علت کبد چرب چیست؟ کبد چرب یک بیماری پنهان خطرناک

علت کبد چرب چیست؟ کبد چرب یک بیماری پنهان خطرناک

علت کبد چرب چیست؟ کبد چرب یک بیماری پنهان خطرناک

۳۰ مرداد ۱۳۹۷ مدیریت اخبار

علت کبد چرب چیست؟ کبد چرب یک بیماری پنهان خطرناک

گردشگری سلامت علی طب: ارمغان آور  زیبایی جوانی سلامتی

علی طب با مدیریت و همکاری متخصصین مجرب در زمینه های گردشگری و عرصه سلامت و درمان و واحد انفورمانتیک IT یکی از بزرگترین ارائه دهندگان خدمات گردشگری سلامت و توریست درمانی در ایران می باشد.

شناخت علت کبد چرب و کنترل علائم و درمان به موقع الزامی است هر چند که بیماری کبد چرب در مراحل اولیه مشکل خاصی ایجاد نمی کند و حتی هیچ علامتی نیز ندارد اما اگر درمان نشود می تواند منجر به بروز بیماری های جدی و مرگ شود.

علت کبد چرب را می توان به تغذیه نامناسب و عدم تحرک کافی در زندگی های شهرنشینی نسبت داد. بیماری کبد چرب این روزها افراد زیادی را درگیر کرده است و متاسفانه هر روز به تعداد افرادی که دچار این بیماری می شوند افزوده می شود. هر چند که این بیماری در مراحل اولیه مشکل خاصی ایجاد نمی کند و حتی هیچ علامتی نیز ندارد اما اگر درمان نشود می تواند منجر به بروز بیماری های جدی و مرگ شود.بنابراین برای همه افراد کنترل علت کبد چرب و علائم و درمان به موقع الزامی است.

بیماری کبد چرب غیر الکلی (NAFLD) یک اختلال است که زمانی که کبد در شکستن چربی ها موفق نبوده و بیش از ۱۰ درصد وزن کبد را چربی تشکیل بدهد، بروز پیدا می کند. این بیماری ربطی به مصرف الکل ندارد و در شدیدترین مراحل می تواند به سیروز و زخم کبد و نارسایی کبد منجر شود! در برخی افراد تجمع چربی در کبد به التهاب و زخم و نهایتا بیماری استئاتوهپاتیت غیر الکلی منجر می شود.

منبع:نت نوشت

 

 

مرداد
۳۰