موهای خود را با ماسک های خانگی زیباتر کنید!

موهای خود را با ماسک های خانگی زیباتر کنید!

موهای خود را با ماسک های خانگی زیباتر کنید!

۳ تیر ۱۳۹۷ مدیریت اخبار

گردشگری سلامت علی طب: ارمغان آور  زیبایی جوانی  سلامتی

علی طب با مدیریت و همکاری متخصصین مجرب در زمینه های گردشگری و عرصه سلامت و درمان و واحد انفورمانتیک IT یکی از بزرگترین ارائه دهندگان خدمات گردشگری سلامت و توریست درمانی در ایران می باشد.

علی طب در حال حاضردر عرصه خدمات زیبایی همچون کاشت مو، زیبایی پوست، پیکرتراشی، جراحی بینی، بوتاکس، ژل لب، چال گونه، افتادگی پلک و… در شهرهای تهران،مشهد، آبادان، تبریز،شیراز و یزد با همکاری مراکز درمانی و پزشکان متخصص مشغول به فعالیت می باشد.

 

با این ماسک های ساده و خانگی می توانید در فصل بهار به موهایتان لطافت و تازگی ببخشید
موهای خود را با ماسک خانگی زیباتر کنید

 

 

با این ماسک های ساده و خانگی می توانید در فصل بهار به موهایتان لطافت و تازگی ببخشید:

ماسک موز، تغذیه مو
مواد لازم :
موز- یک عدد
زرده تخم مرغ – یک عدد
روغن زیتون طبیعی – ۵ قاشق غذاخوری
ابتدا موز را قطعه قطعه کنید و سپس آن را از یک صافی بگذرانید تا کاملا یکدست شود.
سپس به آن زرده تخم مرغ و روغن زیتون اضافه و مواد را به طور کامل با هم مخلوط کنید. اگر موی سرتان بلند است و مقدار ماسک کافی نیست، می توانید مواد تشکیل دهنده را دو یا سه برابر کنید. ماسک را به موهای خود بمالید و موهایتان را با یک کلاه حمام به مدت ۲۰ تا ۴۰ دقیقه بپوشانید.سپس موهایتان را با آب گرم، شامپو و مرطوب کننده به طور کامل بشویید.

 

ماسک گوجه فرنگی ، مقابله با ریزش مو
گوجه فرنگی – یک عدد
آلوئه ورا- ۲ قاشق غذاخوری
عسل- ۲ قاشق غذاخوری
ابتدا پوست یک گوجه فرنگی بزرگ را بگیرید. سپس، آب آن را بگیرید یا گوجه فرنگی را رنده کنید.
۲ قاشق غذاخوری از آب گوجه فرنگی را با ۲ قاشق غذاخوری از آب آلوئه ورا و ۲ قاشق غذاخوری عسل به طور کامل مخلوط کنید.
مواد حاصل را به موهای سر خود بمالید و سپس موهایتان را با یک کلاه حمام بپوشانید. پس از ۲ ساعت، موهای خود را با آب گرم و شامپو بشویید. باید توجه داشت که نباید بیش از ۲ بار در هفته از این ماسک استفاده شود.

 

ماسک سرکه، مرطوب کننده خانگی
این ماسک بهاری برای موهای خشک و آسیب دیده بسیار مفید است.
تخم مرغ – یک عدد
سرکه سیب – یک قاشق غذاخوری
روغن زیتون – ۲ قاشق غذاخوری
ابتدا تخم مرغ را به سرکه سیب اضافه کنید و سپس به آن روغن زیتون بیفزایید، بعد از مخلوط کردن مواد با هم، موها و پوست سر خود را با این ماسک ماساژ دهید، سپس با یک شانه موهایتان را به صورت مورب آن قدر شانه بزنید تا مواد به خوبی جذب شود، بعد از ۱۵ دقیقه سر را با شامپو بشویید، این کار را می توانید ۳ بار در هفته انجام دهید.

 

ماسک گزنه ، تیره کننده
اگر موهایی روشن دارید، می توانید از این ماسک برای تیره کردن آن استفاده کنید.
گزنه دم کرده – دوقاشق غذاخوری
روغن زیتون طبیعی – یک قاشق غذاخوری
تخم مرغ – یک عدد
ابتدا تخم مرغ ها را به روغن زیتون و گزنه دم کرده اضافه کنید، سپس مواد را کاملا مخلوط کنید، پس از آغشته کردن موهایتان به ماسک، آن ها را با یک کلاه حمام بپوشانید و پس از ۳۰ دقیقه موهایتان را بشویید.به گزارش جام جم ، می توانید نصف فنجان از گزنه خشک شده (معادل ۲ قاشق غذاخوری گیاه گزنه تازه) را در یک کاسه آب جوش بریزید و صبر کنید تا سرد شود. بعد از شستن موها با شامپو و مرطوب کننده، موهایتان را با دمنوش سرد شده دوباره بشویید.

 

ماسک عسل ، درخشانی موها
با کمک این ماسک می توانید موهایی بسیار درخشان داشته باشید به ویژه اگر موهایی روشن دارید، این ماسک می تواند طراوت و درخشندگی بیشتری به آنها ببخشد.
عسل – دوقاشق غذاخوری
آب لیموترش – یک عدد
عسل را با آب لیموی تازه مخلوط کنید به طوری که عسل به طور کامل حل شود، سپس ماسک را به موهایتان بزنید و سپس موهایتان را شانه بزنید، بعد از ۱۰ تا ۱۵ دقیقه آنها را با شامپو و نرم کننده بشویید.

 

ماسک روغنی ، درمان موخوره
برای رفع موخوره می توان از ماسکی که از روغن آووکادو یا روغن نارگیل و عسل تهیه شده، استفاده کرد که این ماسک می تواند موهایتان را درخشان و انعطاف آنها را حفظ کند.
روغن آووکادو یا نارگیل – ۲ قاشق غذاخوری
عسل – یک قاشق چای خوری
سرکه سیب – یک قاشق چای خوری
مواد را با هم مخلوط و ماسک را به موهایتان بزنید. بعد از ۳۰ دقیقه، با شامپو و نرم کننده موهایتان را بشویید، اگر موهایتان بلند است، می توانید مواد تشکیل دهنده ماسک را دو یا سه برابر کنید.

 

منبع:بهداشت نیوز

تیر
۳