ماسک صورت چه کار می کند؟

ماسک صورت چه کار می کند؟

ماسک صورت چه کار می کند؟

18 می 2019 مدیریت مقالات

ماسک صورت چه کار می کند؟

به گزارش علی طب استفاده از انواع ماسک صورت روش خوبی برای تقویت پوست‌تان با ویتامین و مواد مغذی مفید است. تنها در ۱۰ الی ۱۵ دقیقه ماسک به پوست شما کمک می‌کند تا مواد مغذی مورد نیاز خود را به دست بیاورد و ظاهری درخشنده و شاداب پیدا کند.

 

انواع ماسک صورت-گردشگری سلامت علی طب

ماسک صورت چه کار می‌کند؟

به گفته پزشکان علی طب ماسک صورت برای آبرسانی پوست و نرم و مرطوب کردن پوست در مدت زمان کوتاه طراحی شده است. بعضی از ماسک‌های صورت می‌توانند پوست را کاملا درخشان کنند آن هم تنها در ۱۵ دقیقه!

چه از ماسک صورت نقابی استفاده کنید و چه از ماسک کرمی فرقی نمی‌کند، بهترین ماسک صورت کمک می‌کند تا پوست، شفاف، شاداب و تازه شود. ماسک می‌تواند به یکی از مراحل مراقبت از پوست همیشگی شما تبدیل شود، لازم نیست هر روز از ماسک صورت استفاده کنید، می‌توانید گذاشتن ماسک روی صورت را برای زمان‌های خاص، مثل زمانی که می‌خواهید خیلی ویژه به پوست‌تان رسیدگی کنید اختصاص دهید.

 

 

انواع ماسک صورت-گردشگری سلامت علی طب

انواع ماسک صورت

مدل‌های مختلف ماسک صورت وجود دارد که به طور کلی به دو دسته تقسیم می‌شوند. «ماسک کرمی» که معمولا در در شیشه‌های کوچک عرضه می‌شوند و بعد از استفاده از آن‌ها باید پوست را با آب بشویید. دیگری ماسک نقابی است. ماسک‌های معروف و رایجی‌که از پنبه، پارچه سیلک، یا کاغذهای خاص که آغشته به سرم هستند ساخته می‌شوند.

ماسک‌ نقابی به شکل صورت طراحی شده است و کل صورت شما را می‌پوشانند. ماسک صورت مورد علاقه خود را از میان ماسک کرمی و ماسک نقابی انتخاب کنید و استفاده از آن‌ را در برنامه هفتگی خود قرار دهید.

انواع ماسک صورت-گردشگری سلامت علی طب

آیا ماسک‌های صورت مفید هستند؟ آیا ماسکهای صورت واقعا کاری انجام می‌دهند؟ آیا ماسک‌های زیبایی تاثیر مثبت روی پوست دارند؟ در ادامه همراه علی طب باشید.
استفاده از ماسک‌ صورت، یکی از مراحل جذاب و پرطرفدار سالن‌ زیبایی است.

اما آیا ماسکها واقعا برای پوست مفیدند؟ برای پاسخ به این سوال بسیار مهم نظر دکترهای متخصص پوست علی طب  را خواهیم خواند.
استفاده از ماسک صورت می‌تواند مثل یه مکمل عمل کند. یک حرکت مکمل که وقتی بعنوان بخشی از یک سری عادات دقیق تقویت کننده انجام شود، فواید بسیاری دارد.

به عبارت دیگر ماسکها ممکن است به تنهایی نیز مزایایی داشته باشند، اما بیشترین فوایدشان هنگامی خواهد بود که هر روز از ضدآفتاب، آنتی اکسیدان و رتینول استفاده شود. تاثیر فزاینده این دو در کنار هم، تاثیر بازتابنده بیشتری خواهد داشت.

 

ماسک‌ها ابزارهایی مهم در مجموعه وسایل زیبایی هستند، آنها تاثیری آنی برای بسیاری از شرایط مانند خشکی، تورم، قرمزی و حتی آکنه پوست دارند. بسته به نوع پوست شما، حتما ماسک مناسبی برای بهبود سریع پوست شما وجود دارد.

ماسک‌هایی که می‌توانند مفید باشند:

ماسک خشک کننده ماریو بادسکو، زیرا چربی اضافی پوست را گرفته و پوست را نرم می‌کند.

ماسک شب چای سیاه تازه، که برای مبارزه با چروک‌های ریز در هنگام بازسازی سلول‌های پوستی وقت خواب بسیار مفیدند.

ماسک‌های پوستی مسدود کننده هستند. آنها روی پوست را با لایه‌ای پوشانده و مواد موجود در ماسک را به داخل منافذ می‌رسانند.

ماسک‌ها می‌توانند غلظت‌های بالاتری از ترکیبات فعال را برای رطوبت رسانی، پر کردن منافذ و تعادل پوست منتقل کنند.
انواع ماسک صورت-گردشگری سلامت علی طب

 

 

ماسک سیاه ریویژن برای پوست‌های چرب عالی هستند، زیرا در آن از گل رس برای بیرون کشیدن چربی استفاده می‌شود و اسید سالیسیلیک برای لایه برداری در آن وجود دارد که پوست را نیز چندان خشک نمی‌کند.

 

منابع:بیتوته

دکتر سلام

شما عزیزان می توانید درصورت داشتن هرگونه سوالی در زمینه سلامت پوست و مو با مشاوران مرکز زیبایی درمانی علی طب تماس حاصل فرمایید.

می
18