عمل پولیب بینی

عمل پولیب بینی

عمل پولیب بینی

۴ مهر ۱۳۹۷ مدیریت مقالات ، عمل بینی

عمل پولیب بینی

دکتر امیرحسین سروری متخص گوش حلق و بینی در شهر مشهد، با سابقه فعالیت در زمینه جراحی زیبایی بینی که دارای همکاری صمیمانه با شرکت  گردشگری سلامت علی طب می باشد مقاله اختصاصی بسیار مفیدی در این زمینه ارائه داده است که در ادامه آورده شده است:

گردشگری سلامت علی طب: ارمغان آور  زیبایی جوانی  سلامتی

علی طب با ارائه خدمات گردشگری سلامت و توریسم درمانی، در حال همکاری با گروهی از پزشکان متخصص و مجرب در عرصه های گوناگون پزشکی می باشد.

یکی از خدمات درمانی علی طب، در بحث گردشگری سلامت، بخش جراحی زیبایی بینی می باشد.

جراحی بینی، یکی از مشکلات درمانی می باشد که اخیرا شهروندان کشورهای همسایه برای معالجه آن به ایران سفر می کنند.

علی طب در بحث گردشگری سلامت و توریسم درمانی ارائه کننده خدمات باکیفیت درمانی جراحی زیبایی بینی توسط پزشکان متخصص و فوق تخصص در شهرهای تهران و مشهد و آبادان و… به مسافرین و بیماران گرامی می باشد.

 

لایه پوشاننده داخل بینی مخاط نام دارد. مخاط در اثرعوامل مختلفی ممکن است بیش از حد نرمال رشد کند. در این صورت بافتی اضافی در داخل بینی بوجود خواهد آمد که پولیپ نام دارد.

 لایه پوشاننده داخل بینی مخاط نام دارد. مخاط در اثرعوامل مختلفی ممکن است بیش از حد نرمال رشد کند. در این صورت بافتی اضافی در داخل بینی بوجود خواهد آمد که پولیپ نام دارد-گردشگری سلامت علی طب

 

پولیپ در حقیقت رشد بیشتر از حد مخاط داخل بینی است که معمولا در پاسخ به مواجهه با آلرژن‌ها یا همان مواد حساسیت زا ایجاد می‌شود و فضای داخل بینی را اشغال می‌کنند.

به دلیل کاهش فضای داخل حفره بینی جریان هوا داخل بینی با مقاومت روبرو می‌شود و فرد احساس گرفتگی بینی می‌نماید. این پولیپ‌ها معمولا فضای داخل بینی و سینوس‌ها را اشغال می‌کنند و فرد علاوه بر گرفتگی بینی دچار کاهش حس بویایی احساس سردرد پری و فشار در صورت وخلط پشت حلق می‌باشد.

برای رها شدن از پولیپ‌ها در صورتی‌که درمان دارویی موفق نباشد از جراحی آندوسکوپیک بینی استفاده می‌شود که درحین آن با استفاده از لنزهای مخصوص وابزار خاص پولیپ‌های داخل بینی تراشیده شده و خارج می‌شود. انجام آندوسکوپی بینی و سینوس‌ها به همراه جراحی زیبایی بینی امکان پذیر می‌باشد.

اگر رشد مخاط بینی در حدی نباشد که پولیپ ایجاد شده باشد ولی باز هم فرد احساس گرفتگی بینی می‌نماید، در این صورت اصطلاح حساسیت (آلرژی)، به کار برده می‌شود و درمان آن فقط دارویی است و نیاز به جراحی ندارد.
عمل پولیپ بینی با لیزر

در حال حاضر روش رایج برای رفع پلیپ های بینی روش‌های آندوسکوپی است. آندوسکوپ‌ها لنزهایی هستند که با استفاده از آن‌ها وارد بینی می‌شویم و با کمک برخی دستگاه‌های کمکی پلیپ را می‌تراشیم. نابود کردن پلیپ‌ها با استفاده از لیزر در مرحله تحقیق است.

در حال حاضر استفاده از لیزر برای از بین بردن پلیپ بینی مقدور نیست ولی برای رفع پلیپ های حنجره از لیزر استفاده می‌شود. استفاده از لیزر در درمان تومورها و سرطان‌ها حنجره به شکل گسترده‌ای انجام می‌شود و پیشرفت‌های زیادی در این زمینه حاصل شده است.

 

منبع:مقاله اختصاصی از دکتر امیرحسین سروری، متخصص گوش حلق و بینی جراحی های زیبایی در شهر مشهد

مهر
۴