کیش در گردشگری سلامت ستاره می شود

کیش در گردشگری سلامت ستاره می شود

کیش در گردشگری سلامت ستاره می شود

۹ خرداد ۱۳۹۸ مدیریت اخبار ، گردشگری سلامت

کیش در گردشگری سلامت ستاره می شود

جزيره کيش با مساحت ۹۱ کيلومتر مربع، پيرامون ساحلی ۴۳ کيلومتر و شکل کلی تقريباً بيضی، در فاصله ۱۸ کيلومتری بندر گرزه(بندر آفتاب )- سرزمين پيوسته ايران – در خليج فارس قراردارد. کيش در ربع اول راستای سواحل ۱۳۵۹ کيلومتری جنوب ايران در دهانه ی خليج فارس و تقريباً در نزديک بخش پايانی اين آبراه در محدوده تنگه هرمز واقع است. در این مقاله از علی طب درباره این جزیره زیبای توریستی و امکانات بالقوه آن در جهت تبدیل شدن به قطب گردشگری سلامت صحبت می کنیم:

 

گردشگری-سلامت-کیش-گردشگری سلامت علی طب

جاذبه های گردشگری جزیره زیبای کیش:

       ساحل مرجانی جزیره
نمايشگاه دائمی استاد كيومرث صياد
آب انبار سنتی
كشتی يونانی
اسكله بزرگ تفريحی كيش
مساجد
مجموعه درخت سبز
پارك دلفين
باغ پرندگان
شهر زير زمينی كاريز
لاك پشت های دريايی
آكواريوم
گذر هنرمندان
شهر باستانی حريره
سافاری كيش

 

 

بازارهای کیش:

به گزارش علی طب سالانه بيش از يك ميليون نفر گردشگر به كيش سفر می كنند كه از اين ميزان جمعيت، حدود ۱۵۰ هزار نفر توريست خارجی يا ايرانيان مهاجر هستند. بازارهای كيش به واسطه فروش كالاهای اصل خارجی جاذبه خاصی براي مسافرانی كه بيشتر با هدف گردشگری به جزيره سفر می كنند، داردهم اكنون جزيره كيش در حدود ۱۱ بازار بين المللی و مركز تجاری و بازارچه دارد.

 

 

    بازار پرديس
مركز تجاري كيش
بازار زيتون
بازارمرجان
بازار مرواريد
بازار مريم
بازارپارس خليج
بازار پانيذ
بازار صفين
بازارونوس

 

معرفي بيمارستان تخصصي و فوق تخصصي كيش

بيمارستان كيش در سال ۱۳۷۲ با هدف خدمت به بوميان، ساكنان و گردشگران در جزیره کیش و در زميني به مساحت ۵ هكتار تاسيس شده، از سال ۱۳۹۲ با توجه به پتانسيل هاي بالقوه اين جزيره زيبا و با رویکرد گردشگری سلامت ظرفيت بيمارستان از ۳۲ تخت به ۶۴ تخت افزايش يافت.

 

گردشگری-سلامت-کیش-گردشگری سلامت علی طب

بيمارستان تخصصي و فوق تخصصي كيش براي ارائه  خدمات درماني به بيماران، داراي بخش هاي زير است:

بخش ICU
بخش CCU
بخش NICU
بخش VIP
اتاق عمل
بخش جراحي و داخلي زنان
بخش جراحي و داخلي مردان
بخش اطفال و نوزادان
بخش زايمان
بخش دياليز
بخش بيماري هاي خاص
بخش اورژانس و ترياژ مجهز به اتاق عمل سرپايي و ۳ دستگاه آمبولانس
فوريت هاي پزشكي مجهز به ۳ دستگاه آمبولانس
بخش آندوسكوپي و كولونوسكوپي و…
بخش فيزيوتراپي
آزمايشگاه
داروخانه
بخش تصويربرداري
كلينيك چكاپ

 

 

از امتیازهای ویژه این مجموعه تجهیز آن به سایت بالگرد و بخش ایزوله تنفسی است. ضمن اینکه برای سفر به جزیره کیش و بهره مندی از خدمات گردشگری سلامت نیازی به دریافت روادید نیست.

طبق گفته علی طب فضای فیزیکی زیبا و معماری مدرن بيمارستان و بهره گيري از تجهيزات به روز و پيشرفته، حضور پزشكان متخصص و فوق تخصصي سرشناس و مجرب، به همراه امكانات رفاهي ويژه توانسته است بيمارستان كيش را به عنوان گزينه اي برتر در خليج هميشگي فارس و در جنوب ايران معرفي كند.

