ویژگی های بینی و چهره ایرانیان

ویژگی های بینی و چهره ایرانیان

ویژگی های بینی و چهره ایرانیان

۳ مرداد ۱۳۹۷ مدیریت مقالات ، عمل بینی

ویژگی های بینی و چهره ایرانیان

دکتر علی سرابی متخصص گوش حلق و بینی در شهر مشهد، با سابقه فعالیت در زمینه جراحی زیبایی بینی که دارای همکاری صمیمانه با شرکت  گردشگری سلامت علی طب می باشد مقاله اختصاصی بسیار مفیدی در این زمینه ارائه داده است که در ادامه آورده شده است:

گردشگری سلامت علی طب: ارمغان آور  زیبایی جوانی  سلامتی

علی طب با ارائه خدمات گردشگری سلامت و توریسم درمانی، در حال همکاری با گروهی از پزشکان متخصص و مجرب در عرصه های گوناگون پزشکی می باشد.

یکی از خدمات درمانی علی طب، در بحث گردشگری سلامت، بخش جراحی زیبایی بینی می باشد.

جراحی زیبایی بینی ، یکی از مشکلات درمانی می باشد که اخیرا شهروندان کشورهای همسایه برای معالجه آن به ایران سفر می کنند.

علی طب در بحث گردشگری سلامت و توریسم درمانی ارائه کننده خدمات باکیفیت درمانی  جراحی زیبایی بینی توسط پزشکان متخصص و فوق تخصص در شهرهای تهران و مشهد و آبادان و… به مسافرین و بیماران گرامی می باشد.

-ایران کشوری است دارای نژادها و آب و هوای بسیار گوناگون و لذا نمی توان تعریف یگانه ای برای این موضوع داشت .

– در ایران همه نژادهای دنیا چه به صورت خالص و در بسیاری موارد به شکل مختلط به صورت بومی حضور دارند نژاد زرد و نیمه زرد در شمال شرقی و شرق کشور تا نژاد سیاه زنگباری در جنوب که در بسیاری موارد با ازدواج با بومیهای جنوبی نژاد مختلط بوجود آورده اند .

 

 

 ایران کشوری است دارای نژادها و آب و هوای بسیار گوناگون و لذا نمی توان تعریف یگانه ای برای این موضوع داشت . - در ایران همه نژادهای دنیا چه به صورت خالص و در بسیاری موارد به شکل مختلط به صورت بومی حضور دارند نژاد زرد و نیمه زرد در شمال شرقی و شرق کشور تا نژاد سیاه زنگباری در جنوب که در بسیاری موارد با ازدواج با بومیهای جنوبی نژاد مختلط بوجود آورده اند .
ویژگیهای بینی و چهره ایرانیان

 

عربهای سامی نژاد در جنوب غربی کشور و سایر مردمان آریایی تبار در ایران که خود تنوع زیادی دارند:

از گیلکهای سفید با بینی های عقابی که تحت تاثیر آب و هوا چنین شده اند تا آذری های که غیر اختلاط جزیی با اقوام التایی از نژادهای خالص آریائی هستند تا کردهای آریایی نژاد و مردم فلات مرکزی ایران که دراثر اختلاط نژادهای آریایی و بومیان پیش از آنها و تحت تاثیر آب و هوا های گوناگون چهره ها و تیره های گوناگونی پدید آورده اند ، با پوست های متفاوت و رنگهای گوناگون از مرکز فلات ایران با چهره کوتاه و تا حدودی مقعر تا چهره های محدب در نواحی شمال شرقی .

با این همه ، بسیاری از مردم ایران همانند اکثر مردم خاورمیانه دارای پوششهای ضخیم و چرب هستند که به علت آفتاب سوزان و هوای معتدل ولی خشک پدید آمده است و این موضوع عمل بینی این افراد را مشکل می سازد .

 

نکته دیگر تحدب صورت در درصد قابل توجهی از ایرانیان بویژه در نمای نیمرخ است که اغلب با فک های برجسته بالا در بینی عقابی قوزدار و فک پائین کوچک همراه است در واقع قوز بینی این تفراد حقیقی نبوده و بر اثر جلوآمدگی فک بالا بوجود آمده است و با عمل اورتوگناسی و مختصر دستکاری بینی خود به خود این قوز کاذب رفع خواهد شد اما اگر بیمار حاضر به عمل فک نباشد به تجریه اینجانب یک بینی مدل اروپائی هرگز به این صورت جور در نمی آید و این را با طراحی به وضوح می توان نشان داد و یک بینی صاف با زاویه مناسب هماهنگی خوبی با این چهره ها خواهد داشت .

 

 

منبع:مقاله اختصاصی از دکتر علی سرابی متخصص گوش حلق و بینی جراحی های زیبایی در شهر مشهد

مرداد
۳