پرپشت شدن موها با روش های آسان

پرپشت شدن موها با روش های آسان

پرپشت شدن موها با روش های آسان

۳۰ آبان ۱۳۹۷ مدیریت مقالات ، پوست و مو

پرپشت شدن موها با روش های آسان

داشتن موهای پرپشت و زیبا تکمیل کننده ی زیبایی است . نگران ریزش موهایتان هستید و به گفته ی خودتان برای درمان ریزش مو به هر مطب و کلینیکی سر زده اید پس چرا نتیجه نگرفته اید؟

گردشگری سلامت علی طب: ارمغان آور  زیبایی جوانی  سلامتی

علی طب با ارائه خدمات گردشگری سلامت و توریسم درمانی، در حال همکاری با گروهی از پزشکان متخصص و مجرب در عرصه های گوناگون پزشکی می باشد.

یکی از خدمات درمانی علی طب، در بحث گردشگری سلامت، بخش جراحی زیبایی بینی می باشد.

جراحی بینی ، یکی از مشکلات درمانی می باشد که اخیرا شهروندان کشورهای همسایه برای معالجه آن به ایران سفر می کنند.

علی طب در بحث گردشگری سلامت و توریسم درمانی ارائه کننده خدمات باکیفیت درمانی جراحی زیبایی، توسط پزشکان متخصص و فوق تخصص در شهرهای تهران و مشهد و آبادان و… به مسافرین و بیماران گرامی می باشد.

صدها سال است که در سراسر دنیا، خانم ها با استفاده از انواع روغن ها، به پرپشتی، لطافت، براقی و رشد گیسوان خود کمک کرده اند. بهتر است شما هم به تجربه چندصدساله آن ها توجه کنید تا بتوانید با صرف کمترین هزینه، صاحب موهایی زیبا شوید.

هر وقت موهای مادربزرگمان را می بینیم حسرت می خوریم از این همه پرپشتی و زیبایی، در حالی که قبلا این همه محصولات و شامپوهای مختلف برای مو وجود نداشت. آنها برای زیبایی و شست وشوی موهایشان از مواد طبیعی استفاده می کردند و این همه ماده شیمیایی به موهایشان نمی زدند.

ما هم دوست داریم موهایی شفاف و لطیف داشته باشیم؛ اما گاهی از ریزش و کم پشت بودن موهایمان زجر می کشیم و در بسیاری از مواقع امکان خرید شامپوها و محصولات متنوع تقویت مو را نداریم و از خرید آنها منصرف می شویم، اما گذشتگان ما چه می کردند؟

صدها سال است که در سراسر دنیا، خانم ها با استفاده از انواع روغن ها، به پرپشتی، لطافت، براقی و رشد گیسوان خود کمک کرده اند. بهتر است شما هم به تجربه چندصدساله آن ها توجه کنید تا بتوانید با صرف کمترین هزینه، صاحب موهایی زیبا شوید. در این نوشتار انواع روغن را به شما معرفی می کنیم که هر یک، مناسب نوعی متفاوت از موهاست و به زیبایی و تقویت آنها کمک می کند:

پرپشت شدن موها با روش های آسان داشتن موهای پرپشت و زیبا تکمیل کننده ی زیبایی است . نگران ریزش موهایتان هستید و به گفته ی خودتان برای درمان ریزش مو به هر مطب و کلینیکی سر زده اید پس چرا نتیجه نگرفته اید-گردشگری سلامت علی طب

داشتن موهای پرپشت

روغن دانه انار مناسب موهای نرم

روغن دانه انار حاوی اسید پونیسیک است و به همین دلیل، تارهای شل و ول و آویزان مو را جان می بخشد و دوباره سازی می کند. می توانید این روغن را با مقداری روغن زیتون مخلوط کنید تا ترکیب رقیق تری به دست آید و بتوانید از فواید هر دو روغن، بهره مند شوید.

روغن رزماری مناسب موهای کم پشت

آهن، کلسیم و ویتامین B موجود در روغن رزماری، آن را به معجونی فوق العاده تبدیل کرده که به شفافیت، جوانی، پرپشتی و رنگ مو کمک می کند. این روغن، قابل تلفیق با هر نوع روغن دیگر است و پیازمو را تحریک می نماید.

روغن بادام شیرین مناسب موهای مواج

این روغن هم مانند سایر دانه های روغنی حاوی ویتامین های A، B و E است. روغن بادام شیرین موخوره را ترمیم می کند، جریان خون را در پوسته سر تنظیم می نماید و به همین دلیل، موجب پرپشتی موها می شود و موها را شفاف و براق می کند. اسیدهای چرب موجود در این روغن، محافظ موها در مقابل اشعه فرابنفش هستند.

