۶ هشدار جدی به کسانی که زیاد عرق می کنند!

۶ هشدار جدی به کسانی که زیاد عرق می کنند!

۶ هشدار جدی به کسانی که زیاد عرق می کنند!

18 سپتامبر 2018 مدیریت اخبار

۶ هشدار جدی به کسانی که زیاد عرق می کنند!

گردشگری سلامت علی طب: ارمغان آور  زیبایی جوانی سلامتی

علی طب با مدیریت و همکاری متخصصین مجرب در زمینه های گردشگری و عرصه سلامت و درمان و واحد انفورمانتیک IT یکی از بزرگترین ارائه دهندگان خدمات گردشگری سلامت و توریست درمانی در ایران می باشد.

تعریق بیش از حد نرمال ممکن است نشان است مساله ای مهم در سلامت بدن باشد و بهتر است جدی گرفته شود.

 

 

تعریق بیش از حد نرمال ممکن است نشان است مساله ای مهم در سلامت بدن باشد و بهتر است جدی گرفته شود-گردشگری سلامت علی طب
تعریق بدن رابطه مستقیم با میزان فعالیت فرد و سوخت و ساز بدن دارد و طبیعی است که در روزهای گرم میزان تعریق افزایش یابد اما گاهی تعریق بدن بیش از حد طبیعی است و حتی در زمان هایی که فرد فعالیت چندانی ندارد یا دمای هوا طبیعی است نیز فرد بیش از اندازه عرق می کند.

در این شرایط بهتر است به دنبال دلیل این موضوع بروید زیرا ممکن است نشان از یک مشکل پنهان در بدن داشته باشد. در این مطلب۶ دلیل مهم تعریق بیش از حد بدن را برای شما عنوان می کنیم.
استرس

استرس، عصبانیت و خجالت می تواند دلیلی برای عرق کردن باشد. فشار روحی باعث فعالیت غدد عرق در کف دست ها و پاها می شود. به این دلیل است که هنگام عصبی بودن، دست ها می لرزند.

مبارزه با یک بیماری

زمانی که بیمار می شوید یا در شرف ابتلا به یک بیماری هستید، بدن برای مبارزه با عفونت هایی که بدان راه یافته، شروع به مبارزه می کند که یکی از نتایج این مبارزه تعریق است. البته در این زمان عرق ممکن است بوی بدتری نسبت به حالت معمول آن داشته باشد.

در نتیجه زمانی که بیش از اندازه و با بوی متفاوتی عرق می کنید این امکان وجود دارد که در حال ابتلا به یک بیماری واگیر دار باشید.

افت قند خون

اگر در محیطی با دمای عادی و متوسط حضور دارید، اما همچنان به شدت عرق می کنید ممکن است افت قند خون مقصر اصلی این شرایط باشد. تعریق می تواند نشانه ای از افت قند خون خفیف، زمانی که قند خون به زیر ۷۰ میلی گرم در هر دسی لیتر رسیده است، باشد. هنگامی که قند خون افت می کند، تعریق بیشتر مواقع در پشت گردن و خط مو صورت می گیرد. به این شرایط هنگام شب باید توجه داشته باشید زیرا فرد ممکن است در خواب به شدت عرق کند و متوجه آن نباشد که این شرایط به نام هیپوگلیسمی شبانه نیز شناخته می شود.

نیاز به سدیم بیشتر

اینکه عرق مقادیری نمک را در خود دارد سبب می شود که ما با از دست دادن آن به سدیم بیشتری احتیاج داشته باشیم. در مواقعی که عرق کردن سبب ایجاد سوزش چشم ها، خراشیدگی ها یا زخم های موجود بر روی سطح پوست شود، احساس بدی را روی پوست بدن تان به وجود آورد و یا لکه های سفیدی را روی لباس تان باقی گذارد، این درست زمانی است که شما به مصرف بیشتر سدیم احتیاج دارید.

بارداری یا یائسگی

هورمون های ترشح شده در طی بارداری و افزایش سوخت و ساز بدن می تواند باعث تحریک غدد عرق و افزایش تعریق می گردد. در طی یائسگی نیز، ترشح کم هورمون استروژن بر هیپوتالاموس و دمای بدن اثر می گذارد و باعث گرگرفتگی زنان یائسه می شود. برای دفع گرمای اضافی، رگ های خونی در پوست گشاد می شوند و غدد عرق را وادار به فعالیت می کنند. با این کار احساس برافروختگی کم می شود.

عوارض جانبی برخی داروها

تعریق یکی از عوارض جانبی داروها است، از جمله: داروهای ضد افسردگی، داروهای غیراستروئیدی ضد التهاب، داروهای فشار خون، داروهای سرطان و برخی داروهای دیابت.

 

منبع:الو دکتر

سپتامبر
18