دكتر ميراحمد موسوی

دكتر ميراحمد موسوی

دكتر ميراحمد موسوی متخصص ارتوپدی علي طب ارائه کننده خدمات درمانی تخصصی از جمله ارتوپد در کشور های حوزه خلیج فارس می باشد امیدواریم همکاری با دكتر ميراحمد موسوی  متخصص بیماری های ارتوپدی و مفاصل و استخوان ، زمینه ساز رضایت بیماران قرار بگیرد.

ارتوپدي Orthopedics شاخه اي از جراحي است که در حيطه سيستم حرکتي بدن فعاليت دارد.

سيستم حرکتي شامل استخوان ها، مفاصل، عضلات و ديگر بافت هايي است که در اندام هاي حرکتي وجود دارند. متخصص ارتوپدي که به آن متخصص استخوان و مفاصل يا جراح استخوان و مفاصل هم ميگويند سعي مي کند تا با استفاده از روش هاي جراحي و غير جراحي به درمان مشکلات سيستم حرکتي بدن بپردازد. مشکلاتي مانند :

آسيب هاي استخوان ها و مفاصل بدنبال ضربات مثل شکستگي، در رفتگی ، کشيدگي و رگ به رگ شدن، پاره شدن تاندون ها و رباط ها و …، آسيب‌هاي ورزشي و همچنین خراب شدن مفاصل بدن مثل آرتروز و ساييدگي مفصل همراه با عفونت اندام‌ها و تومورهاي استخوان و بافت‌هاي نرم اندام و دیگر بيماري‌هاي مادرزادي

همچنین بيماري هاي استخوان و مفاصل و نيز شكستگي ها و در رفتگي ها توسط اين متخصصين درمان می شوند

 

درمان‌ خشکی و گرفتگی عضلات شانه (شانه یخ زده) با طب فیزیکی و توانبخشی

تست های تصویربرداری

تست های دیگری که به پزشک در تشخیص علل درد و خشکی کمک می‌کنند عبارتند از:

  •  اشعه ایکس
  •  تصویربرداری تشدید مغناطیسی (MRI) و سونوگرافی

دیسک کمر

در حالت کلی منظور از بیماری دیسک کمر، در رفتگی با بیرون زدگی قسمت مرکزی یا هسته دیسک می‌باشد که با پارگی‌های کوچکی که به‌صورت شیارهای باریکی در اطراف آن، کم‌کم ایجاد می‌شود همراه است. این بیرون زدگی‌ها و دررفتگی‌ها روی ریشه‌های عصبی پشت این دیسک فشار می‌آورند و باعث ایجاد درد و سایر عوارض می‌شوند.

کشکک زانو یا پتلا

کشکک زانو یا پتلا یک استخوان کوچک و مثلثی شکل در جلوی زانو است. زمانی که زانو خم و راست می‌شود، کشکک زانو به کمک غضروف نرمی که در زیر آن قرار دارد، بر روی شیار استخوان‌های زیرین خود حرکت می‌کند. بر اثر صاف کردن ناگهانی زانو یا اعمال فشار‌های دیگر ممکن است کشکک زانو از جای خود خارج شود و دچار نیمه‌دررفتگی (کجی کشکک زانو) شود. اما اگر شیار زیرین کشکک زانو ناهموار یا کم‌عمق باشد، کشکک زانو به طور کامل از شیار خود خارج می‌شود و دچار دررفتگی کامل می‌شود. زمین خوردن با کشکک زانو نیز می‌تواند باعث دررفتگی کشکک زانو شود.

دكتر ميراحمد موسوي متخصص ارتوپدی به همراه مرکز زیبایی درمانی علی طب  شامل درمان بیماری‌ها و اصلاح ناهنجاریهای مربوط به استخوان‌ها و مفاصل است. در قدیم شكستگي ها و در رفتگي ها و بيماريهاي هاي استخوان و مفاصل مثل دیسک کمر اكثراً توسط جراحان عمومي درمان مي شد.

 

متخصص ارتوپد
تهران

پکیج های پیشنهادی