واگذاری گردشگری سلامت افغانستان به هند

واگذاری گردشگری سلامت افغانستان به هند

واگذاری گردشگری سلامت افغانستان به هند

25 دسامبر 2018 مدیریت اخبار

واگذاری گردشگری سلامت افغانستان به هند

وزارت تجارت پاکستان اعلام کرد که به دلیل سیاست‌های مرزی این کشور با افغانستان علاوه بر صادرات، صنعت گردشگری سلامت پاکستان نیز به شدت آسیب دیده است.

گردشگری سلامت علی طب: ارمغان آور زیبایی جوانی سلامتی

علی طب با ارائه خدمات گردشگری سلامت و توریسم درمانی، در حال همکاری با گروهی از پزشکان متخصص و مجرب در عرصه های گوناگون پزشکی می باشد.

یکی از خدمات درمانی علی طب، در بحث گردشگری سلامت، بخش جراحی زیبایی بینی می باشد.

جراحی بینی ، یکی از مشکلات درمانی می باشد که اخیرا شهروندان کشورهای همسایه برای معالجه آن به ایران سفر می کنند.

علی طب در بحث گردشگری سلامت و توریسم درمانی ارائه کننده خدمات باکیفیت درمانی جراحی زیبایی، توسط پزشکان متخصص و فوق تخصص در شهرهای تهران، مشهد ، آبادان و… به مسافرین و بیماران گرامی می باشد.

گردشگر سلامت به افرادی اطلاق می‌شود که برای دریافت درمان پزشکی از کشور خود به دیگر کشورها سفر می‌کند.

تا سال ۲۰۱۶ پاکستان به دلیل فرهنگ و زیان مشترک و هزینه‌های کمتر آن در مقایسه با هر کشور دیگری در منطقه از جمله هند، مقصد اصلی گردشگرهای سلامت از افغانستان بود.

با این حال از سال ۲۰۱۶ به بعد روند گردشگری سلامت از افغانستان به پاکستان کاهش قابل توجهی یافت و به سمت هند تغییر مسیر داد.

به گزارش «داون نیوز»، وزارت تجارت پاکستان فهرستی از دلایل برای این تغییر جهت را منتشر کرد که از جمله آن‌ها سیاست مدیریت مرزی، مشکلات برای اخذ ویزا، بازرسی‌های غیرضروری امنیتی در گذرگاه‌های مرزی و دریافت گزارش اجباری از پلیس و تاییدهای امنیتی را می‌توان نام برد.

افزایش حجم معاملات پاکستان و افغانستان تکذیب شد

بر اساس این گزارش، ماهانه هزاران نفر از مردم افغانستان برای دریافت خدمات پزشکی به هند سفر می‌کنند؛ با وجودی که تمایل دارند این خدمات را در پاکستان دریافت کنند.

منبع: روزامه

دسامبر
25