همه چیز در مورد جراحی بینی + قیمت

همه چیز در مورد جراحی بینی + قیمت

همه چیز در مورد جراحی بینی + قیمت

30 جولای 2020 مدیریت جراحي هاي زیبایی ، عمل بینی

قبل از اینکه مقاله همه چیز در مورد جراحی بینی را شروع کنیم ، بیمار باید بداند به چه دلیلی میخواهد اقدام به انجام این عمل کند و این موضوع را به صورت شفاف با متخصص خود در میان بگذارد. از جمله دلایلی که یک متقاضی عمل جراحی بینی میتواند داشته باشد موارد زیر هستند:

 • آیا میخواهید عمل زیبایی بینی انجام دهید؟

 •  چرا افراد بینی خود را عمل میکنند آیا فقط برای زیبایی  صورت دست به عمل جراحی زیبایی بینی میزنند ؟

 •  جراحی زیبایی بینی میتواند چند دلیل داشته باشد.

 • بیماری که بینی بزرگی دارد.

 • بیماری که دارای قوز بینی است.

 • نوک بینی بیمار دچار افتادگی است؛ به عبارتی فاصله بین بینی تا لب ها کم است.

 • سوراخ های بینی بیمار بیش از اندازه بزرگ است.

 • بینی بیمار پهن است.

 • نوک بینی بیمار شکل جعبه مانند دارد.

 • نوک بینی بیمار با صورت او فاصله زیادی دارد.

 • پل بینی(تیغه یا پشت بینی) دچار شکستگی شده است و قرینگی خود را از دست داده است.

 • نوک بینی بیمار دو شاخه است.

 • بینی بیمار به دلیل وارد شدن ضربه و یا عمل ناموفق انحراف بینی زین اسبی شده است.

 • بیمار قبلا عمل جراحی بینی ناموفق داشته و بینی بد شکل شده است.

 • نوک بینی بیمار گرد و شبیه توپ است.

 • بینی بیمار دارای پولیپ است.

 • یا برای بطرف کردن مشکلات بینی

 • یا برای زیبایی

 • برای   انجام  عمل زیبایی جراحی بینی  یا برای برطرف کردن مشکلاتی که در بالا ذکر کردیم چه باید کرد ؟

 

 

جراح زیبایی بینی از چه روشی برای عمل استفاده میکند ؟

جراح زیبایی بینی با بررسی مشکلات بیمار به کمک علم روز دنیا و عکسبرداری سعی می کند مشکلات بیمار و منشا آن را مشخص نماید. بیشتر مشکلات پل بینی (تیغه بینی یا پشت بینی)در قسمت استخوانی مشاهده میشود. این افراد ممکن است دچار مشکلاتی همچون انحراف و شکستگی استخوان یا غضروف بینی هم باشند که تشخیص آن فقط توسط جراح زیبایی بینی ممکن است. جراح زیبایی بینی با بررسی مشکلات بینی به دقت و به صورت همزمان با جراحی زیبایی بینی آنها را بر طرف می نماید.

در ادامه قصد داریم دلایل انجام عمل جراحی بینی و نحوه بر طرف کردن مشکلات را به صورت اجمالی بررسی نماییم.

best cosmetic surgeons in Iran

 

بهترین جراحان بینی در ایران را در شرکت زیبایی و درمانی علی طب بیابید.

 

بزرگ بودن بینی

در صورتی که بیمار بینی استخوانی بزرگی داشته باشد، جراح زیبایی بینی گوشتی با عمل جراحی بینی باز و یا بسته استخوان بینی را تراش داده و به میزان مناسبی می رساند. اما در صورتی که بیمار بینی گوشتی داشته باشد  با عمل پیوند غضروف های بینی را تقویت می کند تا بافت های گوشتی خود را تحمل نماید جراح زیبایی بینی مشکلات تنفس را حل کرده و بینی را به اندازه کافی کوچک می کنند. اصولا عمل جراحی بینی برای افرادی با بینی استخوانی ورم کمتری دارند و نتایج آن در کوتاه مدت مشخص می شود. این در حالی است که بیمارانی با بینی گوشتی برای گرفتن نتیجه باید صبر بیشتری داشته باشند.

 

قوز بینی

قوز بینی مشکل شایع در افرادی است که بینی آنها بزرگ است. این افراد اصولا از ظاهر بینی خود ناراضی هستند و عمدتا برای برداشتن قوز بینی تن به انجام عمل جراحی زیبایی بینی می دهند. قوز بینی گاهی به دلیل فرورفتگی بیش از اندازه ریشه بینی (محل اتصال بینی به پیشانی) بیشتر نمایان می شود.

جراح زیبایی بینی پس از برداشتن قوز بینی پهنای پل بینی(پشت بینی یا به قول عوام تیغه بینی) خیلی زیاد می شود و باید استخوانهای بینی را از محل اتصال به صورت و پیشانی شکسته و به خط وسط جابجا می کنند تا از پهنای بینی کاسته شود، این مسئله علت کبودی زیر چشم و صورت بعد از عمل جراحی زیبایی بینی است.

 

افتادگی نوک بینی

افتادگی نوک بینی که موجب بلند شدن(دراز شدن) بینی میشود یکی از مواردی است که گاهی بیش از یک ساعت وقت جراح را می گیرد. جراح زیبایی بینی بر این باور است که تمام زیبایی بینی در یک سانتی متر پایین بینی است و برای زیبا شدن بینی باید در این قسمت هنر و دانش جراح به نمایش گذاشته شود.

 

بزرگ بودن سوراخ بینی

بزرگ بودن سوراخ های بینی یکی از مشکلاتی است که باعث می شود بیمار تصمیم بگیرد بینی خود را عمل نماید. این مشکل برای هر بیمار بسته به شرایط بینی به روش متفاوتی جراحی می شود. جراح زیبایی بینی سوراخ های بینی را جوری کوچک می کند که در نهایت سوراخ های بینی مشابه و هم اندازه شوند.

 

بینی پهن

پایین بینی از قسمت های مهم است و گاهی کاستن از پهنای آن مستلزم کار فراوان علاوه بر بینی روی بافت های صورت است.

 

نوک بینی پهن (جعبه ای، توپی)

جعبه ای شکل بودن نوک بینی یا توپی شکل بودن آن معمولا با سوراخهای گرد و نسبتا کوچک دیده میشوند. جراح زیبایی بینی در این موارد با تکنیک های منحصر بفرد نخست سوراخهای بینی را بزرگ میکند سپس آنها را بطور نسبی کوچک میکند.

 

شکستگی بینی یا انحراف هرم بینی

بعد از شکسته شدن بینی، اگر جااندازی درست صورت نگیرد یا بیمار دارای انحراف بینی مادرزادی باشد، منجر به انحراف هرم بینی می شود. گاهی انحراف هرم بینی بدون شکستگی و در دوران بلوغ به تبعیت از انحراف مادرزادی تیغه وسط بینی ایجاد میشود و چون عوام دلیل کج شدن خودبخودی بینی را نمیدانند، برای دلایل مختلفی بیان میکنند. در اینگونه موارد علاوه بر ظاهر بینی مشکل تنفسی هم میتواند دلیل جراحی باشد. جراح زیبایی بینی در زیبا سازی بینی، با شناخت مسائل ذکر شده تنفس راحتی برای بیمار ایجاد میکند.

 

فاصله بیش از اندازه نوک بینی با صورت

بد نیست بدانید که ملاک زیبایی داشتن تناسب بین اعضای صورت است. وقتی لب بالا بلند باشد و فاصله بینی و مدخل دهان در حالت بسته، بیشتر از نصف مدخل دهان تا زیر چانه باشد، لب بالا بلند است و در اینگونه جراح زیبایی بینی و صورت بطور همزمان برای بیمار سنترال لیفت انجام میدهد.

 

دو شاخ بودن نوک بینی

پوست نازک و کمبود بافت چربی زیر پوست بینی موجب هویدا شدن غضروفهای بینی به شکل دو شاخه میشود، دکتر هادی بهترین جراح زیبایی بینی میتواند این شکل نامطلوب را اصلاح کند.