تمامي امتيازات موجود در اين مجموعه سبب شده كه بيمارستان كيش به عنوان يكي از بهترين مقاصد گردشگري سلامت جهت ارائه خدمات سلامتی در حوزه خليج فارس بدرخشد.

گردشگری-سلامت-کیش-گردشگری سلامت علی طب

 

به گزارش فرینا به نقل از ایرنا در تازه ترین اقدامات انجام شده در این زمینه، معاون فنی بیمارستان کیش،برای همکاری با تمامی آژانسهای گردشگری سلامت کشور اعلام آمادگی کرد و افزود: با توجه به فراهم بودن شرایط لازم ،جزیره کیش میزبان خوبی برای گردشگران سلامت است.
دکتر افراسیابی افزود: وجود متخصصان ، برخورداری از تجهیزات به روز دنیا ، آرامش، جاذبه های گردشگری متعدد و عدم نیاز به دریافت روادید، از ویژگی های برجسته جزیره کیش به عنوان قطب گردشگری سلامت است.
وی با اشاره به روند رو به افزایش مراجعات بیماران خارجی به بیمارستان های جزیره کیش گفت:

با توجه به راه اندازی مرکز درمان سرطان (KCC) دراین جزیره و آغاز به کار دفتر ارجاع بیمارستان کیش در مسقط پایتخت عمان، انتظار می رود طی هفته های آینده میزان مراجعات بیماران خارجی به بیمارستان کیش افزایش یابد.
گردشگری سلامت به عنوان رویکرد و محور توسعه گردشگری جزیره کیش در دستور کار مدیریت این جزیره قرار دارد، در اجرای این رویکرد هفته گذشته، دفتر ارجاع بیمارستان کیش با هدف توسعه و تقویت گردشگری سلامت درعمان راه اندازی و به عنوان گامی مهم و عملی برای جذب گردشگران سلامت از کشورهای حوزه خلیج فارس فعالیت خود را آغاز کرد.
به گزارش ایرنا راه اندازی این دفتر پس از حضور فعال بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش در نمایشگاه عمان هلث در مسقط و استقبال مراجعه کنندگان، صورت گرفت.
در این زمینه امیرکیانی معاون اجرایی بیمارستان و مدیر غرفه بیمارستان کیش گفت: با توجه به پتانسیل های موجود در جزیره کیش و زیر ساخت های درمانی بیمارستان این جزیره، زمینه هایی مناسب برای ارائه خدمات درمانی و تخصصی به بیماران و مراجعه کنندگان داخلی و خارجی فراهم است.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش قبلا رویکرد به گردشگری سلامت را مورد تاکید قرار داده و تصریح کرد:

این جزیره گردشگری با توجه به توانمندی های بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی و برخورداری از تجهیزات و کادر متخصص مقیم و پروازی موجود می تواند به قطب گردشگری سلامت تبدیل شود.
«محمد ابراهیم انصاری لاری» مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد کیش دی ماه سال ۹۶ در جریان بازدید از بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش بر توانمندی و ظرفیت این بیمارستان در تبدیل به قطب گردشگری سلامت در کشور و منطقه تاکید کرد.
وی با تاکید بر اینکه افزایش گردشگران سلامت نیازمند سرمایه گذاری های بیشتری است افزود: باید توان ایجاد موقعیت رفت و آمدهای ارزان، امکانات اقامتی مناسب و خدمات کامل فراهم شود در این صورت داد و ستدهای انجام شده خود به خود موجب ارتقاء کیفیت و خدمات در بیمارستان و افزایش گردشگران سلامت و از میان رفتن کم و کاستی ها خواهد شد.
جزیره کیش با ۹۱٫۵ کیلومتر مربع مساحت در میان آبهای نیلگون خلیج فارس و جمعیت ۳۷ هزار نفری هر سال پذیرای بیش از یک میلیون و هشتصد هزار نفر گردشگر است. این جریزه با توجه به تجهیزات امکانات بیمارستانی بسیار مجهز، کلینک های تخصصی و کادر درمانی متخصص مقیم و پروازی می تواند یکی از قطب های خدمات گردشگری سلامت در کشور و منطقه باشد.
بیماران و گردشگران سلامت می توانند با مراجعه به سایت بیمارستان کیش به آدرس ww.kishhospitalfz.com ضمن اطلاع از توانمندی های بیمارستان کیش جهت دریافت خدمات درمانی از قسمت پذیرش بیماران بین الملل و یا گردشگری پزشکی در صفحه اول سایت اقدام کنند.

 

منابع:فرینا

مدتورپرس

ایرنا

خرداد
۹