دکتر سید عليرضا امین جواهري

دکتر سید عليرضا امین جواهري

دکتر سید عليرضا امین جواهري جراح ارتوپد علي طب ارائه کننده خدمات درمانی تخصصی از جمله ارتوپد در کشور های حوزه خلیج فارس می باشد امیدواریم همکاری با دکتر سید عليرضا امین جواهري متخصص بیماری های ارتوپدی و مفاصل و استخوان ، زمینه ساز رضایت بیماران قرار بگیرد.

پرکاربردترین روش‌هایی که جراحان ارتوپد همراه مرکز زیبایی درمانی علی طب  از آنها برای درمان مشکلات بیماران بهره می‌گیرند، عبارت‌اند از:

 • ترمیم شکستگی استخوان‌های:
 • بازو و مچ دست
 • مچ پا
 • ترقوه
 • مفصل ران
 • پا
 • دنده
 • آرتروسکوپی: آرتروسکوپی یک عمل جراحی بسته (سوراخ کلید) با حداقل تهاجم است که در آن وسایل جراحی برای تشخیص و ترمیم آسیب‌دیدگی‌های بافت مفصل مانند صدمه‌های غضروف وارد مفصل می‌شود.
 • درمان آسیب‌های عضلانی، پارگی تاندون یا پارگی رباط
 • آرتروپلاستی: جراحی به منظور تعویض یا بازسازی مفصلی انجام می‌شود که معمولاً در اثر آرتروز به شدت آسیب دیده است. تعویض مفصل ران (هیپ) و تعویض زانو دو عمل موثری هستند که به طور گسترده انجام می‌شوند.
 • جراحی اصلاح بدشکلی‌های استخوان: این عمل‌ها برای اصلاح بدشکلی‌های ستون فقرات یا دست و پا انجام می‌شود که عملکرد را محدود ساخته است یا عارضه‌های بلندمدتی را در صورت درمان نشدن ایجاد می‌کند. جراحی فیوژن (جوش دادن استخوان‌ها به هم به منظور تشکیل یک قطعه استخوانی یکپارچه) و استئوتومی (اصلاح هم محور نبودن استخوان‌ها به منظور پیشگیری از فرسایش مفصل‌های مجاور) نمونه‌هایی از این جراحی اصلاحی به شمار می‌آید.
جراحی زانو امری است بسیار دشوار و پیچیده و انتخاب یک فوق تخصص ارتوپد زانو بسیار مهم و ضروری میباشد.یک فوق تخصص ارتوپد زانواطلاعات وسیعی در ارتباط با مشکلات زانو ،آسیب دیدگی ها ، شکستگی های استخوان زانو، مشکلات مفصلی (آرتروز)،پارگی منیسک،لقی و شلی مفصل،پارگی تاندون و …. دارد که با گذراندن دوره های تخصصی و فوق تخصصی در داخل و یا خارج کشور در انواع جراحیهای زانو از تبحر و تجربه خاصی در تشخیص و ارایه بهترین ، سریعترین و کم عارضه ترین روشهای درمانی برخوردار است.بهترین فوق تخصص ارتوپد در تهران در مناطق مختلفی مشغول به فعالیت میباشند که با توجه به منطقه سکونت یا محل کار میتوان انتخاب کرد که مثلا نزد ارتوپد زانو در شهرک غرب مراجعه کنند یا نزد فوق تخصص ارتوپد زانو در منطقهء دیگری.

نحوه فعالیتهای روزمره ما نقش بسزائی در آسیب دیدگی اعضاء بدن علی الخصوص زانو دارد. با توجه به اینکه وزن انسان بر روی پاها و بخصوص زانوها میباشد این عضو از آسیب پذیری و حساسیت بیشتری برخوردار است.هرگونه درد و آسیبی که به زانو وارد شود میتواند عوارض ناخوشایند و در بعضی موارد غیر قابل بازگشتی بهمراه داشته باشد. از این رو یک پزشک ارتوپد زانو میتواند در جلوگیری از این عوارض با توجه به زمان تشخیص و نحوه درمان نقش مهمی داشته باشد. پزشک ارتوپد زانودر ابتدا با معاینه فیزیکی و مشاهده علایم بالینی میتواند تشخیص اولیه را بدهد ولی برای بررسی دقیق تر از آزمایشات و عکسبرداری و نهایتا از ام آر آی استفاده مینماید و جهت درمان ابتدا راه حل هایی نظیر دارو درمانی ،کاهش فعالیت های سنگین ، فیزیوتراپی،آب درمانی،کاهش وزن در وزن های بالا ،تزریق و …. را تجویز نموده.

