دکتر آمنه سادات حقگو

دکتر آمنه سادات حقگو

دکتر آمنه سادات حقگو متخصص جراحی زنان و زایمان علي طب ارائه کننده خدمات درمانی تخصصی از جمله بیماریهای زنان و زایمان در کشور های حوزه خلیج فارس می باشد امیدواریم همکاری با  دکتر آمنه سادات حقگو متخصص زنان و زایمان، زمینه ساز رضایت بیماران قرار بگیرد.

تحصیلات دانشگاهی دکتر آمنه سادات حقگو :

 • دوره تکمیلی جراحی لاپاراسکوپی پیشرفته و هیستروسکوپی، تهران، ایران
 • دوره تخصصی جراحی زنان ،زایمان و نازایی از دانشگاه علوم پزشکی ایران، تهران، ایران
 • دکترای پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی ایران، تهران، ایران

عضویت دکتر آمنه سادات حقگو  :

 • عضو انجمن اندوژنیکولوژیست‌های اروپا (ESGE)
 • عضو انجمن متخصصین زنان و مامایی ایران
 • عضو انجمن جراحان ایران
 • عضو انجمن جراحان لاپاراسکوپی ایران

تجربیات جراحی کلینیکال

 • انجام هزاران عمل جراحی لاپاراتومي، لاپاراسکوپی، هیستروسکوپی، سزارين و اعمال جراحي زيبايي

تجربیات اجرایی

 • دستیار ارشد گروه آموزشی زنان و مامایی در بیمارستان حضرت رسول اکرم، دانشگاه علوم پزشکی ایران، ۱۳۸۳
 • مسئول تنظیم Logbook دانشجویی در گروه آموزشی زنان و مامایی، ۱۳۸۴
 • همکاری با دفتر EDO (مرکز مطالعات و توسعه آموزش پزشکی) دانشکده پزشکی، ۱۳۸۴
 • همه
 • لاپاراسکوپی پیشرفته
 • هیستروسکوپی
 • درمان ناباروری (نازایی)
 • بارداری و زایمان
 • جراحی‌های ترمیمی و زیبایی

آمنه سادات حقگو به همراه  مرکز زیبایی درمانی علی طب ارائه دهنده مراقبت های پزشکی و جراحی را برای زنان میباشد و تخصص ویژه در بارداری، زایمان و اختلالات سیستم تولید مثل دارد. متخصص زنان و زایمان آمنه سادات حقگو تخصص‌هایی شامل مراقبتهای پیشگیرانه، مراقبتهای قبل از زایمان، تشخیص بیماریهای منتقله از راه جنسی، تست پاپ (pap test) ، برنامه ریزی خانواده و غیره دربر میگیرد.

یکی از مسائلی که زنان باید به آن توجه ویژه ای داشته باشند ، رعایت بهداشت زنانه و مراقبت از دستگاه تناسلی در دوره های مختلف زندگی است، بیماری های زنان در تمامی سنین شایع است و احتمال بروز انواع بیماری هایی که مربوط به دستگاه تناسلی می شوند وجود دارد ، از این رو باید تحت مراقبت یک متخصص زنان و زایمان با تجربه و با اطلاعات علمی پزشکی بالا قرار بگیرید ، به کمک متخصص زنان و زایمان می توانید مشکلات زنان و زایمان خود را درمان نمایید و از بروز برخی بیماری ها   که می تواند در آینده برای شما مشکل ساز شود نیز  جلوگیری نمود .
پیش گیری ، درمان و مراقبت از بیماری های زنان و زایمان می تواند منجر به سلامت کلی شما شود و همچنین نگرانی های شما را برای بارداری و یا دوران قاعدگی کاهش دهد .
همچنین به کمک متخصص زنان و زایمان می توانید اطلاعات پزشکی در زمینه ی بیماری های زنان  را ارتقا بخشید و با توجه به اهمیت هر بیماری مواردی که باعث بروز آنها می شوند را پیشگیری نمایید .
متخصص زنان و زایمان علی طب به شما کمک می کند تا پیش از بارداری مراقبت های لازم و ضروری را پیش بگیرید و در حین آن نیز  به خوبی از جنین مراقبت نمایید و از ابتلا به بیماری های عفونی و یا بیماری هایی که به جنین اسیب وارد می کند جلوگیری نمایید، جراح زنان در زمان زایمان همراه شما خواهد بود و با آرامش  خاطر بیشتری تولد نوزاد شما را انجام خواهد داد .
به کمک متخصص زنان می توانید بیماری های مقاربتی و مشکلات جنسی خود را حل نمایید و درمان آن ها را به صورت کاملا تخصصی انجام دهید .

