گردشگری پزشکی در شیراز

گردشگری پزشکی در شیراز

گردشگری پزشکی در شیراز

۱۲ خرداد ۱۳۹۸ مدیریت مقالات ، گردشگری سلامت

گردشگری پزشکی در شیراز

شیراز با ظرفیت‌های عظیم پزشکی یکی از بازارهای هدف ایران در گردشگری پزشکی محسوب می‌‌شود. زادگاه حافظ و سعدی به عنوان شهر تاریخی و فرهنگی که از ظرفیت‌های عظیم پزشکی نیز برخوردار است و می‌تواند به عنوان یکی از بازارهای هدف ایران در گردشگری پزشکی محسوب شده و درآمد ارزی بالایی را وارد کشور و منطقه ‌کند.

گردشگری-پزشکی-شیراز-گردشگری سلامت علی طب

شیراز پایتخت گردشگری پزشکی

به گزارش علی طب شهر کهن شیراز با قدمتی چهارهزار ساله از حدود ۶۰ سال پیش همواره به عنوان قطب گردشگری پزشکی جنوب ایران شناخته شده و هر ساله میزبان هزاران بیمار خارجی به‌ویژه از کشور‌های عربی حاشیه خلیج فارس بوده است.

این شهر با برخورداری بیش از ده‌ها بیمارستان مجهز تخصصی و فوق تخصصی دانشگاهی، خیریه و خصوصی، طیف وسیعی از خدمات پزشکی را توسط پزشکان با تجربه و زبردست ارائه می‌نماید.

کلیه بیمارستان‌های شهر شیراز (اعم از خصوصی و دولتی)، از نظر کیفیت ارائه خدمات درمانی و رعایت استانداردهای بین المللی تحت نظارت دقیق دانشگاه علوم پزشکی شیراز و سازمان نظام پزشکی شیراز هستند.

شرکت‌های مجاز در برنامه توریسم‌درمانی و نمایندگان بیماران خارجی مراجعه کننده به بیمارستان‌های این شهر، جهت اطلاع از حقوق قانونی خود می‌توانند به یکی از دو سازمان مذکور مراجعه کنند.
«مدیریت توریسم‌درمانی» معاونت درمان، متولی توسعه سازوکارهای مرتبط با توریسم‌درمانی در دانشگاه علوم پزشکی شیراز است.

 

گردشگری-پزشکی-شیراز-گردشگری سلامت علی طب

برخی از خدمات پزشکی گسترده‌ای که در مرکز درمانی مجهز و مدرن شیراز به بیماران داخلی و خارجی ارائه می‌شود عبارت‌اند از:

– پیوند اعضا: نظیر پیوند کبد، کلیه، لوزالمعده، مغز استخوان
– آنژیوپلاستی عروق مغزی و آزمایش‌های ام آر آی
– آنژیوپلاستی عروق کبدی
– شیمی‌درمانی و پرتودرمانی جهت انواع سرطان‌ها
– اعمال جراحی‌های مختلف چشم با استفاده از پیشرفته‌ترین امکانات و متد‌های روز دنیا
– عمل‌های زیبایی متنوع و ارائه خدمات پوست و مو و استفاده از برترین تکنیک‌های لاغری
-جراحی‌های پیشرفته قلب و عروق
– خدمات ارتوپدی و تعویض مفاصل ران و زانو
– درمان ناباروری به شیوه‌های متنوع در زنان و مردان و انجام IVF .

گردشگری سلامت در شیراز با وجود کیفیت بالای خدمات درمانی و قیمت ارزان آن، دارای پتانسیل بسیار والایی در عرصه جهانی است و این در حالی‌ است که دولت براساس برنامه ‌ریزی‌های خود باید توسعه ۳۰درصد از نیازهای درمانی کشور را از طریق صدور کالا، خدمات پزشکی و توریسم درمانی فراهم کند.

گردشگری-پزشکی-شیراز-۰گردشگری سلامت علی طب

 

شهر سلامت شیراز

براساس گزارش علی طب از آنجا که شیراز همواره به عنوان قطب پزشکی جنوب کشور و خاورمیانه مطرح بوده و از سال‌های گذشته بسیاری از هموطنان و بیماران کشورهای حوزه خلیج فارس برای درمان به این شهر مراجعه می‌کرده‌اند، احداث یک دهکده سلامت مجهز به بهترین امکانات روز دنیا و بهره گیری از مجرب ترین متخصصان بومی لازم به‌نظر می‌رسد.

 

قرارداد ساخت شهر سلامت در ۸۰۰ هکتار که مهم‌ترین شهر سلامت کشور است منعقد شده و آینده روشن و پررونقی را برای گردشگری سلامت و توریسم‌درمانی کلانشهر شیراز ترسیم می‌کند.

چنین حجم انبوهی از مراجعه کننده، از شیراز یک قطب منحصربه فرد در حوزه بهداشت و درمان ساخته است و برای اینکه این قطب، به صورت همه جانبه بتواند نیازها را پاسخ دهد به منطقه ویژه‌ای به عنوان شهر سلامت نیاز دارد؛ تا بتواند در گردشگری سلامت نیز سهم خود را ایفا کند.

به همین جهت، همه مسئولان استان فارس، از این مصوبه خوشحال و مسرور هستند؛ چرا که راه‌ اندازی این مرکز هم می‌‌تواند اشتغال‌زایی بالایی را فراهم آورد و محلی مناسب برای درآمد استان باشد و هم باعث ارزآوری و رونق اقتصادی کشور شود.

پروژه شهر سلامت شیراز از امتیازاتی چون معافیت‌های گمرکی، امتیازات مالیاتی و معافیت از قانون کار و نهایتاً جذب بیمار از کشورهای همجوار و حاشیه خلیج‌فارس برای کشور برخوردار است و انتظار می‌رود سرمایه‌گذاران از این پروژه استقبال کنند.

مدیریت این پروژه به دست منطقه ویژه اقتصادی شیراز بوده و همواره پیشرفت کار آن‌ها مورد توجه جدی مسئولان و رسانه‌هاست.

 

منابع: مدتورپرس

 

خرداد
۱۲