گردشگری سلامت در جمهوری آذربایجان و اردبیل

گردشگری سلامت در جمهوری آذربایجان و اردبیل

گردشگری سلامت در جمهوری آذربایجان و اردبیل

۱۷ آذر ۱۳۹۷ مدیریت اخبار ، گردشگری سلامت

 گردشگری سلامت در جمهوری آذربایجان و اردبیل

اردبیل – رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: به منظور کوتاه کردن دست دلالان و جلوگیری از هرگونه سوء‌استفاده، آژانس‌های گردشگری سلامت در جمهوری آذربایجان و اردبیل فعال می‌شود.

گردشگری سلامت علی طب: ارمغان آور  زیبایی جوانی سلامتی

علی طب با مدیریت و همکاری متخصصین مجرب در زمینه های گردشگری و عرصه سلامت و درمان و واحد انفورمانتیک IT یکی از بزرگترین ارائه دهندگان خدمات گردشگری سلامت و توریست درمانی در ایران می باشد.

قدرت اخوان‌اکبری صبح چهارشنبه در شورای پیشگیری از وقوع جرائم دادگستری با اشاره به اینکه ورود اتباع خارجی به استان اردبیل دارای مسائل خاص خود می‌باشد، تصریح کرد: به منظور کنترل بهداشت و بررسی عدم برخورداری از بیماری‌های واگیردار خاص، کارشناسان ثابت درمانی در مبادی ورودی به استاندر نظر گرفته شده است.

به گفته وی توسط معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی دریافت شرح حال از اتباع خارجی و ارجاع به مراکز بهداشتی در صورت برخورداری از بیماری‌های خاص انجام می‌پذیرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل تصریح کرد: قسمت عمده اتباع آذری که در استان اردبیل حضور پیدا می‌کنند به دلیل برخورداری از خدمات درمانی بوده و با توجه به اینکه کیفیت خدمات ارائه شده و میزان تعرفه‌ها در بخش سرپایی، بستری و پاراکلینیک به مراتب بهتر از کشور متبوع است، تمایل برای حضور در منطقه افزایش پیدا می‌کند.

اخوان‌اکبری یادآور شد: وزارت بهداشت به بخش‌های دولتی تعرفه‌های خاصی را برای پذیرش اتباع خارجی اعلام کرده که این قانون با تفاوت‌های جزئی در بخش خصوصی نیز اجرایی می‌شود.

وی ادامه داد به منظور افزایش خدمات علمی و دانشگاهی با جمهوری آذربایجان، از سوی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل تفاهم‌نامه همکاری با دانشگاه طب باکو و خزر به امضا رسیده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل تصریح کرد: با توجه به کمبود برخی از اقلام دارویی، داروهایی که مسافران خارجی قادر به خروج از کشور خواهند بود، محدود شده و با نسخه پزشکی قابل ترخیص خواهد بود.

منبع: خبرگذاری مهر

آذر
۱۷