 

 

بینی زین اسبی

اصولا در صورتی که در قسمت پشت بینی(پل بینی یا به قول عوام تیغه بینی)، قوس بیش از اندازه وجود داشته باشد اصطلاحا به آن بینی زین اسبی گفته می شود. این مشکل اگر به صورت مادرزادی نباشد در اثر از بین رفتن غضروف تیغه میانی بینی در جراحی زیبایی بینی به وجو آمده است. جراح زیبایی بینی به کمک غضروف های موجود در گوش یا دنده بیمار قوس به وجود آمده در پل بینی را پر نموده و بینی را به شکل طبیعی خود برخواهد گرداند.

 

انحراف بینی و مشکلات ساختاری داخل بینی

مشکلات ساختاری داخل بینی از قبیل بزرگی شاخکهای داخل بینی ی انحراف تیغه میانی بینی که موجب اختلال در تنفس می شوند و در دراز مدت باعث خروپف و وقفه تنفسی در زمان خواب میشوند از علتهای جراحی بینی هستند. جراح زیبایی بینی معتقد است اصلاح نکردن ساختار داخلی بینی یا باقی گذاردن انحراف تیغه میانی بینی، باعث شکل نامناسب بینی میشود، زیرا ظاهر بینی از تیغه میانی بینی تبعیت میکند.

 

داشتن بینی بد شکل بعد از انجام عمل جراحی زیبایی بینی

این شما هستید که بعد از اتمام عمل جراحی با مراقبت از بینی و عمل به توصیه های پزشک کار او را تکمیل می نمایید. با اینکه مهارت پزشک در انجام عمل جراحی اهمیت زیادی دارد و ممکن است در صورت عدم رعایت مواردی همچون روش درست عمل، انجام ندادن پاره ای از کارها به منظور کوتاه کردن زمان عمل یا کبود نشدن صورت بیمار و … زیبایی بینی را به مخاطره بیاندازد.

اما در صورتی که جراح زیبایی بینی کار خود را به درستی انجام دهد، چون بدون شک شما مراقبت را با حساسیت انجام میدهید، تنها چیزی که ممکن است باعث بد شکلی بینی شود، اختلال در پروسه بازسازی بافتهای آسیب دیده است که نه جراح زیبایی بینی و نه بیمار قادر به دخالت در آن نیستند.

از آنجا که این اتفاق به ندرت روی میدهد لذا نتیجه جراحی های معمولا شکل مناسب و ایده آل دارند. برای مشاهده نمونه کارهای شرکت گردشگری علی طب میتوانید در گوگل جستجو نمایید و وارد وب سایت شوید.

 

از چه سنی باید دختر یا پسر عمل جراحی بینی را انجام دهند؟

در واقع جراحی بینی عملی ساده است که هیچ محدودیت سنی برای افراد سن بالا که از سلامت کامل برخوردارند، ندارد. محدودیت سنی برای نوجوانان و جوانان تا زمانی است که رشد بینی متوقف شود و سپس فرد می تواند جراحی بینی را انجام دهد. بنابراین بهتر است بدانید این سن برای دختران، پایان ۱۶ سالگی (آغاز ۱۷ سالگی) و برای پسران پایان ۱۷ سالگی(آغاز ۱۸ سالگی) پیش بینی شده است.

 

 

 

بینی نیمه فانتزی چیست ؟

بینی نیمه فانتزی به بینی گفته می شود که نسبت به بینی فانتزی دارای قوس کمتر و نسبت به بینی طبیعی دارای قوس بیشتری باشد.

جراحی بینی فانتزی چگونه انجام می شود؟

بهترین جراح بینی فانتزی برای انجام عمل جراحی بینی فانتزی بر روی بینی یکی از روش های جراحی زیبایی بینی باز یا جراحی زیبایی بینی بسته را انتخاب می کند و تغییرات مورد نیاز را با حفظ عملکرد بینی اعمال می کند.

مدل بینی فانتزی چه مشخصاتی دارد؟

 • بینی فانتزی دارای تیغه نازکی می باشد.
 • سوراخ های بینی در این مدل بینی ، کوچک است.
 • نوک بینی سربالا بوده و دارای قوس متناسبی است.

 

تفاوت جراحی بینی فانتزی با بینی طبیعی چیست؟

از جمله مهم ترین تفاوت های جراحی بینی طبیعی با بینی فانتزی می توان به زاویه نوک بینی و لب اشاره کرد.

در جراحی بینی فانتزی زاویه نوک بینی با لب بالا حدود ۱۰۵ درجه می باشد و در جراحی بینی طبیعی این زاویه حدود ۹۰ درجه است.

 

نکاتی در مورد جراحی بینی فانتزی

 برای داشتن جراحی بینی فانتزی موفق و دارای نتایج مطلوب باید به بهترین جراح بینی فانتزی مراجعه نمایید چرا که نقش بسزایی در نتیجه جراحی بینی خواهد داشت و افراد باید بادقت و بررسی های لازم جراح بینی خود را انتخاب کنند.

بهترین جراح بینی با توجه به نوع و ساختار بینی جراحی بینی را به نحوی انجام می دهد که به عملکرد تنفسی آسیبی وارد نشود و فرد بینی عروسکی سربالا با دیگر اجزای صورت تناسب داشته باشد.

به جراح بینی اصرار نکنید که بینی را بیش از حد کوچک و سربالا کند برای داشتن مدل بینی فانتزی طبیعی و زیبا تصمیم را به عهده جراح بینی بگذارید تا با در نظر گرفتن خواسته شما و ساختار کلی بینی بهترین نتایج را برای شما عزیزان حاصل نماید.

چنانچه دارای بینی گوشتی با پوست ضخیم هستید یا اجزای صورت درشتی دارید کاندیدای مناسبی برای انجام عمل بینی عروسکی نیستید.

لازمه داشتن جراحی زیبایی بینی فانتزی موفق این است که بافت و غضروف بینی مستحکمی داشته باشید و پوست بینی نیز نازک باشد تا ظرافت کاری هایی که روی بینی انجام می شود را نشان دهد.

افرادی که دارای بینی استخوانی هستند کاندیدای مناسبی برای عمل بینی فانتزی هستند.

 

انواع بینی

یکی از مهم ترین فاکتور های تاثیر گذار در نتیجه جراحی بینی ، میزان ضخامت پوست است. این ویژگی بینی ها را به دو نوع استخوانی و گوشتی تقسیم بندی کرده است.

 

 

بینی استخوانی

در بینی استخوانی ضخامت پوست بسیار کم بوده و استخوان بینی از استحکام بالایی برخوردار می باشد. بینی های استخوانی برای انواع جراحی بینی طبیعی ، فانتزی و نیمه فانتزی مناسب هستند. از دیگر مشخصه های بینی های استخوانی داشتن قوز و برآمدگی در پل بینی می باشد.

البته این بدین معنا نیست که قوز تنها مختص بینی های استخوانی است چرا که ممکن است یک بینی قوز داشته باشد اما به دلیل ضخیم بودن پوست بینی جزو بینی های گوشتی محسوب شود.

بینی گوشتی

ضخامت پوست در بینی های گوشتی بیشتر از بینی استخوانی می باشد. همچنین غضروف این بینی ها ضعیف تر است. به افرادی که دارای بینی های گوشتی هستند توصیه می شود، به هیچ عنوان جراحی بینی فانتزی انجام ندهند.

به دلیل ضخامت پوست بینی گوشتی ، ظرافت و تغییرات ایجاد شده به خوبی قابل مشاهده نیست و ممکن است تنها نوک بینی کمی گرد شود.

معمولا افرادی که دارای بینی های گوشتی هستند نگران برگشت پذیری بینی خود می باشند. این در حالیست که امروزه با توجه به پیشرفت علم پزشکی، با گرافت گذاری و تقویت غضروف ها از برگشت پذیری و افتادگی نوک بینی جلوگیری خواهد شد.

