مراقبت های لازم پس از عمل بوتاکس

مراقبت های لازم پس از عمل بوتاکس

مراقبت های لازم پس از عمل بوتاکس

۲۱ تیر ۱۳۹۷ مدیریت مقالات ، جراحي هاي زیبایی

گردشگری سلامت علی طب: ارمغان آور  زیبایی جوانی سلامتی

علی طب با مدیریت و همکاری متخصصین مجرب در زمینه های گردشگری و عرصه سلامت و درمان و واحد انفورمانتیک IT یکی از بزرگترین ارائه دهندگان خدمات گردشگری سلامت و توریست درمانی در ایران می باشد.

علی طب در حال حاضردر عرصه خدمات زیبایی همچون کاشت مو، زیبایی پوست، پیکرتراشی، جراحی بینی، بوتاکس، ژل لب، چال گونه، افتادگی پلک و… در شهرهای تهران،مشهد، آبادان، تبریز،شیراز و یزد با همکاری مراکز درمانی و پزشکان متخصص مشغول به فعالیت می باشد.

 

 

مراقبت های پس از بوتاکس:

 

 

مراقبت هایی که بعد از تزریق بوتاکس انجام می دهید بسیار اهمیت دارد
مراقبت های بعد از بوتاکس

 

در اینجا به چند مورد که باید پس از عمل بوتاکس از انجام آنها پرهیز نمود اشاره می شود:

به قسمتی از پوست خود که بوتاکس تزریق شده است دست نزنید. از ماساژ دادن منطقه تزریق تا ۲۴ ساعت بپرهیزید، زیرا باعث پخش شدن بوتاکس به سایر قسمت ها می شود.
از فعالیت های فیزیکی شدید بپرهیزید.
از مصرف الکل بپرهیزید.
تا ۲۴ ساعت از انواع لایه برداری شیمیایی پوست، میکرودرم و … بپرهیزید.
از انجام عمل هایی که باعث کم خونی موقتی می شود خودداری نمایید.
اگر دچار کبودی پس از بوتاکس شدید، استفاده از ویتامین K و آرنیکا می تواند به شما کمک کند. همچنین می توانید با انواع لیزر اثر کبودی را از بین ببرید. استفاده از کانسیلرهای زرد و سبز نیز در پوشاندن اثرات کبودی به شما کمک می کند.
اگر از نتیجه تزریق بوتاکس خود راضی نیستید می توانید برای ترمیم آن به پزشک متخصص مراجعه نمایید.
در صورت بروز هرگونه عوارض جانبی حتماً با پزشک خود صحبت کرده و مراقبت های لازم را انجام دهید.

چه زمانی پس از عمل بوتاکس می توان به فعالیت های عادی پرداخت؟

اغلب بیماران فوراً پس از تزریق بوتاکس فعالیت های روتین خود را از سر می گیرند. از گرفتن حمام آفتاب، قرار گرفتن در معرض گرمای بیش از حد مانند رفتن به سونا یا برنزه کردن پوست تا رفع قرمزی و ورم پس از بوتاکس اجتناب نمود.

تا ۲۴ ساعت به ورزش های خیلی سنگین نپردازید زیرا می تواند باعث ورم جای بوتاکس و کند شدن روند بهبود آن شود. همچنین تا ۲ هفته پس از تزریق از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید خودداری نمایید.

از دست زدن به محل تزریق بوتاکس و پوشیدن کلاه های که تا روی صورت کشیده می شوند، مانند کلاه کاسکت یا کلاه بیسبال تا ۴ ساعت خودداری کنید. نیم ساعت پس از تزریق، هر ۱۰ دقیقه یک بار به عضلات صورت خود استراحت دهید. استفاده از قرص های آرنیکا یا نوشیدن آب انبه تا ۵ روز پس از تزریق بوتاکس از تشدید ورم و کبودی محل بوتاکس جلوگیری می کند.

نوروتوکسین ها ۲۴ تا ۴۸ ساعت نیاز دارند تا به کار بیفتند و نتایج تزریق اغلب ۳-۵ روز پس از عمل تزریق بوتاکس قابل مشاهده است. در روز ۱۴ ام بیشترین تغییر مشاهده می شود.

 

پس از تزریق بوتاکس چه مراقبت  هایی لازم است از پوست کنیم چه راه و روش هایی به ما در این زمینه کمک می کنند توصیه های مختلف پزشکان پس از تزریق بوتاکس چیست استحمامو آرایش پس از این کار مضر خواهد بود یا خیر؟بهتر است این کار را نزد افراد مجرب و متخصص بسپارید

*دکتر بهروز باریک‌بین: تزریق بوتاکس یا دیسپورت برای از بین بردن چین و چروک قسمت‌های فوقانی صورت مانند اطراف چشم، پیشانی و خط اخم، این روزها طرفداران زیادی پیدا کرده است.

به نقل از تزریق بوتاکس یا دیسپورت برای از بین بردن چین و چروک قسمت‌های فوقانی صورت مانند اطراف چشم، پیشانی و خط اخم، این روزها طرفداران زیادی پیدا کرده است. این تزریق، باید تحت نظر پزشک متخصص صورت بگیرد تا هم دوز مصرف ماده مورد استفاده، دوز ایمنی باشد و هم از مواد باکیفیت و استاندارد استفاده شود. تزریق در آرایشگاه‌ها یا توسط افراد غیر متخصص، می‌تواند فلج بیش از حد عضلات ناحیه مورد نظر، عفونت، پارگی رگ‌ها، خون‌مردگی یا عوارض بسیار زیاد دیگری را برای بیمار در پی داشته باشد.

حالا با فرض اینکه تزریق بوتاکس را توسط پزشک متخصص انجام داده‌اید، باید بعد از تزریق به این موارد توجه داشته باشید:

بعد از تزریق دیسپورت یا بوتاکس به مدت ۳ تا ۴ ساعت، مرتب عضلات تزریق‌شده را منقبض و منبسط کنید تا دارو به‌خوبی داخل عضلات آن ناحیه منتشر شود.
از دستکاری ناحیه پرهیز کنید.

به مدت ۵ روز از رفتن به سونا و حمام داغ پرهیز کنید.

اثر دارو از دو روز به بعد از تزریق شروع می‌شود و به گذشت دو هفته نیاز است تا حداکثر اثر آن نمایان شود.

معمولا بین ۲ تا ۳ هفته، زمان خوبی برای انجام ترمیم است و البته اگر از هر نظر رضایت دارید، لزومی به ترمیم بوتاکس وجود نخواهد داشت.

مدت ماندگاری اثر بوتاکس بین ۳ تا ۶ ماه است که این زمان در افراد مختلف با یکدیگری تفاوت دارد و قابل پیش‌بینی نیست.

ترمیم بوتاکس، معمولا هزینه‌ مجددی برای بیمار نخواهد داشت.

 

منابع: دکترسلام

ایران نوین

تیر
۲۱