چگونه پیچش لب فوقانی رفع می شود؟

چگونه پیچش لب فوقانی رفع می شود؟

چگونه پیچش لب فوقانی رفع می شود؟

۲ مرداد ۱۳۹۷ مدیریت مقالات ، جراحي هاي زیبایی

چگونه پیچش لب فوقانی رفع می شود؟

دکتر کیانوش ناهید متخصص گوش حلق و بینی در شهر مشهد، با سابقه فعالیت در زمینه جراحی زیبایی لب که دارای همکاری صمیمانه با شرکت  گردشگری سلامت علی طب می باشد مقاله اختصاصی بسیار مفیدی در این زمینه ارائه داده است که در ادامه آورده شده است:

گردشگری سلامت علی طب: ارمغان آور  زیبایی جوانی  سلامتی

علی طب با ارائه خدمات گردشگری سلامت و توریسم درمانی، در حال همکاری با گروهی از پزشکان متخصص و مجرب در عرصه های گوناگون پزشکی می باشد.

یکی از خدمات درمانی علی طب، در بحث گردشگری سلامت، بخش جراحی زیبایی لب می باشد.

جراحی زیبایی لب ، یکی از مشکلات درمانی می باشد که اخیرا شهروندان کشورهای همسایه برای معالجه آن به ایران سفر می کنند.

علی طب در بحث گردشگری سلامت و توریسم درمانی ارائه کننده خدمات باکیفیت درمانی  جراحی زیبایی لب توسط پزشکان متخصص و فوق تخصص در شهرهای تهران و مشهد و آبادان و… به مسافرین و بیماران گرامی می باشد.

عمل جراحی زیبایی لب، رفع پیچش لب فوقانی:

 

 

از علل تغییر فرم و پیچش لب در هنگام خندیدن , وجود یک جفت عضله بنام (Depressor Septi Nasi Muscles) است که از یک سو به زیر تیغه بینی و از سویی دیگر به عضله دور لب متصل می باشد که در هنگام خندیدن فرد , این عضلات لبهای فوقانی را بالاکشیده و جمع میکند. از طرف دیگر این عضلات نوک بینی را نیز به طرف پایین میکشد که سبب می شود فرد به هنگام خندیدن و یا واکنش با عضله لب ، چهره شکلی نازیبا پیدا کند.
پیچش لب فوقانی

 

بنابراین با قطع این عضلات لب دیگر در زمان لبخند زدن به سمت بالا جمع نمی شود و از سوی دیگر نوک بینی نیز سر بالا قرار می گیرد. جهت برطرف کردن این حالت می توان از جراحی زیبایی مرتبط با این عارضه کمک گرفت. رفع پیچش لب فوقانی به عملی گفته می شود که در آن با قطع یک جفت عضله لب باعث می گردد که لب در زمان خندیدن جمع نشود , همچنین با این عمل پشت لب فوقانی نیز بلندتر میگردد.

در طی این جراحی عضله ای که در بالا شرح داده شد قطع می شود تا فرم لب و خندیدن اصلاح شود. مدت زمانی که عمل جراحی به خود اختصاص می دهد حدودا سی الی چهل و پنج دقیقه و بصورت سرپایی می باشد.

جراحی با تزریق ماده بی حسی  همراه می باشد. مدت زمان مورد نیاز برای بستری زیاد نیست و بیمار پس از عمل و بدست آوردن هوشیاری کامل می تواند مرخص شود. مدت زمان بهبودی پس از عمل جراحی پنج الی هفت روز بوده وپس از این مدت بیمار می تواند در محل کار حضور داشته باشد.

این عمل نیاز به تکرار نداشته و ماندگاری آن دائمی می باشد. این جراحی فاقد عوارض پس از عمل بوده و تنها عارضه آن را می توان بالاتر قرار گرفتن نوک بینی برشمرد.

امیدواریم شما مخاطب عزیز سایت دکتر بینی با رفع نواقص ٬ لبخندی زیبا را چشم انداز نگاه دیگران کنید .

 

منبع:مقاله اختصاصی از دکتر کیانوش ناهید متخصص گوش حلق و بینی جراحی های زیبایی در شهر مشهد

مرداد
۲