روغن آواکادو مناسب موهای خشن

روغن آواکادو سرشار از انواع پروتئین و اسیدهای آمینه است و ویتامین های A، D و E در سطوح بالایی در آن یافت می شوند. پروتئین های موجود در این روغن، شکاف های بشره مو را پرمی کنند و به این ترتیب، موها قوی و محکم می شوند و در آینده دچار موخوره یا ریزش نخواهند شد.

روغن زیتون مناسب موهای پرپشت

این روغن به طراوت موها کمک می کند و آنتی اکسیدان ها و اسیدهای چرب امگا ۳ موجود در آن، موجب تقویت موها می شود و آنها را خوش حالت و براق می کند. روغن زیتون سنگین است و به همین دلیل، در مورد موهای پرپشت و خشن بهتر جواب می دهد.

پرپشت شدن موها با روش های آسان داشتن موهای پرپشت و زیبا تکمیل کننده ی زیبایی است . نگران ریزش موهایتان هستید و به گفته ی خودتان برای درمان ریزش مو به هر مطب و کلینیکی سر زده اید پس چرا نتیجه نگرفته اید-گردشگری سلامت علی طب

معجزه سبوس برنج

هر نوع مویی که دارید، از مصرف روغن سبوس برنج و روغن شاهدانه غافل نشوید. سبوس برنج حاوی ویتامین E است و به همین دلیل، بشره مو را تقویت و از خردشدن مو و شکستن آن جلوگیری می کند.

این روغن بو ندارد و شما بدون کوچک ترین نگرانی می توانید آن را به پوست سر و موهایتان بمالید. روغن شاهدانه هم سرشار از اسیدهای آمینه، اسیدهای چرب امگا۳، پروتئین و مواد معدنی است که به تقویت و زیبایی موهایتان کمک شایان توجهی می کنند.

برای پرپشت شدن موها

استفاده از موس:

کمی موس بردارید و کف هر دو دست را به هم بمالید تا آغشته به موس شوند. در حالی که هنوز موهایتان مرطوب است و خشک نشده، نوک انگشتان تان را به کف دست هایتان بزنید و سپس همه جای پوست سرتان را ماساژ دهید.

بعد به آرامی، دسته هایی باریک از موهایتان را در میان انگشتان آغشته به موس بگیرید و از ریشه به نوک برسید تا قشری نازک از موس، همه جای موهایتان را در بر بگیرد. سعی کنید از نوع گیاهی استفاده کنید.

بابلیس بکشید:

موهایتان را در دسته های حدود ۲ ـ ۳ سانتی متر دور قسمت استوانه ای گرم بابلیس بپیچید و برای چند لحظه در همان وضع نگه دارید. انبر بابلیس را نبندید و به جای این کار، خودتان موها را در همان حالت نگه دارید تا مو آسیب نبیند.این بستگی به سلیقه شخصی تان دارد که موها را از نزدیکی ریشه بابلیس بزنید یا فقط در بخش پایینی.

استفاده از سنجاق:

در این شیوه از حقه داغ و سرد استفاده می شود:موهای داغ حالت می گیرند و سرما باعث می شود حالت شان حفظ شود. موهای خشک تان را کمی شانه کنید، اسپری حالت دهنده بزنید، به همان طریقی که بالا ذکر شد بابلیس بکشید.

سپس موهای گرم تان را دسته دسته دور انگشتان تان بپیچید تا به ریشه برسد و در همان جا، سنجاق بزنید. تمامی موها را به همین طریق فر کنید و سنجاق بزنید و کمی صبر کنید تا موهایتان خنک شوند.

پرپشت شدن موها با روش های آسان داشتن موهای پرپشت و زیبا تکمیل کننده ی زیبایی است . نگران ریزش موهایتان هستید و به گفته ی خودتان برای درمان ریزش مو به هر مطب و کلینیکی سر زده اید پس چرا نتیجه نگرفته اید-گردشگری سلامت علی طب

چگونه موهای نرم و سالمی داشته باشیم؟

برای داشتن موی سالم، نرم و ابریشمی باید از آن مراقبت کرد و مواد مغذی مورد نیازش را به آن رساند. به این منظور انواع ماسک مو وجود دارد. برای رسیدن به نتیجه دلخواه، حداقل هفته ای یکبار از ماسک مو استفاده کنید.موهای نرم

۱- استفاده از زرده تخم مرغ برای داشتن موهای نرم

چند زرده تخم مرغ را ( بسته به میزان موها) به خوبی بهم بزنید؛ سپس کمی روغن زیتون به آن اضافه و به خوبی مخلوط کنید. فقط کافیست مخلوط را بروی موهای خود بمالید. سعی کنید مواد بیشتری را به ریشه مو برسد. موهای خود را با حوله ای گرم بپوشانید و حدود بیست دقیقه منتظر بمانید. سپس موها را بشویید. برای رسیدن به نتیجه مطلوب حداقل یکبار در هفته این عمل را تکرار کنید.

