لطافت و درخشش مو با ویتامینه کردن آن

لطافت و درخشش مو با ویتامینه کردن آن

لطافت و درخشش مو با ویتامینه کردن آن

10 ژوئن 2019 مدیریت دسته‌بندی نشده

لطافت و درخشش مو با ویتامینه کردن آن

به گزارش علی طب موی سر انسان نیز مانند دیگر اعضای بدن، نیاز به مراقبت و رسیدگی دارد. بیماری هایی مانند ریزش مو، شوره مو، خشکی و وزی مو از جمله درگیری های خانم ها با موهای سرشان است.تغذیه مو از طریق رگ‌هایی که به ناحیه پاپی مو می‌رسند، صورت می‌گیرد. از طریق این رگ‌ها مواد مورد نیاز برای تغذیه ریشه مو وارد می‌شود و در اختیار سلول‌های سازنده مو قرار می‌گیرد و از سوی دیگر مواد زاید سلول‌ها از طریق رگ‌های همان ناحیه خارج می‌گردند.

ویتامینه-کردن-مو-گردشگری سلامت علی طب

پس در واقع زمانی که مشکلی در تغذیه ی انسان بروز کند و مواد مورد نیاز اعم از ویتامین و پروتئین به مو نرسد؛ عارضه ای مانند ریز مو به وجود می آید. همان طور که اغلب بیماری های بدن ریشه در تغذیه هم دارند.
ویتامینه مو یکی از روش های سالنی برای بهبود وضعیت موهای آسیب دیده در اثر افراط استفاده از رنگ مو و مواد شیمیایی است که به وسیله کرم های تقویت کننده و ماسک های مغذی مو انجام می شود. پایه بیشتر این کرم ها چرب بوده و باعث بازگشت چربی و رطوبت در موهای خشک و آسیب دیده خواهد شد.

 

عوامل مکانیکی ضعیف شدن مو:

سشوار:

موها را لوسیون یا سرم موی مناسب زده و با برس گرد بزرگ، لایه به لایه جدا نموده و لخت کنید. به وسیله­ی اتوی ملایم، موها را اتو کرده یا موها را با درشت ترین بیگودی پیچیده و زیر سشوار کلاهی قرار دهید تا کاملا خشک شود. سپس حوها را باز کرده و به آن حالت مناسب بدهید.

برس و شانه:

زیاد شانه کشیدن مو و استفاده از برس نا مناسب سبب ضعیف شدن و ریزش موها می شود. زمانی که موها خیش است از شانه کردن مو بپرهیزید زیرا سبب سست شدن پیاز مو می شود.

 

 

عوامل شیمیایی ضعیف شدن مو:

 

فر

صاف

دکلره

رنگ

ویتامینه-کردن-مو-گردشگری سلامت علی طب

ویتامینه مو به چه ترتیب انجام می شود؟

پزشکان علی طب اظهار دارند: برای انجام ویتامینه مو باید روی موهای تمیز و شامپو شده کار کرد.

روش کار به این ترتیب است که پس از شامپو کردن موها و آبکشی کامل مو و اطمینان از پاک شدن مواد شامپو به طور کامل از روی موها آن ها را به ملایمت خشک می کنیم تا جایی که رطوبت اندکی روی موها باقی بماند. سپس موها را درست مانند زمانی که می خواهیم رنگ کنیم تقسیم بندی کرده و شروع به کار می نماییم.

آماده سازی ویتامینه مو به این شکل است که چند قاشق از کرم ویتامینه را با آب ولرم ترکیب کرده و خوب هم می زنیم. به طوری که یک خمیر یکدست و غلیظ به دست آید.

سپس به وسیله برس رنگ مو از پشت موها شروع کرده و لایه لایه کرم ویتامینه مو را روی ساقه موها می مالیم. سپس یکبار دیگر کرم را به پشت موها مالیده و هر لایه از موهای ویتامینه شده را درون فویل قرار می دهیم.

دقت کنید که کرم ویتامینه مو به ریشه موها مالیده نشود. کرم ویتامینه مو مخصوص بهبود وضعیت ساقه موهاست و نباید با ریشه موها تماس پیدا کند، سپس برای تمامی نواحی سر به همین شکل عمل کرده  تا در نهایت کل موهای سر در پوشش کامل کرم ویتامینه مو و فویل پیچ شده باشد.

 

مدت زمان مکث ویتامینه مو

مدت زمان مکث برای ویتامینه مو معمولا نیم ساعت است و تمام این پروسه معمولا یک ساعت طول میکشد. پس از طی زمان مذکور باید تک تک لایه های مو از داخل فویل بیرون آمده و کرم ویتامینه مو از روی موها شسته شود.

در نهایت با آب سرد آبکشی کرده و خشک می کنیم. برای خشک کردن موهای ویتامینه شده بهتر است از حرارت ملایم سشوار استفاده نماییم و در طول دوره ویتامینه موها، باید به طور کل از براشینگ و یا استفاده از اتوی مو پرهیز نماییم. با توجه به جنس موهای شما و همچنین درصد صدمه وارده به موهای شما تعداد جلسات ویتامینه مو تعیین شده و باید برای انجام ویتامینه مجدد به سالن زیبایی مراجعه فرمایید.

 

 

ویتامینه کردن موهای رنگ شده:

از یک شامپوی محافظ رنگ مو برای ویتامینه موهای رنگ شده می توان استفاده نموده و موها را شست و شو دهید.

یک ماسک یا کرم تقویت کننده به موها زده و موها را ماساژ داده و بعد از کمی مکث (مدت زمان مکث بر طبق برشور شرکت سازنده) موها را با آب ولرم شست وشو نمایید. این کار سبب رطوبت رسانی به موهای رنگ شده می شود و جلا و براقیت در موهای رنگ شده ایجاد نموده و کوتیکول موها را بازسازی می نماید

 

ویتامینه کردن موهای آسیب دیده:

به گفته پزشکان علی طب موهایی که کوتیکول آن تخریب شده است جز موهای آسیب دیده می باشد. جهت ترمیم و بازسازی این نوع موها می توان از آمپول های بازسازی کننده استفاده نمود. با شامپوهای مخصوص موها را شسته، سپس آب کشی کرده و بعد از استفاده از آمپول بازسازی کننده و ماساژ موها با آب ولرم آب کشی نمایید.

 

آمپول های تقویتی:

از جمله محصولات ویتامینه ی موها آمپول های تقویتی است و نحوه ی مصرف آن ها طبق برشور می باشد. برای معالجه ی خشکی، شکنندگی و ریزش موها می توان از آمپول های تقویتی استفاده نمود. این آمپول ها ترکیبی از اسید آمینه و ویتامین H2 است که فعالیت سلول های پوست سر، غدد چربی اطراف ریشه ی مو را متوقف می کند.

 

منابع: نمناک

تبیان

دکتر نیم

هومهر

ژوئن
10