 

انواع روش های جراحی بینی

محلی که برش ها در آن ایجاد می شوند تعیین کننده نوع روش جراحی بینی هستند. انتخاب اینکه جراحی بینی از طریق کدام روش انجام شود به تجربه و سلیقه جراح بینی بستگی دارد.

جراحی بینی باز

در این روش برش ها در تیغه میان دو سوراخ بینی ( کلوملا ) ایجاد شده و پس از جدا شدن پوست از ساختمان بینی ، تغییرات اعمال خواهد شد. در این روش به دلیل اینکه جراح اشراف کامل به بینی دارد، احتمال نامتقارنی و بروز عوارض بسیار کم است.

جراحی بینی بسته

در این روش برش ها از داخل سوراخ های بینی ایجاد می شود و به پوست آسیب چندانی وارد نخواهد شد. جراحی بینی به روش بسته معمولا اولویت دوم جراحان بینی می باشد چرا که دید جراح محدود است.

البته در جراحی بینی به روش بسته میزان کبودی و تورم کمتر از جراحی بینی باز می باشد.

 

مدت زمان عمل جراحی زیبایی بینی چند ساعت  است ؟

این جراحی حتما باید در شرایط استاندارد خود انجام شود، مدت زمان عمل بینی در هر فردی یکسان نیست و به تغییراتی که آن فرد نیاز دارد تا به نتیجه دلخواه پس از جراحی بینی دست پیدا کند بستگی دارد اما در حالت کلی این جراحی یک ساعت و نیم الی دو ساعت زمان می برد که متخصص بیهوشی نیز در این جراحی حضور دارد و علائم شما را حین جراحی کنترل می کند.

پس همان طور که گفته شد از هنگامی که شما عزیزان وارد اتاق عمل می شوید تا زمانی که مجددا به بخش باز می گردید ۳ _ ۲:۳۰ ساعت زمان می برد که این مدت زمان به شما عزیزان و وضعیت بینی تان بستگی دارد.

 

 

در زمان عمل جراحی زیبایی یبنی از بیهوشی کامل یا موضعی  استفاده میشود ؟

یکی از سوالاتی که ممکن است در ذهن افرادی که تصمیم به جراحی زیبایی بینی خود می گیرند شکل بگیرد، این است که جراحی بینی با بیهوشی یا بی حسی موضعی کدام بهتر است ؟

جراحی بینی با هدف برطرف کردن ایرادات ظاهری و حفظ عملکرد طبیعی بینی انجام می شود.

جراحی بینی را می توان با بی حسی موضعی همراه با ایجاد خواب آلودگی عمیق ( سدیشن ) یا با بیهوشی عمومی انجام داد.

عمل جراحی زیبایی بینی از آن دسته از عمل هایی است که با روش های مختلف قابل انجام خواهد بود. به طور کلی جراحی بینی عملی سرپایی است و بعد از چند ساعت که به وضعیت نرمال رسید بیمار ترخیص خواهد شد.

نحوه بی حسی یا بیهوشی به فاکتورهای مختلفی از قبیل شرایط بیمار و صلاحدید جراح بینی و متخصص بیهوشی بستگی دارد و جراح و متخصص بیهوشی نقش بسزایی در تصمیم نهایی خواهند داشت.

 

چند روز بعد از عمل باید به جراح زیبایی بینی مراجعه  کنم ؟

اولین جلسه ی ملاقات با پزشک باید یک هفته پس از عمل جراحی انجام شود. در این ملاقات، بخیه هایی که جذبی نیستند، کشیده می شوند و گچ بینی برداشته می شود.پس از عمل جراحی زیبایی بینی چند ساعت باید  در بیمارستان بستری بود ؟

از زمان ورود به اتاق عمل تا زمان مراجعه مجدد شما به بخش بستری حدود ۴-۳ ساعت زمان وجود دارد که از این مقدار ۲ ساعت آن صرف عمل جراحی بینی شده و مابقی آن اقدامات قبل و بعد از عمل جراحی بینی در اتاق عمل می‌باشد.

این موضوع را همراهان بیمار باید مد نظر داشته باشند تا استرس و اضطراب برای آنها ایجاد نشود و به غلط تصور نکنند اتفاق ناخوشایندی برای بیمار افتاده است.

پس از مراجعه به بخش بعد از جراحی ،حدود ۶ ساعت در آنجا بستری می‌مانید تا اثرات داروهای بی‌هوشی از بین بروند و شما هوشیاری کامل خود را بدست آورید. پس از این زمان شما از بیمارستان ترخیص شده و به منزل برمی‌گردید و نیازی به بستری شب عمل جراحی بینی در بیمارستان وجود ندارد.

پس از عمل جراحی زیبایی بینی چند روز  صورت ورم خواهد داشت ؟ بینی شما در ۲ تا ۱۴ هفته اول جراحی دستخوش تغییرات قابل توجهی خواهد شد . ورم بینی به تدریج در طول چند ماه اول جراحی زیبایی بینی جذب خواهد شد و در نتیجه ظاهر بینی به تدریج تغییر خواهد کرد .

وقتی گچ بینی پس از یک هفته برداشته شود ، بینی شما متورم به نظر می آید که امری طبیعی است .

معمولا در هفته دوم بعد از جراحی بینی ، ورم و کبودی بینی به اندازه کافی فروکش خواهد کرد به طوری که یک فرد با نگاهی سرسری ممکن است متوجه نشود که بر روی بینی شما عمل جراحی صورت گرفته است .

بینی شما ممکن است برای چند ماه متورم و پف دار به نظر بیاید . بعد از ۳ الی ۴ ماه ورم بینی شما جذب خواهد شد اما ممکن است در عکس همچنان کمی پف دار به نظر بیاید . برای اینکه شکل نهایی بینی شما مشخص شود حدودا یکسال زمان لازم است فشار چسب بر روی ورم بینی دو اثر قابل توجه دارد :

اول اینکه به جذب شدن ورمی که ناشی از به دام افتادن مایعات موجود در بافت های بینی است کمک می کند دومین اثر و مهمترین اثر آن این است که فشار بر بافت ها باعث می شود که الیاف کلاژن در قسمت های بخیه دار، سازمان یافته تر شوند که به کاهش حجم منطقه متورم کمک قابل توجهی خواهد کرد .

بیشترین تاثیر چسب ها در شش ماه اول خواهد بود بنابراین حتی اگر شما در ۲ ماه اول از چسب های بینی استفاده نکرده باشید ، استفاده از آن در ماه های بعدی نیز می تواند برای شما سودمند باشد . صبور باشید لبخند شما دوباره به حالت عادی باز خواهد گشت .

 

 

پس از عمل جراحی زیبایی بینی چند ماه باید بینی خود را چسب بزنم ؟

چسب بینی پس از عمل  از دو طریق در کمک به بهتر شدن نتایج جراحی نقش ایفا می کند: اولا” با فشار روی پوست باعث کاهش تورم آن می شود  و ثانیا” با اعمال این فشار روی اسکلت غضروفی استخوانی تراشیده شده زیرین ، به قرارگیری مناسب تر پوست جدا شده روی آن کمک می کند.

این موضوع بخصوص در بیمارانی که پوست نسبتا” ضخیم تری دارند مفیدتر است.این بیماران پوستی دارند که زمانی بیش از حد میانگین برای جمع شدن پس از عمل نیاز دارند.

این جنس پوستها همچنین استعداد بیشتری برای تشکیل بافت سفت اسکاری در بین پوست و اسکلت استخوانی غضروفی شان دارند.

اگر این بافت قبل از جمع شدن کامل پوست بینی روی اسکلت آن تشکیل شود، از ادامه روند جلوگیری کرده و در برخی شرایط با ایجاد پرشدگی در نواحی مختلف بینی بخصوص در ناحیه نوک بینی ، باعث دور شدن از نتایج ایده آل موردنظر می شود.

چسب زدن درست و اصولی بینی باعث کم شدن احتمال بروز چنین اتفاقات ناخواسنه ای می شود.

چسب زدن معمولا” در چند هفته اول تا یک ماه پس از عمل موثر می باشد و آنهم در صورتیکه تحت نظارت دقیق جراحتان باشد.

