لیپولیزر عمل جراحی زیبایی شکم

لیپولیزر عمل جراحی زیبایی شکم

لیپولیزر عمل جراحی زیبایی شکم

4 آگوست 2019 مدیریت مقالات

لیپولیزر عمل جراحی زیبایی شکم

به گفته علی طب چربی شکم یکی از عوارض چاقی است که بسیاری از مردم از وجود ان ابراز گلایه کرده و راههای مختلفی را برای از بین بردن آن امتحان می کنند.برای رفع چاقی موضعی روشهای مختلفی وجود دارد که می توان آنها را نیز امتحان کرد.

همه ی ما خواهان داشتن شکمی مسطح و شکیل هستیم و بسیاری از ما برای رسیدن به این هدف از روش های مختلفی چون ورزش و کنترل وزن استفاده می کنیم . در این میان گاهی انجام ورزش و کنترل وزن تنها برای داشتن شکمی صاف کافی و جوابگو نمی باشد . حتی ممکن است یکسری افراد حتی وزن طبیعی و متناسبی داشته باشند ، ولی شکمشان برجسته ، شل و آویزان باشد .

 

لیپولیزر-گردشگری سلامت علی طب

پزشکان علی طب معتقدند: لیزر لیپولیز وسیله‌ای برای حذف چاقی و بدفرمی موضعی است.

برای مثال فردی که شکم و پهلوی چاق و بزرگی دارد در موارد مناسب می‌تواند با لیزر لیپولیز چربی‌های زیر پوستی را از بین ببرد. اضافه وزن کلی افراد ملاک تعیین‌کننده اصلی در انتخاب موارد مناسب نیست.

به عبارت دیگر کسی که اصلا اضافه وزن ندارد و فقط در یک موضع محدود تجمع چربی دارد هم می‌تواند این کار را انجام دهد. از آن طرف کسی که اضافه وزن قابل‌توجهی دارد هم ممکن است مورد مناسب لیزر لیپولیز در بخش‌هایی از سطح بدن باشد.

البته افرادی که BMI بیش از ۳۵ تا ۴۰ دارند بهتر است به دنبال روش‌های دیگری برای رفع چاقی باشند.

 

علت های نیاز به عمل جراحی زیبایی شکم:

از جمله دلایل شایع نیاز به عمل جراحی زیبایی شکم ، بارداری ، پیری ، تغییرات چشمگیر وزن ، وراثت می باشد .

جراحی زیبایی شکم به روش های مختلفی قابل انجام است ، یکی از روش های موجود برای جراحی زیبایی شکم ، جراحی زیبایی شکم با استفاده از روش لیزر لیپولیز می باشد . در ادامه ی این مقاله علی طب در مورد این روش بیشتر صحبت می کنیم .

 

چه کسانی کاندید مناسبی برای جراحی زیبایی شکم با لیزر لیپولیز می باشند ؟

متخصصان علی طب عقیده دارند: فردی کاندید مناسبی برای جراحی زیبایی شکم با استفاده از لیزر لیپولیز است که نتواند با رژیم غذایی و ورزش چربی های اضافه را درمان کند . جراحی زیبایی شکم با استفاده از لیزر لیپولیز برای افراد با شرایط زیر توصیه نمی شود :

افراد مبتلا به عارضه های قلبی کاندید مناسبی برای از بین بردن چربی ها با روش لیپولیز نمی باشند .
افراد مبتلا به دیابت نوع اول
افراد مبتلا به عارضه های کلیوی
افرادی که بیماری سرطان دارند .
افرادی که در ناحیه ی تحت درمان دارای پیچ و پلاک های فلزی هستند .

 

داشتن ۱۸ سال تمام ، برای کلیه ی افرادی که می خواهند عمل جراحی زیبایی را انجام دهند ، ضروری است . برای انجام جراحی زیبایی شکم محدودیت سنی وجود ندارد ، با این حال مناسب بودن یا نبودن این عمل در طی جلسه ی مشاوره به شما گفته می شود .
لیزرلیپولیز جزو یکی از پرطرفدارترین روش ها برای از بین بردن چربی های موضعی است که در سال ۲۰۰۶ مورد تایید سازمان غذا و دارو آمریکا قرار گرفت.

این روش قادر است چربی های موضعی را تنها در یک جلسه از بین ببرد و عملکرد آن به این صورت است که برای تخریب بافت چربی، میله باریکی توسط سوراخ های کوچکی به قطر ۱ تا ۲ میلیمتر داخل بافت چربی قرار می گیرد. بعد از تزریق مایع تاموسنت، دومین نکته که در نتیجه مطلوب دخیل است، نوع دستگاه لیزر (کم‌توان و پرتوان) با طول موج مناسب است.

لیپولیزر-گردشگری سلامت علی طب

 

بعد از آب کردن چربی‌ها و انجام لیپولیز، باید لیزر به مقدار کافی به پوست فرد تابیده شود. در این بین، در اثر برخورد انرژی تابشی لیزر با جدار سلول های چربی، سلول های چربی از هم پاشیده می شوند. بعد از این مرحله سلول های چربی از هم پاشیده شده توسط مکش از بدن خارج می شوند.
روش لیپولیزر که روشی دائمی برای از بین بردن چربی در نواحی مختلف بدن از جمله شکم می باشد همزمان با از بین بردن چربی عمل کشیدن پوست را در ناحیه تحت درمان صورت می دهد، در این روش یک لوله ی بسیار کوچک به نام کانولا که حاوی یک فیبر لیزری می باشد وارد زیر پوست می شود و انرژی لیزر به سلول های چربی رسانده می شود و با تخریب سلول های چربی آنها را نرم می کند ، انرژی لیزر در این روش با تحریک پوست به کلاژن سازی  باعث سفت شدن و کشیدگی پوست ناحیه تحت درمان می گردد، لیزر لیپولیز تحت بی حسی موضعی انجام می گیرد و  لیزر باعث لخته شدن خون در رگ های اطراف محل درمان می شود تا خونریزی و التهاب و کبودی حاصل از لیزر کاهش پیدا کند .

لیزر درمانی چربی شکم با لیزر لیپولیز  باعث می گردد تا در اثر اشعه لیزر چربی شکم به حالت نیمه مایع در آید و به راحتی جذب بدن شود یا از بدن دفع و خارج گردد ، در این روش به دلیل لیفت پوست سطح پوست صاف و یکدست خواهد شد و پوست سفت و جمع می گردد.

لیپولیزر-گردشگری سلامت علی طب

آیا عمل جراحی زیبایی شکم دردناک میباشد ؟

عمل جراحی زیبایی شکم با استفاده از لیزر لیپولیز چندان دردناک نیست ، به طوری که می توان گفت دردی ندارد . و تنها فرد به طور خفیف احساس سوزن سوزن شدن دارد ، که این حالت قابل تحمل بوده و چندان ناراحت کننده نیست . احساس گرما و یا قرمزی پوست ، بعد از انجام جراحی زیبایی شکم طبیعی بوده و بعد از گذشت چند ساعت از بین می رود .

مراقبت های لازم پس از انجام عمل جراحی زیبایی شکم با استفاده از لیزر لیپولیز ؟

مراقبت لازم به به منطقه مورد درمان با لیزر لیپولیز بستگی دارد. استفاده از لباس های تنگ و چسبان به مدت چند روز تا چند هفته توصیه می شود . و همچنین توصیه بر این است که به مدت یک هفته از انجام فعالیت های ورزشی سنگین خودداری کنید و همچنین به مدت طولانی استحمام نکنید .

منابع:

تبیان

تماشا

 

آگوست
4