۲- شامپو و نرم کننده مناسب نوع موها

بسیاری از محصولات مو و خصوصا شامپوها موها را خشک می کنند؛ اگر قصد دارید موی نرم داشته باشید، شامپو و نرم کننده مو با کیفیت خوب خریداری کنید. موهای خود را با شامپو بشویید و با نرم کننده از هم باز کنید. بعد از پایان آبکشیدن مو، می توان از لوسیون های تقویت کننده و نرم کننده مو نیز بهره ببرید. این لوسیون ها تا حد زیادی از موهای شما در برابر عوامل خارجی محافظت می کند. خواهید دید که موهای شما چقدر نرم می شوند.

۳- اهمیت آبکشی صحیح موها

بعد از شستن موها، بسیار مهم است که آن ها را به خوبی آبکشی کنید. در غیر این صورت باقیمانده مواد شوینده، موهای شما را خشک و کدر می کند. برای گرفتن بهترین نتیجه، آبکشی پایانی موها را با آب سرد انجام دهید.

۴- سرکه سفید

بعد از شستشوی موها، آن ها را ابتدا با مخلوط آب و سرکه سفید و سپس با آب سرد آبکشی کنید.

۵- آب لیمو

به طور مرتب موهایتان را با آب لیمو بشویید. سپس آن ها را با آب سرد فراوان آبکشی کنید. آب لیمو موها را زیبا، نرم و براق می کند.

۶- روغن بادام

اگر موهایتان خشک است، یک ساعت قبل از حمام آن ها را با روغن بادام ماساژ دهید و به کمک حوله ای گرم موها را بپوشانید. سپس آن ها را بشویید و کاملا آبکشی کنید.

۷- ماسک های مو

برای داشتن موی سالم، نرم و ابریشمی باید از آن مراقبت کرد و مواد مغذی مورد نیازش را به آن رساند. به این منظور انواع ماسک مو وجود دارد. برای رسیدن به نتیجه دلخواه، حداقل هفته ای یکبار از ماسک مو استفاده کنید.

۸- تغذیه صحیح

برای داشتن موهای سالم و نرم میوه ها، سبزیجات و مواد دارای ویتامین B، A و زینک مصرف کنید.

پرپشت شدن موها با روش های آسان داشتن موهای پرپشت و زیبا تکمیل کننده ی زیبایی است . نگران ریزش موهایتان هستید و به گفته ی خودتان برای درمان ریزش مو به هر مطب و کلینیکی سر زده اید پس چرا نتیجه نگرفته اید-گردشگری سلامت علی طب

روش های درخشان و پرپشت شدن موها

داشتن موهای بلند، مقاوم و ضخیم دغدغه بسیاری است اما همه نمی توانند موهایشان را بدون ریزش مو، آسیب و خشکی بلند نگه دارند.

کم پشتی و ریزش مو از نگرانی های رایجی است که ذهن افراد بسیاری را به خود درگیر کرده است. برای آشنایی بیشتر با این مشکل و راه حل و درمان موهای کم پشت با ما همراه باشید.

این روزها محصولات مراقبت از موی بسیاری در فروشگاه های مختلف در دسترس و قابل تهیه هستند که مصرف برخی از آن ها می تواند برای درمان خشکی موها در زمستان بسیار مفید و موثر باشد.

با این وجود، راه حل های خانگی موثری هم وجود دارد که می توانند باعث رشد بیشتر موها شوند و هم زمان آن ها را درخشان و نرم کنند.

می توانید با استفاده از این راه حل های خانگی و ساده برای سالیان دراز موهایی طبیعی و جذاب داشته باشید. خشکی موها با تغییرات آب و هوایی و فصلی می تواند بسیار سخت تر و یا جدی تر شود.

بادهای سرد رطوبت موها را از بین می برد و آن ها را خشک، سخت و غیرقابل انعطاف می کند. پس برای حفظ رطوبت و مراقبت بیشتر از موها سعی کنید حتما از این دستورهای خانگی استفاده کنید و اطمینان داشته باشید بیشترین نتیجه ممکن را برای تان خواهند داشت.

در ادامه با برخی از این راه کارهای موثر و مورد اطمینان که مصرف شان کمک بزرگی برای رشد و پرپشتی موهای تان خواهند بود آشنا می شوید.