برخی توصیه به ادامه استفاده از چسب بینی در شب ها برای ۱-۲ ماه دیگر می کنند، ولی گاهی بیمارانی هستند که ۶ ماه تا یکسال پس از عمل هم در حال چسب زدن هستند.

بنظر میرسد استفاده از چسب بینی در این بیماران، فایده آنچنانی برایشان بهمراه نخواهد داشت ، چرا که نمی توان پس از مدت زمان ذکر شده ، روند طبیعی فروکش کردن ورم پس از عمل را در بینی با فشار چسب تسریع کرد و تنها صبر و انتظار در حد ۶ تا ۱۲ ماه ، اقدام مناسب برای دیدن نتیجه نهایی عمل بینی خواهد بود.

قبل از عمل جراحی زیبایی بینی چه باید کرد ؟

قبل از عمل بینی مراقبت هایی لازم است که فرد متقاضی جراحی باید به آن ها توجه کند تا دوره بهبودی بهتری داشته باشد. در ادامه نکاتی که باید قبل از عمل بینی رعایت شود نام برده شده است. اما توجه داشته باشید برای دریافت اطلاعات دقیق تر باید با پزشک خود مشورت کنید.

۱) دو هفته قبل از عمل نباید از آسپرین استفاده کنید.

۲) دخانیات و نیکوتین موجب تنگ شدن رگهای خونی می شود و همچنین موجب اختلال گردش خون شده، بنابراین حداقل ۲ هفته قبل از عمل بینی از استفاده آن اجتناب کنید.

۳) ۸ ساعت قبل از عمل ، از خوردن و آشامیدن پرهیز کنید.

۴) روز قبل از عمل به میزان کافی آب بنوشید.

۵) شب قبل از عمل دوش بگیرید. علاوه بر تمیز شدن بدن از هر گونه آرایش و لوسیون و کرم می تواند به ریلکس شدنتان نیز کمک کند.

۶) اگر لاک ناخن دارید آن را پاک کنید.

۷) حتما راه های رسیدن به محل کلینیک و یا بیمارستانی که قرار است بروید را بررسی کنید تا در روز عمل استرس نداشته باشید.

۸) در روز عمل هیچگونه زیورآلاتی نباید همراه شما باشد.

۹) از خوردن و آشامیدن در روز عمل جدا خودداری کنید.

۱۰) آزمایش و مدارک پزشکی خود را در روز عمل به همراه داشته باشید.

 

بعد  از عمل جراحی زیبایی بینی چه باید کرد ؟

۲۴ ساعت اول بعد از عمل سخت ترین زمان برای ریکاوری فرد است. در این مدت هنوز اثر داروهای بیهوشی از بین نرفته است. در این زمان ممکن است کمی سردرد، ورم، کبودی و خونریزی بینی را تجربه کنید. بهتر است در این زمان فرد فقط استراحت کند و از مسکن های تجویز شده پزشک استفاده کند. در ادامه تمام نکاتی که باید بعد از عمل بینی رعایت کنید را برای شما آورده ایم.

۱) بهترین زمان برای حمام کردن بعد از عمل بینی را حتما از پزشک خود سوال کنید.

۲) حداقل تا ۲۴ ساعت بعد از عمل از کمپرس سرد در اطراف بینی و زیر چشم برای کاهش کبودی و تورم استفاده کنید .

۳) تا ۲۴ ساعت از مایعات و غذاهای میکس شده و نرم استفاده کنید. از خوردن غذاها و میوه هایی که نیاز به جویدن داشته باشد مانند هویج و سیب و … بپرهیزید.

۴) بعد از جراحی بینی مسافرت با هواپیما در روزهای اول توصیه نمی شود.

۵) با دهان باز عطسه و یا سرفه کنید تا به بینی فشاری وارد نشود.

۶) از فین کردن و فشار به بینی بپرهیزید چون ممکن است سبب خونریزی شود.

۷) از خندیدن و حرف زدن زیاد در هفته های اول خودداری نمایید.

۸) از خوردن نمک خودداری کنید.

۹) از خوراکی هایی که برای کاهش تورم صورت مفید است غافل نشوید. آب آناناس، آلوئه ورا و کرفس می تواند به کاهش تورم صورت کمک کند. برای بهتر شدن طعم آب کرفس می توانید آن را آب هویج مخلوط کنید.

۱۰) هنگام استراحت و خواب چند بالش زیر سر خود بگذارید.

۱۱) از مسواک نرم استفاده کنید.

۱۲) تا دو ماه نباید از عینک طبی یا آفتابی استفاده شود. میتوانید لنز را جایگزین کنید.

۱۳) تا چند هفته اول از پایین انداختن سر و بلند کردن اجسام سنگین، همچنین فعالیت های شدید ورزشی خودداری کنید.

۱۴) کاهش تورم و چسبیدن پوست بینی بر اسکلت زمانبر خواهد بود بنابراین تورم در دوطرف بینی شما قطعا متفاوت خواهد بود ، حتی اگر دو طرف آن یکسان عمل شده باشد. بنابراین نگران این موضوع نباشید.

۱۵) چسب زدن برای کاهش تورم و چسبیدن پوست بینی به اسکلت است پس در نحوه چسب زدن بینی دقت شود.

۱۶) در روزها و ماه های اول بعد از عمل بینی فرم بینی شما کاملا مشخص نمی باشد بنابراین اجازه قضاوت به افراد دیگر را ندهید.

 

روش های کاهش کبودی و تورم بعد از جراحی بینی :

از مراقبت های بعد از عمل بینی به منظور کاهش تورم و تغییر رنگ پوست میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 

 • استفاده از کمپرس سرد در ۴۸ ساعت اول بر روی بینی و نواحی میانی به منظور کاهش تورم وکبودی ضرورت بسیاری دار و یکی از مهم ترین مراقبت های بعد از عمل بینی است.

 • تا حد ممکن سر خود را بالا نگه دارید.

 • از حمل وسیله های سنگین خودداری کرده وفعالیت های بدنی خود را مانند ورزش کردن وشنا محدود کنید.

 • به منظور جلوگیری ازخطر ایجاد هایپرپیگمنتاسیون تا ۴ هفته بعد از عمل، از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید اجتناب کرده و در صورت لزوم از کرم های ضد آفتاب با SPF 30  استفاده نمایید.

 • بعد از جراحی بینی استخوانیاز بالا کشیدن بینی و تنفس هوا با زور ( کاری که بعضی از افراد هنگامی که حس گرفتگی بینی دارند انجام می دهند) خودداری کنید.

 • از بینی تان در مقابل هر گونه آسیبی محافظت کنید.

 • حداقل به مدت دو هفته پس از عمل از فین کردن اجتناب کنید.

 • مقاربت جنسی تا ۱۰ روزبعد ازعمل ممنوع می باشد.

 • از خاراندن بینی خود با دست جلوگیری کنید.

 • تا هنگام برداشتن گچ بینی از حمام رفتن به ویژه حمام با آّب داغ خودداری کرده، که مبادا گچ شما درروزهای اول مرطوب گردد.

 • از استعمال دخانیات امتناع کنید.

 • هفته اول پس از عمل در رژیم غذایی از مواد غذایی نرماستفاده شود.

 • مصرف سدیم را کاهش دهید.

 • تا ۴۸ ساعت پس از عمل هیچ نوع نوشیدنی الکلی مصرف نکنید.

 • آب فراوانبنوشید.

 

 

خونریزی پس ازعمل بینی :

خونریزی پس از عمل بینی بسیار به ندرت و به دلایل مختلفی اتفاق می افتد، ممکن است بیمار حین عمل و یا بعد از آن دچار خونریزی شدید شود که حتی برای بند آوردن آن به کمک اورژانس و یا گاها به تزریق خون نیاز پیدا کند. یکی از دلایل بروز خونریزی بالارفتن فشار خون است. به همین دلیل از ده روز قبل از عمل باید از مصرف داروهای ضدالتهاب و آسپرین که باعث افزایش فشار خون می شوند خودداری کرد. همچنین درد ، استفراغ و تهوع ناشی از داروهای بیهوشی سبب افزایش فشار خون می شود.

