چرا لب ها قرمز رنگ است؟

چرا لب ها قرمز رنگ است؟

چرا لب ها قرمز رنگ است؟

5 آگوست 2018 مدیریت مقالات

چرا لب ها قرمز رنگ است؟

دکتر کیانوش ناهید متخصص گوش حلق و بینی در شهر مشهد، با سابقه فعالیت در زمینه  جراحی زیبایی لب که دارای همکاری صمیمانه با شرکت  گردشگری سلامت علی طب می باشد مقاله اختصاصی بسیار مفیدی در این زمینه ارائه داده است که در ادامه آورده شده است:

 

گردشگری سلامت علی طب: ارمغان آور  زیبایی جوانی  سلامتی

علی طب با ارائه خدمات گردشگری سلامت و توریسم درمانی، در حال همکاری با گروهی از پزشکان متخصص و مجرب در عرصه های گوناگون پزشکی می باشد.

یکی از خدمات درمانی علی طب، در بحث گردشگری سلامت، بخش جراحی زیبایی لب می باشد.

جراحی زیبایی لب ، یکی از مشکلات درمانی می باشد که اخیرا شهروندان کشورهای همسایه برای معالجه آن به ایران سفر می کنند.

علی طب در بحث گردشگری سلامت و توریسم درمانی ارائه کننده خدمات باکیفیت درمانی جراحی لب توسط پزشکان متخصص و فوق تخصص در شهرهای تهران و مشهد و آبادان و… به مسافرین و بیماران گرامی می باشد.

 

همه ی انسان ها با وجود اختلاف در رنگ پوستشان، حتی افراد سیاهپوست، رنگ لب هایشان قرمز و یا متمایل به صورتی می باشد-گردشگری سلامت علی طب

چرا لب ها قرمز رنگ است ؟

چرا لب ها قرمز رنگ است / با اینکه میزان این قرمز بودن در نژادهای مختلف و حتی در نژادهای یکسان، متفاوت می باشد اما نقطه مشترک همه ی آنها قرمز بودن شان است.

آیا تا بحال به چرایی قرمز بودن لب ها فکر کرده اید؟ از بافت لب ها و جنسشان چه می دانید؟ در میان تمام موجودات می توان گفت تنها انسان است که رنگ قرمز لب ها از بخش داخلی لب ها یا همان مخاط لب ها جدا شده است.

بخش بیرونی لب ها یا حاشیه لب ها به رنگ قرمز مشاهده می شود در حالی که بخش داخلی آن به رنگ صورتی یا صورتی متمایل به سفید می باشد. علت قرمزی رنگ لب ها وجود رگ های خونی فراوانی می باشد که در این عضو از چهره وجود دارد، مویرگ های خونی که محل تبادل خون بین سرخرگ ها و سیاهرگ ها می باشند به میزان فراوان در لایه زیرین لب ها و در عمق کمی از آن  قرار گرفته اند.

یعنی در واقع این تبادل خون در مویرگ های زیرین لب ها می باشد که موجب می شود رنگ لب های شما به رنگ قرمز  مشاهده شود. در این میان افرادی که لب های نازک تر و ظریف تری دارند رنگ قرمزی لب هایشان بیشتر به چشم می آید. عامل دیگری که باعث قرمزی لب ها می شود مقدار  رگ های خونی زیر پوست لب ها می باشد، اگر عروق خونی لب به سطح لب نزدیکتر باشند و مقدارشان زیاد باشد باعث می شود رنگ قرمزی لب ها افزایش یابد.

از سویی دیگر یکی از مهم ترین عواملی که موجب می شود میزان قرمزی لب ها متفاوت به نظر بیاید ، رنگ پوست افراد می باشد.

حتما به این نکته پی برده اید که افراد سیاه پوست رنگ قرمزی لب هایشان کمتر بوده و بیشتر به صورتی متمایل می باشد، دلیل صورتی رنگ بودن افراد سیاهپوست و یا سبزه، این است که رنگ پوست این افراد تیره بوده و بین تیرگی پوست و قرمزی لب ها تفاوت زیادی مشاهده نمی شود، در اصل تضادی بین رنگ پوست و رنگ لب ها وجود ندارد و این موجب می شود قرمزی لب ها نمایان نشود در حالی که افراد سفید پوست بین رنگ پوستشان و  رنگ عضله لب ها تضاد ایجاد می شود و قرمزی لب ها بیشتر نمایان می شود.

 

منبع: مقاله اختصاصی از دکتر کیانوش ناهید متخصص گوش حلق و بینی جراحی های زیبایی در مشهد

آگوست
5

آخرین اخبار