ماموپلاستی یک جراحی زیبایی و کم خطر محسوب می شود اما برای برخی افراد انجام این جراحی، توصیه نمی شود:

 • افراد دارای چاقی مفرط به دلیل اینکه باید تحت بیهوشی جنرال قرار بگیرند، ممکن است با مشکلات تنفسی در حین جراحی روبرو شوند. معمولاً به این افراد توصیه می شود تا ابتدا با رژیم غذایی و ورزش، وزن خود را به حالت استاندارد برای جراحی برسانند و سپس اقدام به انجام ماموپلاستی کنند

 • افرادی که دارای بیماری های زمینه ای مثل دیابت و بیماری های شدید قلبی هستند.

 • افرادی که در ماموگرافی یا سونوگرافی آنها توده یا علائمی از سرطان سینه مشاهده شود.

عمل-جراحی زیبایی سینه- علی طب

عمل جراحی زیبایی سینه

ما سعی کردیم تا اطلاعات شفافی را در اختیار شما قرار دهیم تا با آگاهی کامل وارد پروسه درمان شوید. اگر هر گونه سوال یا مشورت تخصصی در مورد این جراحی نیاز دارید با همکاران ما در علی طب تماس بگیرید و تمامی خدمات سفر و درمان خود را به ما بسپارید

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آوریل
10