شکستن استخوان بینی توسط جراح نیز می تواند سبب بروز خونریزی شود، زیرا در این مسیر عروق ریز فراوانی وجود دارند و پارگی این عروق باعث خونریزی زیر پوستی می شود که اگر شدید باشد از اطراف بینی فراتر رفته و به زیر چشم و گونه‌ ها نفوذ میکند. از مراقبت های بعد از عمل بینی در صورت ایجاد خون ریزی می توان به نحوه استراحت اشاره کرد.

هنگام استراحت زمانی که این عارضه بروز میکند فرد باید طوری دراز بکشید که سرتان بالا تر از سطح بدنتان قرار گرفته و با استفاده از کمپرس یخ بروی بینی و گردن و صورت خونریزی را کاهش دهید. تا زمانی که خونریزی شدید نیست و قابل کنترل است جای نگرانی وجود ندارد اما در صورتی که خونریزی ادامه داشته باشد حتما به جراح خود برای معاینه مراجعه کنید.

 

درد بعد ازعمل بینی :

بعد از عمل جراحی بینی معمولا مقدار کمی درد وجود خواهد داشت که طبیعی است. با این حال فرد ممکن است از ورم ایجاد شده و گرفتگی بینی ( به خصوص در هنگام استراحت و شب هنگام که به پشت خوابیده) بیشتر رنج ببرد که گاها پزشک برای بیمار به منظور کاهش درد مسکن تجویز می نماید اما غالبا برخی از پزشکان لزومی به مصرف مسکن نمیبینند. توجه به این نکته بسیار مهم است که بیمار باید آگاه باشد که برای کنترل درد خود نباید از آسپیرین یا داروهای ضد التهاب مانند ایبوپروفن، ادویل و نوپرین مصرف کند چرا که این داروها با رقیق کردن خون، می توانند باعث افزایش خون ریزی شوند.

 

شستشوی بینی پس از جراحی رینوپلاستی :

یکی از مراقبت های بعد از عمل بینی ، طریقه صحیح شست و شوی بینی است. بعد از عمل و بازگشت از بیمارستان در صورت نیاز می توانید قسمت بیرونی بینی را به آرامی با پنبه و یا گوش پاک کن آغشته به هیدروژن پراکسید (آب اکسیژنه) تمیز نمایید.

بعد از برداشتن پانسمان باید بینی هر روز دو مرتبه تمیز شود تا چربی ترشح شده توسط غدد پوستی پاک شود. در صورت تمیز نکردن چربی پوست بینی باعث می شود که بینی مدت زمان بیشتری متورم باشد. ولی باید توجه داشته باشید که تمیز کردن بینی باید به آرامی انجام شود و حین تمیز کردن بینی نباید به آن فشار بیاورید و موجب تغییر حالت آن شوید.

گاهی به دلیل وجود خون و مخاط بینی مسدود شده، به طوری که ممکن است فرد بیمار مجبور به نفس کشیدن از طریق دهان شود. در این حالت استفاده از اسپری سالین و سرم شور برای حفظ رطوبت پیشنهاد می شود. در واقع اسپری سالین یک محفظه پلاستیکی است که جریان کم فشار آب را از طریق یک سوراخ بینی به داخل آن می‌فرستد و از سوراخ دیگر بینی خارج خواهد شد. پزشکان اسپری سالین را یک هفته پس از عمل تجویز میکنند و استفاده از آن را تا زمان بهبودی توصیه می کنند.

 

می‌توان یک هفته پس از جراحی، بینی خود را از طریق محلول آب نمک به منظور حفظ نظافت آبکشی کنید.

 

چسب زدن بینی بعد از عمل

یکی از مهمترین مراقبت های بعد از عمل بینی که در نتیجه عمل بسیار تأثیرگذار می باشد، استفاده از چسب بینی است. پس از عمل از چسب به منظور کاهش تورم و شکل دهی بینی استفاده می شود. ۲ هفته اول بعد از عمل، استفاده از چسب به شکل دهی بینی و کاهش تورم آن کمک می کند و پس ازآن فقط باعث کاهش تورم بینی می شود.

مدت زمان چسب زدن به نوع پوست بیمار بستگی دارد که از حدود ۲ هفته تا ۲ ماه متغییر است. افرادی که پوستی نازک و شفاف دارند دو هفته و افرادی که پوستی ضخیم دارند بهتر است حداقل ۲ ماه از چسب استفاده کنند. استفاده از چسب در افراد با پوست ضخیم حتی به مدت زمان ۶ ماه نیز امکان پذیر می باشد و هیچون گونه عارضه ای ندارد.

زمان تعویض چسب

معمولا چسب روی بینی هر چند روز الی یک هفته یک بار تعویض می گردد. برای تعویض چسب ابتدا باید پوست ناحیه بینی با آب ولرم و صابون شسته شده تا چربی اضافی روی پوست گرفته شده و پس از خشک شدن پوست از چسب استفاده کنید.

برداشتن چسب

هنگام برداشتن چسب باید از هر دو دست جهت برداشتن آن استفاده کنید، به نحوی که با یک دست پوست بینی را نگه داشته و با دست دیگر چسب را از روی بینی به آرامی بردارید. در صورتی که پوست بینی به هنگام برداشتن چسب کشیده شود به مرور زمان سبب ایجاد بافت اضافه در زیر پوست می شود.

 

روند بهبودی کامل پس از عمل بینی

پس از برداشتن پانسمان، بینی شما در نگاه اول بزرگ تر به نظر می رسد و حتی ممکن است نک آن کمی به سمت بالا منحرف شده باشد. در افرادی که پوست ضخیم و چربی دارند زمان بیشتری طول می کشد تا تورم بینی کاهش یابد. لب بالایی نیز ممکن است برای مدتی سفت شود و نوک بینی نیزگاهی بی حس شود که این حالت ناشی از تورم بینی و لب بالایی است. اما در نهایت با رعایت مراقبت های بعد از عمل بینی همه این حالت ها برطرف می شود و جایی برای نگرانی وجود ندارد. به طور کلی بیش از یک سال طول می کشد تا فرم نهایی بینی مشخص شود وپس از آن می توانید از نتیجه ی نهایی عمل جراحی بینی خود لذت ببرید.

 

تب :

پس از عمل رینوپلاستی افزایش درجه حرارت بدن تا ۵/۳۷ درجه طبیعی است که این افزایش دما به علت از دست دادن آب طبیعی بدن رخ می دهد. اما اگر تب بالای ۳۷٫۵ درجه ادامه داشت، باید به پزشک مربوطه مراجعه کنید.

 

عینک زدن:

به منظور مراقبت بعد از عمل بینی تا زمانی که گچ بر روی بینی شما قرار دارد، می توانید از عینک استفاده کنید. پس از برداشتن گچ بینی، باید به مدت حدود ۶ هفته سعی کنید عینک شما بر روی پل بینی قرار نگیرد. می توان آن را از پیشانی آویزان کرد یا بر روی استخوان گونه قرار داد. مراقبت بعد از جراحی بینی بسیار مهم است چون فشار ایجاد شده از طریق عینک بر روی بینی می تواند شکل بینی را تغییر دهد. روز پس از عمل جراحی می توانید از لنز طبی استفاده کنید.

خشکی لب ها:

چنانچه لب های شما در اثر تنفس از طریق بینی دچار خشکی شده است، به سادگی می توانید از مرطوب کننده استفاده کنید.

 

از سر گیری فعالیت های بدنی

می توان دو هفته پس از عمل جراحی بینی با انجام ملاحظات و مراقبتهای بعد از جراحی بینی ورزش های سبک را آغاز کرد. این ورزش ها شامل پیاده روی و ایروبیک می شود. دویدن و ورزش های قدرتی را می توان ۴ هفته پس از عمل انجام داد.

