گردشگری سلامت در مناطق آزاد

گردشگری سلامت در مناطق آزاد

گردشگری سلامت در مناطق آزاد

24 دسامبر 2018 مدیریت اخبار

گردشگری سلامت در مناطق آزاد

عضو انجمن گردشگری سلامت،نبود پرواز مستقیم از مبادی خارجی به مناطق آزاد را مانعی بر سر راه ورود گردشگر خارجی عنوان کرد و گفت: برخی از مردم به دنبال خرید خانه دوم در کشورهای خارجی هستند ولی می توان این کار را در مناطق آزاد باب کرد.

گردشگری سلامت علی طب: ارمغان آور  زیبایی جوانی سلامتی

علی طب با مدیریت و همکاری متخصصین مجرب در زمینه های گردشگری و عرصه سلامت و درمان و واحد IT یکی از بزرگترین ارائه دهندگان خدمات گردشگری سلامت و توریست درمانی در ایران می باشد.

اکبر غمخوار از «تشویق مردم به خرید خانه دوم در هر یک از مناطق آزاد»، «برقراری پرواز مستقیم به پایتخت های اروپایی»، «مدیریت رویدادها»، «توسعه گردشگری دریایی با استفاده از کروز»، «گردشگری سلامت» و… به عنوان پیشنهاد هایی برای توسعه صنعت گردشگری در مناطق آزاد یاد کرد.

وی نبود پرواز مستقیم از مبادی خارجی به مناطق آزاد را مانعی بر سر راه ورود گردشگر خارجی به این مناطق عنوان کرد و با طرح این سوال که غیر از دبی و مسقط که به جزیره کیش پرواز دارند دیگر کدام یک از مناطق آزاد به صورت مستقیم با کشورهای دیگر پرواز دارند، گفت: اگر به دنبال توسعه گردشگری خارجی هستیم نخستین موضوع دسترسی یک یا دو پایتخت اروپایی به یکی از مناطق آزاد کشورمان است.

غمخوار در نشست کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی ایران، ادامه داد: اکنون در مناطق آزاد مزیت نسبی خرید وجود ندارد. از سوی دیگر، بسیاری از مردم به دنبال خرید خانه دوم در شهر یا کشور دیگر هستند. ما می توانیم این کار را در مناطق آزاد باب کنیم و امتیازی در این مناطق ایجاد کنیم که مردم خانه دوم خود را در این مناطق بخرند.

عضو انجمن گردشگری سلامت با اشاره به تجربه آنتالیا در پذیرش تیم های ورزشی برای برگزاری اردوهای تمرینی، تصریح کرد: ما هم اگر می خواهیم چنین فرصتی را از دست ندهیم باید در جایی مانند کیش چنین برنامه هایی را داشته باشیم و بهتر است مدیریت رویدادها را بسته به هر منطقه انجام دهیم.

همچنین غمخوار – قرار گرفتن بسیاری از مناطق آزاد کنار ساحل را مزیتی برای توسعه گردشگری دریایی دانست و تاکید کرد: کشتی های کروز معمولا سه هزار نفر را در خود می پذیرند و می توانند در جایی مانند چابهار، کیش یا قشم پهلو بگیرند و از بازارهای ایران خرید کنند.

غمخوار برگزاری برنامه در مناطق آزاد برای پزشکان خارجی در چارچوب گردشگری سلامت را از دیگر فرصت های توسعه گردشگری در این مناطق دانست.

دسامبر
24