چرا گردشگری سلامت؟

چرا گردشگری سلامت؟

چرا گردشگری سلامت؟

۲۰ آبان ۱۳۹۷ مدیریت مقالات ، گردشگری سلامت

چرا گردشگری سلامت؟

هرروز برشمار مردم بسیاری که از گردشگری سلامت (فرآیندی که در آن فرد کشور خود را برای دستیابی و بهره‌مند شدن از خدمات پزشکی دیگر کشورها ترک می‌کند) بهره می‌برند، افزوده می‌شود.

گردشگری سلامت علی طب: ارمغان آور  زیبایی جوانی سلامتی

علی طب با مدیریت و همکاری متخصصین مجرب در زمینه های گردشگری و عرصه سلامت و درمان و واحد انفورمانتیک IT یکی از بزرگترین ارائه دهندگان خدمات گردشگری سلامت و توریست درمانی در ایران می باشد.

در بسیاری از کشورها روند جذب بیماران به کسب‌وکار پردرآمدی مبدل شده است و بسیاری از بیماران برای دسترسی به مراقبت‌های پزشکی و بهداشتی باکیفیت و مقرون‌به‌صرفه بلیط هواپیما کشورهای مختلف را خریداری و به نقاط مختلف جهان سفر می‌کنند.

ازآنجایی‌که بسیاری از مردم با این نوع گردشگری آشنایی ندارند و از امنیت و مزایای آن مطلع نیستند، ما در این مطلب قصد داریم شمارا با گردشگری سلامت آشنا کنیم تا شما هر آنچه لازم است درباره این نوع گردشگری بدانید، در این مطلب بخوانید.

چرا گردشگری سلامت؟ هرروز برشمار مردم بسیاری که از گردشگری سلامت (فرآیندی که در آن فرد کشور خود را برای دستیابی و بهره‌مند شدن از خدمات پزشکی دیگر کشورها ترک می‌کند) بهره می‌برند، افزوده می‌شود-گردشگری سلامت علی طب
چرا باید برای درمان به کشورهای خارجی سفر کنیم ؟

یکی از اصلی‌ترین مزایای سفرهای درمانی این است که شما با تهیه بلیط هواپیما و سفر به کشورهای خارجی می‌توانید هم بیماری خود را درمان کنید و هم با بازدید از اماکن گردشگری کشورها، از سفر خود نهایت استفاده را ببرید.

برای مثال اگر عمل جراحی در پیش دارید، می‌توانید دوران نقاهت خود را در مکانی دور از هرگونه استرس روزانه کاری بگذرانید تا بهبود یابید.
بر اساس آمارهای سایت Medigo (سایت رزرو سفرهای درمانی)، کشور تایلند از محبوب‌ترین مقاصد گردشگرانی است که تمایل دارند به بهانه درمان‌های غیرضروری، بلیط هواپیما تایلند را خریداری کرده و به این کشور زیبا و خوش آب‌وهوا سفر کنند تا در حین درمان از جاذبه‌های طبیعی آن بهره ببرند.
ازآنجایی‌که هر کشوری درزمینهٔ خاصی از خدمات پزشکی تخصص دارد، تهیه بلیط هواپیما و سفر به کشورهای مختلف به شما کمک می‌کند تا بهترین متخصصان را درزمینهٔ بیماری موردنظر خود بیابید.

برای مثال کشور کره جنوبی یکی از کشورهای پیشتاز جهان درزمینهٔ جراحی زیبایی است و علاقه‌مندان به این نوع جراحی می‌توانند با خرید بلیط هواپیما کره جنوبی به این کشور سفرکرده و از خدمات پزشکی آن بهره‌مند گردند.

آیا گردشگری سلامت بی‌دردسر و قابل‌اطمینان است؟

پیش از خرید بلیط هواپیما اطمینان حاصل کنید که از طریق شرکت یا آژانس معتبر و قابل‌اعتمادی قرار ملاقات خود را رزرو کردید. حتماً شرکت‌ها یا آژانس‌هایی که در این زمینه فعالیت می‌کند باید توسط سازمان‌های پزشکی مربوطه تائید شده و مجوز گردشگری سلامت را دارا باشد.
اوگور ساموت، مدیر اجرایی سایت Medigo در این مورد می‌گوید:

“بسیاری از بیمارانی که گردشگری سلامت را انتخاب می‌کنند، با سازمان‌های نظیر JCI، ISQua و Temos آشنایی دارند. این سازمان‌ها به شما کمک می‌کنند تا پیش از رزرو هرگونه قرار ملاقات یا عمل جراحی، کلینیک‌ها و بیمارستان‌ها را ازنظر اعتبار و امکانات با استانداردهای بین‌المللی ارزیابی کنید.

البته باید گفت که بسیاری از کشورها سازمان‌های اعتباربخشی محلی و ملی خود رادارند و این بدان معنا نیست که آن‌ها از کیفیت پایینی برخوردارند، بلکه ممکن است در سطح جهانی شناخته شده نباشند.”

چرا گردشگری سلامت؟ هرروز برشمار مردم بسیاری که از گردشگری سلامت (فرآیندی که در آن فرد کشور خود را برای دستیابی و بهره‌مند شدن از خدمات پزشکی دیگر کشورها ترک می‌کند) بهره می‌برند، افزوده می‌شود-گردشگری سلامت علی طب
پیش از سفر چه چیزهایی باید بدانیم؟

گرچه انتخاب کلینیک بر اساس موقعیت مکانی آن بسیار وسوسه‌انگیز است، اما شما پیش از رزرو و خریداری بلیط هواپیما، باید زمان زیادی از وقت خود را صرف تحقیقات گسترده‌ جهت یافتن بهترین کلینیک یا بیمارستان برای درمان بیماری خود کنید.
همچنین پیش از حرکت باید به عوامل مختلفی چون مدت‌زمان بهبودی نیز توجه کنید زیرا در موارد نادر ممکن است عوارض غیرقابل‌پیش‌بینی عمل سبب شود که شما مجبور شوید مدت‌زمان بیشتری در بیمارستان بستری شوید.

پس بهتر است یکی از اعضای خانواده یا دوستان خود را همراه خود به سفر درمانی ببرید تا در صورت بروز مشکلات احتمالی شمارا همیاری کند.
عمل‌های جراحی معمولاً در کشورهای انگلیسی‌زبان گران‌تر از دیگر کشورها است؛ بنابراین بهتر است که قبل از تهیه بلیط هواپیما به موانع زبانی با کشوری که قرار است برای معالجه به آن سفر کنید، توجه کنید.
در مواردی ممکن است بتوانید هزینه‌های عمل خود را از سرویس سلامت همگانی (بریتانیا) دریافت کنید. بنابراین پیش از تصمیم به معالجه پزشکی با متخصص خود مشورت کنید زیرا هزینه‌هایی قابل‌برگشت می‌باشند که صرف عمل جراحی ضروری شدند نه جراحی انتخابی.

اگر عمل شما ضروری باشد، پزشک معالج شما می‌تواند در مراحل استرداد هزینه عمل شما را یاری کند.
اگر شما هم قصد دارید برای درمان به کشورهای خارجی سفر کنید، با رعایت نکات بالا و کمی تحقیق می‌توانید به‌راحتی کلینیک موردنظر خود را بیابید و سفری بی‌دغدغه را تجربه کنید.

منبع: سفرستان

آبان
۲۰