تا مدت ۳ تا ۴ هفته باید از انجام ورزش هایی مثل ژیمناستیک و شنای قدرتی پرهیز کنید. تا مدت دو ماه باید از انجام ورزش هایی مثل غواصی، اسکی روی آب، راکت بال و بسکتبال خودداری کنید. بلند کردن وزنه با استفاده از پایین تنه را می توان پس از گذشت ۱۰ روز از عمل رینوپلاستی و بلند کردن وزنه با استفاده از بالا تنه را نباید تا ۳ هفته پس از عمل انجام داد.

 

عطسه کردن

تا زمان برداشت پانسمان باید سعی کنید از عطسه کردن خودداری کنید. اگر مجبور به عطسه شدید، سعی کنید مانند سرفه کردن، آن را از طریق دهان خارج کنید.

تمیز کردن بینی

پس از این که از کلینیک یا بیمارستان به منزل بازگشتید، می توانید قسمت بیرونی بینی را توسط گوش پاک کن آغشته به هیدروژن پراکسید (آب اکسیژنه) تمیز کنید. اما بسیار مهم است که این کار را به آرامی انجام دهید.

پس از برداشتن پانسمان، باید بینی را دو بار در روز تمیز کنید تا چربی ترشح شده توسط غدد پوست را پاک کنید. این کار به این دلیل مهم است که در صورت باقی ماندن چربی روی پوست، ورم بینی طولانی تر خواهد شد.

در این زمان بینی می تواند تحمل داشته باشد که آن را به آرامی تمیز کنید. اما هنگام تمیز کردن آن نباید به بینی فشار بیاورید و موجب تغییر حالت آن شوید. برخی از بخیه های قابل جذب طی تمیز کردن بینی حل می شوند و از بین می روند. این اتفاق معمولا همزمان با بهبودی محل برش می افتد.

می‌توان یک هفته پس از جراحی بینی خود را آبکشی کنید، برخی از پزشکان می‌گویند بهتر است از محلول آب نمک برای شستشوی بینی خود استفاده کنید تا ناحیه را نظافت شده نگاه دارید.  اسپری سالین دارای یک محفظه پلاستیکی است که جریان کم فشار آب را از طریق یکی از پره‌های بینی به داخل آن می‌فرستد که از سوراخ دیگری بینی خارج خواهد شد. محلول سالین به اندازه مایعات بدن (خون، عرق، اشک و غیره) شوری دارد ، که حدود ۰٫۹ درصد است و می‌توان این میزان از شوری را با جوشاندن نصف قاشق چای خوری از نمک در یک فنجان آب ایجاد کرد. هنگامی که محلول خنک شد، می‌توان آن را برای استفاده آتی خیره کرد.

 

خونریزی

هرگاه مسیرهای هوایی بینی مسدود شوند (مثل زمانی که دچار آلرژی یا سرماخوردگی شده اید)، غدد بینی بیش از حد طبیعی موکوز ترشح می کنند. پس از رینوپلاستی بینی، در اثر ورم ایجاد شده، سوراخ های بینی دچار گرفتگی می شوند و در نتیجه باید تا کاهش ورم به مدت چند روز انتظار ترشحات موکوزی بیشتری را داشته باشید. این موکوز ممکن است با خونابه همراه باشد و تا زمانی که ترشحات زیاد و خونریزی شدید نیست، جای نگرانی وجود ندارد.

اگر دچار خونریزی شدید، باید طوری بخوابید که سرتان بالا قرار بگیرد (از صندلی یا بالش استفاده کنید). بر روی بینی و گردن و صورت کمپرس یخ قرار دهید. وارد کردن فشار به دو طرف قاعده ی سوراخ های بینی کمک کننده است. می توان در سمتی از بینی که دچار خونریزی است، از اسپری دکونژستانت استفاده کرد. اگر خونریزی ادامه داشت، به پزشک مراجعه کنید.

 

همه چیز در مورد جراحی بینی

 عفونت بعد از عمل بینی و مقابله با آن

عفونت بعد از جراحی بینی  یکی از مهم‌ترین دلایل احساس بوی بد بینی پس از جراحی است. این عفونت اگر کنترل نشود ممکن است مشکلات جدی را ایجاد کند. پیش از هر چیز باید با رعایت نکات بهداشتی و توصیه‌های جراح، از بروز عفونت جلوگیری کرد. همچنین مراجعه به جراح بلاخص بهترین جراح بینی ترمیمی و مراکز درمانی معتبر، خطر ابتلا به عفونت و دیگر عوارض عمل بینی را کاهش می‌دهد.

 

درصورت ایجاد عفونت بینی و بوی بد آن، باید با پزشک خود مشورت کنید. تمیز کردن سوراخ بینی، ضد عفونی کردن بینی با پماد و یا محلول‌های مخصوص و همچنین مصرف آنتی بیوتیک، به کنترل یا کاهش عفونت کمک می‌کند. در صورتی که منشا ایجاد عفونت به این سادگی برطرف نشود، ممکن است به جراحی و برداشتن عامل عفونی نیاز باشد.

در این نوشتار به طور کلی، عفونت بینی، دلایل ایجاد عفونت و بوی بد ناشی از آن و همچنین روش‌های از بین بردن عفونت بینی آمده است.

 

احساس بوی بد بینی بعد از عمل

بوی بد بینی که معمولا به دلیل عفونت بعد از عمل بینی می‌باشد، معمولا در دو هفته تا یک ماه اول بعد از انواع جراحی بینی مانند عمل بینی استخوانی می‌تواند وجود داشته باشد. بوی بد بینی ممکن است موجب بوی بد دهان و تنفس نیز بشود که هم برای خود فرد و هم اطرافیان آزار دهنده است.

کم و بیش بوی بد بینی پس از جراحی، نشانه وجود مشکل خاصی نیست و جای نگرانی ندارد. ممکن است بوی بد به دلیل وجود لخته‌های خون باقی مانده از جراحی، ترشحات معمول درون بینی، نخ‌های بخیه که پس از جراحی داخل بینی کار گذاشته می‌شود و مواردی از این دست باشد که با گذر زمان رفع می‌شود. با این حال اگر وجود بوی بد بینی شما را آزار می‌دهد، می‌توانید با مشورت جراح پلاستیک خود، بینی را ضدعفونی کنید و یا شست و شو دهید.

عامل بوی بد بینی هر چیزی که باشد، باید چند نکته را حتما رعایت کرد. نخست مراجعه به جراح پلاستیک خود برای معاینه و بررسی دلیل این بوی بد بعد از جراحی بینی است. تا عامل آن مشخص نشود، نمی‌توان بوی بد را رفع کرد. دوم اینکه با مصرف آنتی‌بیوتیک و همچنین شست و شوی بینی با سرم آب نمک، می‌توان بسیاری از عفونت‌های ساده را برطرف کرد. در آخر نیز توصیه می‌شود حتما در مورد بوی بد بینی بعد از جراحی، کمی صبور باشید. در بسیاری از مواقع این بو به مرور رفع می‌شود.

 

 عفونت بینی بعد از عمل

پس از عمل جراحی بینی، معمولا خطر بروز عفونت وجود دارد. اگر به توصیه‌های جراح خود به دقت عمل نکنید، ممکن است درون سوراخ بینی و یا محل بخیه‌ها دچار عفونت شود. این مشکل علاوه بر ایجاد بوی بد، سلامت شما را نیز به خطر می‌اندازد. همچنین عفونت بینی روند بهبود جای زخم را کند می‌کند و ممکن است نتایج عمل بینی را نیز تحت تاثیر قرار دهد.

ورود آلودگی مانند آب آلوده به میکروب و همچنین توجه نکردن به بهداشت فردی و پاکیزگی محیط، احتمال بروز عفونت بعد از عمل بینی را افزایش می‌دهد. همچنین محیطی که جراحی بینی در آن انجام شده و یا وسایلی که در عمل جراحی بینی به‌کار گرفته شده، همگی باید کاملا استریل بوده باشند. به همین دلیل همواره توصیه می‌شود تا برای انجام عمل‌های جراحی زیبایی به جراح قابل اعتماد (مانند فوق تخصص جراحی پلاستیک) مراجعه کنید و عمل خود را در مراکز درمانی معتبر انجام دهید.