 خدماتهای درمانی پرکاربرد که بسیار مورد توجه قرار دارد همراه مرکز زیبایی درمانی علی طب :

مفصل زانو، مفصلی است که میان استخوان فمور و تبیا قرار گرفته …

 • آسیب های ورزشی:

آسیب های ورزشی خوشبختانه اغلب بطور موثر درمان می شوند …

 • آرتروسکوپی زانو:

آرتروسکوپی عملی جراحی است که جراحان ارتوپد آن را به منظور …

 • تعویض مفصل لگن:

جراحی تعویض مفصل لگن، یکی از موفق آمیزترین روش های جراحی …

 • تعویض مفصل زانو:

جراحی تعویض مفصل زانو که با عنوان آرتروپلاستی زانو نیز شناخته …

 • درمان انواع شکستگی:

شکستگی نوعی آسیب‌دیدگی است که معمولاً برای استخوان اتفاق …

خدماتی دکتر سید عليرضا امین جواهري جراح متخصص ارتوپد همراه مرکز زیبایی درمانی علی طب  ارائه ميدهد  :

جراح متخصص ارتوپد دکتر سید عليرضا امین جواهري به معاینه، تشخیص و درمان بیماری‌ها و آسیب‌دیدگی‌های دستگاه اسکلتی ـ عضلانی بدن می‌پردازد. سیستم اسکلتی عضلانی یا سیستم حرکتی بدن حرکت‌های مختلف بدن را امکان‌پذیر و پایدار می‌کند. به زبان ساده جراح ارتوپد مراقبت از استخوان‌ها، مفصل‌ها، رباط‌ها، عضله‌ها، تاندون‌ها و عصب‌ها را به عهده دارد.

بخش اعظم فعالیت جراح ارتوپد به این مهم اختصاص می‌یابد که مواد و قطعاتی به شکل پیچ، سیم، پین، انبر و پروتز را برای نگه داشتن استخوان‌های آسیب‌دیده در محل مناسب و حفظ هم محوری آنها یا جایگزینی بافت پیوندی یا استخوان آسیب‌دیده در بدن قرار دهد. پیشرفت‌های چشمگیری در زمینه تولید مفصل‌ها و اندام‌های مصنوعی به دست آمده است و امروزه از مواد مختلفی برای ترمیم آسیب‌دیدگی استخوان‌ها و بافت پیوندی بهره گرفته می‌شود. دستاوردهای دانش متالورژی و پلاستیک جراحی ارتوپدی را متحول ساخته است. جراحان با بهره‌گیری از این دستاوردها می‌توانند عملکردهای طبیعی استخوان، مفصل و رباط را بازیابی کنند و بخش‌های آسیب‌دیده مربوط به دامنه‌های اصلی حرکتی را با دقت بالاتری ترمیم کنند.

تخصص جراح ارتوپد چه کسانی را درمان می‌کند؟

متخصص ارتوپد یاز صلاحیت درمان تمام گروه‌های سنی از جمله گروه‌های زیر برخوردار است:

 • نوزادان و کودکان دچار بدشکلی‌هایی مانند دررفتگی مادرزادی مفصل ران، پا چنبری و اسکولیوز یا انحراف ستون فقرات
 • جوانان نیازمند جراحی نگهدارنده مفصل: مانند جراحی‌های آرتروسکوپی یا استئوتومی

سالمندان مبتلا به مشکلات فرسایشی یا دژنراتیو مفصلی: این گروه به جایگزینی مفصل نیاز دارند.

بیماری هایی که جراح ارتوپد  دکتر سید عليرضا امین جواهري درمان می کند ؟

جراح ارتوپد دکتر سید عليرضا امین جواهري، دردها و آسیب های حاد و مزمن را درمان می کنند. بیماری های مزمن به بیماری هایی گفته می شود که باعث ایجاد دردهای مداوم در مدت طولانی می شوند؛ مانند آرتروز و کمر درد. برخی از بیماری هایی که ارتوپدها آن ها را درمان می کنند، مشکلات مادرزادی مانند دیستروفی عضلانی و دررفتگی مادرزادی مفصل لگن هستند. مشکلات شدید و حاد، تفاوت هایی با بیماری های مزمن دارند؛ آسیب های شدید مستلزم درمان سریع توسط جراح ارتوپد هستند؛ مانند پارگی دیسک، پارگی رباط ها، کشیدگی عضلات و شکستگی لگن.

جراحان ارتوپد، متخصصانی هستند که سر و کارشان با سیستم عضلانی و اسکلتی بیماران است. ارتوپدها درمان بیماری های مفصلی، استخوانی، عضلانی، رباط ها و تاندون های بدن را بر عهده دارند. فوق تخصص ارتوپد، بعد از گذراندن دوره تخصص ارتوپدی، با شرکت در دوره های فوق تخصص، در یک زمینه خاص مهارت ویژه پیدا می کند؛ مانند فوق تخصص هیپ و جراحی لگن. اگر به دنبال یک راه تضمین شده برای یافتن بهترین جراح لگن ، ستون فقرات و … هستید، مطالعه این مطلب به شما کمک می کند بدون توجه به تبلیغات غیر مستند، بهترین جراح ارتوپد را برای بیمار خود پیدا کنید.

اهمیت جراح ارتوپد دکتر سید عليرضا امین جواهري در تشخیص، درمان و جلوگیری از عوارض

تشخیص صحیح و دقیق، بخش مهمی از مسئولیت های یک جراح ارتوپد است. بیمارانی که جراحی تعویض مفصل زانو و مفصل لگن را پشت سر گذاشته اند، نیاز به مراقبت های خاصی بعد از جراحی دارند. عوارضی مانند بیماری های ترومبوآمبولی و لخته خون در رگ های پا و لگن ممکن است بسیار خطرناک و حتی کشنده باشند؛ زیر نظر یک ارتوپد متعهد و با مسئولیت، بیمار این خطرات جدی را به راحتی پشت سر می گذارد.

جراح ارتوپد
تهران

پکیج های پیشنهادی