ترمیم و درمان موهای آسیب دیده با استفاده از آواکادو

یک آواکادو رسیده را له و خمیر کنید (هسته گرفته شده) و با یک تخم مرغ مخلوط کنید. خمیر نرم به دست آمده را به موهای خیس یا مرطوب خود بزنید. آواکادو سرشار از ویتامین های مغذی، اسیدهای چرب لازم و مواد معدنی است که کمک موثری در ترمیم و پر زرق و برق جلوه دادن موهای تان خواهد بود.

بگذارید این ماسک ۲۰ دقیقه روی سرتان بماند و بعد چندبار آب کشی کنید. توصیه می شود برای درمان موهای آسیب دیده یک بار در هفته و برای داشتن موهایی سالم یک بار در ماه از این ماسک استفاده کنید.

پرپشت شدن موها با روش های آسان داشتن موهای پرپشت و زیبا تکمیل کننده ی زیبایی است . نگران ریزش موهایتان هستید و به گفته ی خودتان برای درمان ریزش مو به هر مطب و کلینیکی سر زده اید پس چرا نتیجه نگرفته اید-گردشگری سلامت علی طب

ماساژ با استفاده از کره

سعی کنید حتما از این درمان ساده خانگی استفاده کنید. می توانید موهای خشک، شکننده و آسیب دیده خود را با استفاده از تنها مقدار کمی کره براق و خوش ظاهر کنید. کره را روی موهای خشک ماساژ دهید و با استفاده از یک کلاه حمام تمامی موهای سرتان را بپوشانید، نیم ساعت صبر کنید و بعد موهای تان را خوب بشویید تا همه کره ها پاک شود.

نرم کردن موها با استفاده از روغن زیتون

می توانید رطوبت از دست رفته موهای تان را با استفاده از روغن زیتون دوباره اِحیا کنید و خشکی آن را برطرف و جبران کنید. ۲/۱ فنجان روغن زیتون را گرم کنید (بدون اینکه به جوش بیاید) و بعد به روی موهای تان بمالید.

سرتان را با استفاده از یک کیسه پلاستیکی بپوشانید و بعد آن را درون یک حوله بپیچید. بگذارید این ماسک ۴۵ دقیقه روی سرتان بماند و بعد با استفاده از یک شامپو مناسب خوب بشویید.

موهای تان را با چای بشویید

ممکن است فکر کنید چای تنها درمان گر مناسبی برای گلودرد است اما می توانید به کمک چای موهای تان را به طور طبیعی درخشنده و براق کنید.

حدود یک لیتر آب گرم را با چای تازه دم ترکیب کنید و بعد از اینکه موهای تان را با شامپو شستید و آبکشی کردید، آخرین بار با استفاده از این محلول موهای تان را آب بکشید

. چای می تواند رنگ موها ی تان را تحت تاثیر قرار دهد و جذابیت آن را بیشتر کند پس در نظر داشته باشید از چایی استفاده کنید که متناسب با رنگ موهای تان باشد.

برای موهای بلوند از چای بابونه استفاده کنید و توجه داشته باشید که چای سیاه می تواند موهای تان را تیره تر کند. اگر موهای مشکی یا خرمایی دارید از چای سیاه استفاده کنید تا موهای تان درخشنده و پررنگ تر دیده شود.

پرپشت شدن موها با روش های آسان داشتن موهای پرپشت و زیبا تکمیل کننده ی زیبایی است . نگران ریزش موهایتان هستید و به گفته ی خودتان برای درمان ریزش مو به هر مطب و کلینیکی سر زده اید پس چرا نتیجه نگرفته اید-گردشگری سلامت علی طب

از ماسک سرکه سیب کمک بگیرید

با استفاده از این ماسک بی نظیر خانگی موهای آسیب دیده تان را دوباره زنده کنید. یک قاشق چای خوری سرکه سیب را با دو قاشق روغن زیتون و سه عدد سفیده تخم مرغ خوب مخلوط کنید و بعد روی سر و موهای تان بمالید.

با استفاده از یک کلاه حمام و یا کیسه پلاستیکی موهای تان را بپوشانید. بعد از نیم ساعت موهای تان را با یک شامپو مناسب بشویید و خوب آب کشی کنید.

املت شامپو درست کنید

یک تخم مرغ را با مقدار کمی شامپو مخلوط کنید و روی موهای تان بمالید. بعد از پنج دقیقه، خوب آب کشی کنید. این درمان تاثیر به سزایی در پروتئینه کردن موهای تان خواهد داشت.

چند نکته مهم:

اگر بیشتر اوقات موهای تان را به شکل دم اسبی جمع می کنید، چند ساعت در روز موهای تان را باز بگذارید تا کمی استراحت کند. موهای تان را به سمت عقب و خیلی سفت نکشید و هیچ گاه با هیچ نوع اکسسوری (لوازم تزئینی مو مثل کلیپس مو و غیره) نخوابید.

منیع: نمناک نمناک نمناک

آبان
۳۰