 

روش‌های دفع عفونت

پاک کردن درون سوراخ‌های بینی، شست و شو و همچنین ضدعفونی کردن درون بینی با اسپری‌های مخصوص، به رفع عفونت و کاهش بوی بد بینی کمک می‌کند. اگر خون، چرک و عوامل دیگر درون بینی باقی بماند، مخاط بینی عفونی می‌شود که با درد و سوزش درون بینی همراه است. همچنین ممکن است میکروب‌ها از طریق زخم‌های بینی، به زیر پوست و حتی خون راه پیدا کند. در چنین مواردی مصرف دارو توصیه می‌شود.

 

عوامل به‌وجود آورنده عفونت

طبیعی است که همیشه بعد از هر عمل جراحی، مقداری لخته خون، ترشحات بدن و چرک‌های ناشی از خونریزی بعد از عمل در بدن فرد باقی خواهد ماند. درون سوراخ‌های بینی نیز بعد از عمل خونریزی و لخته‌های فراوانی شکل می‌گیرد که اگر به درستی تخلیه نشود، ممکن است موجب ایجاد بوی بد شود. تمیزکردن بینی با روش‌های استاندارد، هم بوی بد بینی را کاهش می‌دهد و هم از کیپ شدن و گرفتگی بینی جلوگیری می‌کند.

درون بینی همیشه باید مرطوب بماند. این کار با ترشح موکوس توسط غدد بینی انجام می‌شود. موکوس همان ماده چسبناکی است که سطح داخلی و پوست بینی را مرطوب می‌کند. ذرات ورودی، گرد و غبار، میکروب‌ها و هر عامل خارجی به موکوس می‌چسبد و به دام می‌افتد. موکوس با خاصیت ضدعفونی کنندگی، عفونت‌ها را نیز از بین می‌برد. همچنین موکوس هوای خشک وارد شده را پیش از رسیدن به شش‌ها مرطوب می‌کند.

ساختار بینی به گونه‌ای است که ترشحات اضافی درون آن باقی نماند.

موکوس معمولا از سوراخی وارد حلق می‌شود؛ سپس شما همراه با بزاق دهان، آن را می‌بلعید. بخش دیگر موکوس نیز در سوراخ بینی به پایین حرکت می‌کند و پس از جمع کردن گرد و غبار و ذرات خارجی، به صورت آب بینی خارج می‌شود. پس از جراحی به دلیل تحریک بینی، ترشحات بیشتری تولید می‌شود. از سوی دیگر سوراخ‌های بینی معمولا به دلیل تورم و یا وجود پانسمان، بسته است. به همین دلیل این ترشحات درون سوراخ بینی باقی می‌ماند و ممکن است دچار عفونت بعد از عمل بینی شوید.

پس از مدتی، موکوس جمع شده خاصیت خود را از دست می‌دهد و عامل ایجاد عفونت می‌گردد. وجود خون و چرک جراحی درون سوراخ بینی نیز به این قضیه کمک می‌کند و عفونت تشدید می‌شود. همچنین باید توجه کرد که زخم‌های بینی، بهترین محل برای رشد میکروب‌ها و گسترش عفونت هستند.

اگر بوی بد بینی بیش از چند ماه باقی مانده باشد، احتمالا در اثر عفونت ناشی از نخ‌های بخیه غیر جذبی درون سوراخ‌های بینی است. این نخ‌ها یک سوراخ کوچک درون بینی ایجاد می‌کنند که رابطی بین محیط داخل سوراخ بینی و فضای زیر پوست بینی خواهند بود.

باکتری‌ها و میکروب‌ها با ورود به لایه‌های زیرین مخاط و پوست داخل بینی از همین سوراخ ریز اطراف نخ بخیه، عفونت‌های بسیار ریزی را درون بینی ایجاد می‌کنند. تا زمانی که این عفونت‌ها شناسایی و رفع نشوند، بوی بد باقی خواهد ماند.

 

به طور کلی بوی بد بینی دلایل مختلفی دیگری نیز می‌تواند داشته باشد از جمله:

 • نخست باید به سابقه بیماری‌های عفونی، دیابت و دیگر مشکلات بدنی توجه کرد که ممکن است عامل ایجاد این بوی بد باشند. این موارد ممکن است از قبل از عمل بینی با فرد همراه بوده باشند و با جراحی بینی عوارض آن بیشتر نمایان شده است.

 • وجود عفونت درون سینوس‌ها یا همان سینوزیت، یکی دیگر از دلایل شایع بوی بد بینی پس از جراحی است. یکی از عوارض عمل بینی، تورم است که موجب بسته شدن خروجی سینوس‌ها نیز می‌شود. به همین دلیل ترشحات سینوس پشت سوراخ خروجی جمع می‌شود و بوی بدی را ایجاد می‌کند. درمان اندوسکوپیک سینوزیت پیش از تصمیم به جراحی بینی، می‌تواند از این عارضه جلوگیری کند.

 • ممکن است مشکل بوی بد بینی به دلیل روش‌های انجام جراحی به کار گرفته شده باشد. برای مثال دستکاری، برش و یا سوزاندن شاخک‌های تحتانی درون بینی ممکن است بوی بد بینی را ایجاد کند. این کار برای کاهش انسداد بینی انجام می‌شود اما اگر برداشتن شاخک‌ها بیش از اندازه باشد، عوارضی را در پی خواهد داشت.

 • پوسیدگی استخوان و ایجاد عفونت، یکی دیگر از موارد ایجاد بوی بد درون بینی است. معمولا استخوان بینی توسط یک لایه نازک پوست و مخاط، پوشیده شده است. مخاط لایه محافظی است که روی پوست بینی را از درون می‌پوشاند. اگر پس از جراحی، این استخوان بیرون بزند، ممکن است توسط میکروب و باکتری آلوده شوند. این مشکل باعث ایجاد عفونت خواهد شد. اگر درمان دارویی و مصرف آنتی‌بیوتیک برای رفع عفونت کارساز نباشد، باید استخوان عفونی، برداشته شود.

رابطه زناشویی بعد از عمل بینی

به دلیل اینکه برقراری رابطه زناشویی با ترشح هورمون های هیجان همراه بوده و موجب افزایش گردش خون در سر و صورت شده و این امر موجب تشدید تورم بینی می گردد لذا بهتر است افراد به مدت ۲ هفته از انجام این کار خودداری کنند.

 

هزینه عمل جراحی زیبایی بینی چقدر است ؟

عوامل مختلفی بر این قیمت گذاری عمل بینی تاثیر می گذارد که به شرح زیر است:

 تجربه جراح

با توجه به تجربه و مهارت جراح و سابقه کاری او هزینه ها متفاوت است زیرا جراحی که چندین سال عمل بینی انجام داده است با چالش های هنگام عمل آشنایی کامل دارد و قطعا هزینه ی بیشتری دریافت می کند.

 نوع بینی

بینی افراد سهم به سزایی در تعیین قیمت جراحی بینی دارد. افرادی که بینی گوشتی یا غضروفی دارند معمولا هزینه بیشتری برای عمل بینی پرداخت می کنند.  اما هزینه جراحی بینی استخوانی معمولا کمی کمتر است. همچنین عمل ترمیمی بینی اگر توسط جراح دیگری(به غیر از جراح اول) انجام شود معمولا هزینه بیشتری از عمل اول دارد.

 منطقه جغرافیایی

مانند خدمات دیگر هزینه جراحی بینی نیز با توجه به منطقه ی جغرافیایی متفاوت است. به طور مثال هزینه عمل بینی در تهران با شهرستان های کوچک قابل مقایسه نیست. البته این نکته حائز اهمیت است که جراحان بینی خوب به علت امکانات شهرهای بزرگ در این شهرها اسکان دارند.

