مرکز گردشگری سلامت علی طب

مرکز گردشگری سلامت علی طب

مرکز گردشگری سلامت علی طب

13 آوریل 2020 مدیریت اخبار ، مقالات ، گردشگری سلامت

مرکز گردشگری سلامت علی طب

گردشگری سلامت
این روزه افراد بسیاری در سراسر جهان بر این شده اند که برای بدست آوردن سلامتی و یا درمان بیماری های خود عزم سفر نموده و بسته به نیاز خود مقاصد مختلفی را در جهان انتخاب می نمایند.

بر اساس تعریف های سازمان جهانی جهانگردی (UN – WTO)این نوع مسافرتها، یکی از اهدافی که می تواند گردشگر را ترغیب به سفر نماید، که بدان گردشگری سلامت (Health Tourism) اطلاق می گردد.
توریسم سلامت یکی از انواع گردشگری است که در اولین طبقه‌بندی می¬توان آنرا در سه نوع داخلی، برون‌مرزی و مسافران ورودی دسته‌بندی نمود.

هم‌چنین براساس این‌که فرد به‌دنبال چه نوع خدمتی‌ است نیز، به سه زیرشاخه¬ی زیر می توان آنرا تقسیم کرد.

۱ گردشگری تندرستی (Wellness Tourism):

برخی مناطق بطور طبیعی دارای چشمه های آب معدنی و آب گرم هستند که سفر به این مناطق با توجه به تبلیغاتی که پیرامون آنها می¬شود، یکی از جذابیتهای گردشگری است که معمولاً شخص برای رهایی از تنش های موجود در زندگی روزمره و تجدید قوا بدون دخالت پزشک و نظارتهای پزشکی راهی آنجا می¬گردد. و ممکن است اینگونه افراد صرف نظر از بیماری مشخصی، تنها برای استفاده از طبیعت شفا بخش مناطق دیگر ، پای در وادی سفر نهند.

گردشگری سلامت-علی طب

مرکز گردشگری سلامت علی طب

۲ گردشگری درمانی (Curative Tourism):

این واژه به معنای مسافرت گردشگران جهت استفاده از منابع درمانی طبیعی شامل آبهای گرم معدنی، حوضچه¬های نمکی، لجنهای طبیعی، مناطق آفتاب گیر (علی الخصوص برای کشورهایی که بهره¬ی کمتری از این نعمت خدا داد دارند) و غیره بوده که معمولا برای درمان پاره¬ای از بیماری¬ها نظیر روماتیسم و بخصوص مشکلات پوستی، و یا گذراندن دوران نقاهت با نظارت پزشک و کادر درمانی صورت می گیرد.

گردشگری سلامت-علی طب

مرکز گردشگری سلامت علی طب

۳ توریسم پزشکی (Medical Tourism):

به هرگونه مسافرت برای درمان بیماری¬های جسمی و روحی، و انجام عمل های جراحی توسط پزشکان متخصص، در مراکز درمانی که در کنار معالجه و درمان، پیگیری وضعیت بیمار و نظارت بر سپری نمودن دوران نقاهتش را شامل شود، اتلاق می-گردد. که در این نوع از گردشگری سلامت، اگر بیمار پس از معالجه و درمان نیازمند استفاده از دهکده های سلامت و یا مناطق درمانی طبیعی مانند چشمه های آب گرم باشد، در این صورت با دریافت این قبیل خدمات گردشگری، سفر وی تکمیل خواهد شد.

 

گردشگری سلامت-علی طب

مرکز گردشگری سلامت علی طب

از آنجایی که این موهبت¬های خداوندی در کشور ما فراوان وجود دارد بستری مناسب جهت توسعه این صنعت در ایران فراهم می باشد که در این راستا مرکز خدمات زیبایی، درمانی و گردشگری علی طب توانسته است .

مرکز گردشگری سلامت-علی طبمرکز گردشگری سلامت علی طب

آوریل
13