از دیگر خدمات دکترآمنه سادات حقگو جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی جراح لاپاراسکوپی پیشرفته و هیستروسکوپی به همراه مرکز زیبایی درمانی علی طب  می باشد.

اندومتریوز، بیماری شایع زنانه

اندومتریوز بیماری شایعی است یا نه؟ این یکی از سوالات متداولی است که خیلی از خانم‌ها از پزشک خود می‌پرسند تا در مورد میزان شیوع بیماری اطلاعات دقیقی کسب کنند. دکتر حقگو با اشاره به این‌که تشخیص اندومتریوز کار ساده‌ای نیست، می‌گوید: با توجه به این‌که اندومتریوز به راحتی تشخیص داده نمی‌شود، بنابراین آمار دقیقی هم در مورد میزان شیوع آن وجود ندارد؛ ولی در هر صورت می‌توان گفت این بیماری یکی از مشکلات شایع به حساب می‌آید.
به گفته وی، میزان شیوع بیماری میان افرادی که دچار نازایی یا دردهای لگنی هستند، ۲۰ تا ۹۰ درصد بوده و میان افرادی که باروری داشته‌اند نیز حدود ۳ تا ۴۳ درصد متغیر است.

 

 بیماری اندومتریوز را می‌شناسید؟ با علائم آن آشنا هستید؟ می‌دانید کدام علامت، زنگ هشدار بروز این بیماری را به صدا درمی‌آورد؟ شاید فکر کنید درد و ناباروری تنها نشانه اندومتریوز است؛ در حالی‌که متخصصان می‌گویند نشانه‌های این بیماری براساس مکان قرارگیری بافت داخلی رحم، بسیار متفاوت خواهد بود.

 

با این توضیح مشخص می‌شود همه خانم‌ها باید اطلاعات بیشتر و دقیق‌تری درباره این بیماری داشته باشند تا بهموقع بتوانند اقدامات لازم را انجام دهند.
دکتر آمنه‌سادات حقگو، جراح و متخصص زنان و زایمان در گفت‌وگو با جام‌جم این بیماری را چنین تعریف می‌کند: اندومتریوز اختلالی است که طی آن بافت اندومتر (بافت داخل حفره رحم) در جایی خارج از رحم قرار می‌گیرد و براساس مکان قرارگیری، علائم متفاوتی ایجاد می‌کند.
به گفته وی، این بیماری جنبه ژنتیکی دارد، به بیان دیگر اگر یکی از بستگان درجه اول فرد به این بیماری دچار شده باشد، خطر اندومتریوز هفت برابر افزایش می‌یابد، ولی عوامل دیگری هم به غیر از ژنتیک، در فعال شدن و بروز بیماری دخالت دارد.
این پزشک متخصص می‌افزاید: هرچه سن اولین بارداری کمتر و سن یائسگی زودتر باشد، احتمال بروز این بیماری کاهش می‌یابد؛ در واقع بارداری، بیماری را برای مدتی خاموش می‌کند و درمان‌های طبی این بیماری نیز برهمین اساس است.

متخصص زنان و زایمان
تهران

پکیج های پیشنهادی