 

هزینه جراحی زیبایی در ایران

تماس با مشاورین و متخصصین مرکز زیبایی درمانی علی طب برای اطلاع از قیمت انواع عمل های بینی 

 

آیا عمل بینی ارزان ارزشش را دارد؟

عمل بینی با ۵۰۰دلار نیز انجام می شود اما این عمل توسط چه جراحانی انجام می شود؟ عمل بینی ارزان می تواند عوامل مختلفی داشته باشد. رزیدنت هایی که به تازگی شروع به جراحی بینی کرده اند به منظور کسب تجربه، عمل بینی را با هزینه های بسیار کم در بیمارستان ها انجام می دهند. اما نکته قابل توجه اینکه قطعا چنین افرادی تجربه مواجهه با چالش های حین عمل را ندارند و بینی های مشابه بینی فرد را جراحی نکرده اند لذا انجام عمل توسط چنین افراد می تواند ریسک بالایی داشته باشد.

یکی دیگر از عوامل عمل بینی ارزان، انجام عمل های متعدد جراح در یک روز است. برخی از جراحان زیبایی عمل های بینی زیادی در یک روز انجام می دهند که این منجر به کاهش نرخ این جراحان می باشد که قطعا دقت و تمرکز در جراحی با این کار کاهش می یابد.

 

هزینه جراحی زیبایی بینی استخوانی

با توجه به نوع بینی،  پوست بینی ، داشتن و یا نداشتن پولیپ بینی و دیگر مشکلات تنفسی به طور دقیق نمی توان بیان کرد هزینه جراحی بینی استخوانی  ( پوست نازک ولی غضروفها محکم )  چقدر است. قطعا یک بینی که فقط غوز و برآمدگی جزئی دارد ، نسبت به یک بینی استخوانی با غضروف های محکم و نوک گوشتی هزینه کمتری دارد.

 

هزینه جراحی زیبایی بینی گوشتی

در بینی های گوشتی با پوست ضخیم فرآیند جراحی کمی پیچیده تر و حساس تر می شود. مشخص شدن تغییرات بینی در بینی های گوشتی بسیار مشکل است زیرا خطوط تیز و زاویه ها در زیر یک پوشش ضخیم به خوبی نمایان نمی شود. لذا به دلیل سختی این نوع عمل بینی معمولا هزینه آن از جراحی بینی استخوانی بالاتر است..

هزینه جراحی زیبایی بینی با لیزر

لیزر در زمینه های مختلف پزشکی استفاده های زیادی دارد اما در عمل بینی استفاده از لیزر معنی ندارد. استفاده از لیزر در برداشتن قوز بینی و یا انحراف بینی و حتی افتادگی نوک بینی هیچ جایگاهی ندارد و جنبه تیلیغاتی دارد. پس حتی نمی توان هزینه ای نیز برای این نوع عمل در نظر گرفت.

هزینه جراحی زیبایی بینی ترمیمی

برخی از افراد بعد از اولین عمل زیبایی بینی از مشکلات تنفسی و یا ظاهر بینی خود راضی نیستند و تصمیم به جراحی مجدد بینی یا عمل ترمیمی می گیرند. فرد کاندید جراحی بینی باید در سلامت کامل روانی باشد زیرا برخی افراد به دلیل وسواس های فکری تصمیم به جراحی مجدد می گیرند. روند این جراحی از جراحی اولیه سخت تر است و به همین دلیل هزینه ی بالاتری نیز دارد.

عمل ترمیمی انواع مختلفی دارد که می تواند از یک جراحی ساده برای حذف استخوان اضافه تا تغییرات اساسی در ظاهر بینی فرد باشد. در بینی هایی که فوق العاده کوچک شده اند و یا دفورمیتی شدید دارند نیاز به پیوند غضروف گوش یا دنده وجود دارد که قطعا هزینه های بالاتری نسبت به دیگر جراحی ها دارد.

 

بهترین دکتر برای انجام عمل زیبایی بینی در ایران کیست ؟

در  ایران جراحان بسیاری وجود دارند  که صاحب نام و شهرت هستند  جراحانی که در خاورمیانه و اروپا و حتا امریکا کانادا و استرالیا مراجعه کنندگان بسیاری زیادی دارند  اما مرکز ما در تهران  با برخی از بهترین های ایران و تهران  فعالیت میکند  میتوان در تهران  از دکتر شهریار یحیوی، دکتر حسنانی،  دکتر حمیدرضا نوری،  دکتر محبی ، دکتر هادی آمالی ، دکتر علی قارونی ، دکتر معتبر،  دکتر علی میقانی ، دکتر افلاکی ، دکتر جاودانی ، دکتر رزیتا بشارت زاده ، دکتر محسن فدایی ، دکتر نجف بیگی،  دکتر مفرد و در مشهد  دکتر رمضانی ، دکتر بخشایی ، دکتر کیانوش ناهید،  دکتر سرابی،  دکترخدیوی،  دکتر امیرحسین سروری ، دکترحامدی و در  شیراز دکتر دستغیب دکتر ساریخانی نام برد.

 

چه  کشوری را برای عمل جراحی زیبایی بینی انتخاب کنم ؟

ایران  زیرا در ایران معروفترین جراحان زیبایی را دارد و ۹۹درصد بیماران از نتیجه عمل های زیبایی  و مناسب بودن قیمت و خدمات گردشگری و مهمان نوازی ایرانیان رضایت داشتن با یک جستجو در گوگل حرف ما اثبات خواهد شد.ایران بهترین جراحان در خاورمیانه و قاره سبز اروپا و امریکا را دارد

 

بهترین شرکت توریست درمانی در ایران  کدام شرکت است و چه خدماتی ارائه میدهند؟

شرکتی که ابتدا  بهترین مشاوره را در زمینه زیبایی یا درمانی در اختیار شما قراردهد و گزینه های متعددی از جراحان و نمونه کارهای انها و رزومه جراحان  را در اختیار شما قرار دهد .سپس  قیمتی منطقی از عمل  و جراحان در اختیار شما قرار داده تا شما بهترین جراح و با قیمت مناسب را انتخاب کنید وهمچنین قیمت مناسب از خدمات هتل و اسکان ،مترجم وترانسفر را به شما ارایه کند  از بد ورود به ایران تا زمانی که به کشور خود باز گردید در کنار شما باشد و زمانی که  بعد از عمل به کشور خود بازگشتید نیز به درخواستها و سوالات شما در هر ساعت شبانه روز پاسخ دهد و تا ابد بهترین دوست شما باشد.

 

شرکت توریست درمانی  یا مرکز زیبایی در ایران چه خدماتی را به بیمار یا همراه او ارائه میدهند ؟

مشاوره قبل از عمل

معرفی بهترین و حرفه ی ترین جراح با قیمت مناسب و واقعی

ترانسفر فرودگاهی

رزرو هتل

در اختیار گذاشتن مترجم

فولواپ بیمار بعد از عمل در هر ساعت شبانه روز برای بینهای روز

 

مناسب ترین قیمت برای عمل زیبایی بینی در ایران چقدر است؟

بستگی به تجربه جراح و نوع بینی و منطقه ی جعرافیایی دارد .هرگز در جستجوی قیمت ارزان نباشید عمل زیبایی عملی حساس است به دنبال جراح با کمترین اشتباه باشید تا بهترین نتیجه را از عمل بگیرید هستند جراحانی که برای یک عمل کمترین قیمت ها را دریافت میکنند اما در نظر داشته باشید اگر عمل موافقیت امیز نباشد باید  یکسال بعد همان عمل را با مبلغی بیشتر دوباره تکرار کنید پس در انتخاب جراح ملاک حرفه ی بودن جراح مهم باشد نه قیمت.شرکتهای و مراکز متعدد فقط قیمت را اعلام میکنند و هرگز نام جراح را نمیگویند مواظب باشید انها به دنبال پول هستند پس سعی میکنند پایین ترین قیمت را اعلام کنند تا شما را جذب کنند برای شما جراح مهم باشد و قیمت واقعی.

 

کدام شهر در ایران بهترین و بیشترین عمل های جراحی زیبایی بینی را انجام میدهند ؟

تهران

اینها سوالاتی است که بیمار برای انجام عمل زیبایی بینی از خود میپرسد

جولای
30

آخرین اخبار