دكتر محمد علي يوسف نيا

دكتر محمد علي يوسف نيا

مركز زيبايي درماني علي طب ارائه کننده خدمات درمانی تخصصی از جمله قلب در کشور های حوزه خلیج فارس می باشد امیدواریم همکاری با دكتر محمد علي يوسف نيا متخصص جراحي قلب، زمینه ساز رضایت بیماران قرار بگیرد.

 

 مراحل انجام عمل جراحی قلب باز

به طور متوسط پروسه عمل جراحی قلب باز بین ۴ تا ۶ ساعت ممکن است به طول بکشد.
-ابتدا بیمار توسط متخصص بیهوشی، تحت بیهوشی قرار می گیرد. بیهوشی سبب می شود تا بیمار در طول کل زمان عمل خواب باشد و به هیچ عنوان دردی را احساس نکند.
-جراح برش ۸- ۱۰ اینچی در قفسه سینه ایجاد میکند.
-جراح برای دسترسی به قلب، تمام یا بخشی از استخوان های قفسه سینه را برش می دهد.
-هنگامی که قلب قابل مشاهده گردید، بیمار ممکن است به یک دستگاه بای پس قلب و ریه متصل شود. دستگاه خون را از قلب دور می کند به طوری که جراح بتواند عمل را انجام دهد. برخی از روش های جدیدتر از این دستگاه استفاده نمی کنند.
-جراح از یک رگ و یا عروق سالم استفاده می کند تا یک مسیر جدید در اطراف شریان مسدود شده ایجاد کند.
-جراح سینه را با سیم بسته ، و این سیم ها را در داخل بدن قرار می دهد.
-برش اصلی بخیه می گردد.
گاهی اوقات آبکاری استرنوم sternal plating برای افراد در معرض خطر، از جمله افراد با سن بالا و یا افرادی که جراحی های متعدد داشته اند انجام می شود. این زمانی است که سینه با ورق های کوچک تیتانیوم پس از عمل جراحی دوباره متصل می گردند.

درباره عمل جراحی قلب باز چه می دانید

اگر تا به حال نام «جراحی قلب باز» به گوشتان خورده اما نمی دانستید به چه نوع عمل جراحی اطلاق می شود و چگونه انجام می گیرد، با ما باشید تا در این مقاله درباره این عمل قلب اطلاعاتی را برایتان بازگو کنیم.جراحی قلب باز

جراحی قلب باز

با پیشرفت روز افزون علم پزشکی و به وجود آمدن دستگاه ها و روش های جدید درمان، همچون آنژیوپلاستی و همچنین عوارض ناشی از عمل جراحی قلب باز امروزه افراد بسیار کمی در سراسر دنیا از این عمل جراحی استفاده می کنند.

جراحی قلب باز در موارد زیر انجام می شود:

– برطرف کردن نقص هایی که در عملکرد قلب به وجود آمده است
– تعویض دریچه های قلب که دچار مشکل شده اند
– آنژیو پلاستی (بازکردن عروق قلب)
– پیوند قلب
– جراحی بای پس
– ترمیم نقص مادرزادی قلبی در نوزادان
– برطرف کردن انسداد شریان های منتهی به قلب

مراقبت های بعد از عمل جراحی قلب باز

پس از انجام عمل جراحی قلب باز بیمار احساس بهتری خواهد داشت و امکان دارد بین ۱۰ تا ۱۵ سال هیچ گونه مشکل قلبی برای وی پیش نیاید. اما در طولانی مدت ممکن تعداد دیگری از رگ ها دچار گرفتگی شوند و نیاز به عمل مجدد باشد.
اگرچه عمل جراحی بای پس، خون رسانی به قلب را بهبود می بخشد، اما بیماری های زمینه ای عروق کرونر را درمان نمی کند. نتایج اثربخش درمان، زمانی دوام خواهند داشت که شما مواردی همچون:مصرف منظم داروها برای جلوگیری از لخته شدن خون را رعایت کرده و فشارخون، کلسترول و دیابت خود را کنترل نمایید.

متخصص قلب
تهران

پکیج های پیشنهادی