دکتر محمد تقی کیانی

دکتر محمد تقی کیانی

 

مركز زيبايي درماني علي طب ارائه کننده خدمات درمانی تخصصی از جمله جراحی فک و صورت در کشور های حوزه خلیج فارس می باشد امیدواریم همکاری با دکتر محمد تقی کیانی  متخصص جراحی فک و صورت، زمینه ساز رضایت بیماران قرار بگیرد.

 

جراحی دهان ، فک و صورت

بخش جراحی دهان، فک و صورت در سال ۱۳۶۸ تاسیس شده و با حضور اساتیدی از جمله دکتر اسحاق لاسمی، دکتر سید مهدی جعفری، دکتر فینا ناوی، دکتر محمدحسین کلانتر معتمدی، دکتر محمد علی دولت آبادی و دکتر کوروش طاهری طالش شروع به کار نموده و اولین مدیر گروه بخش دکتر سید مهدی جعفری از سال ۱۳۷۰ تا ۱۳۷۴ بودند. بعد از ایشان دکتر اسحاق لاسمی از سال ۱۳۷۴ تا ۱۳۹۱ عهده دار این مسؤلیت بودند و از سال ۱۳۹۱ تاکنون ، دکتر فرزین سرکارات دارای عنوان مدیر گروه بخش جراحی فک و صورت می باشند.

بخش جراحی فک و صورت دارای یک بخش عمومی برای آموزش دانشجویان دندانپزشکی بوده که در فضای آموزشی بخش ، قسمتهای جداگانه ای برای آموزش جراحی های داخل دهانی و همچنین فضای جداگانه جهت برگزاری کلاس های آموزشی نظری می باشد.

بخش تخصصی آموزش دستیاری به صورت مستقل در دانشکده وجود داشته و دارای امکانات و تجهیزات تخصصی برای درمانهای جراحی و ایمپلنت های دندانی می باشد.

بخش جراحی دهان، فک و صورت در بیمارشتان بوعلی از سال ۱۳۸۶ شروع به فعالیت نموده و در سال ۱۳۸۷ اولین دوره پذیرش آموزش دستیاری در این بخش آغاز گردید.

بخش جراحی دهان، فک و صورت در بیمارستان بوعلی دارای درمانگاه تخصصی مستقل با امکانات لازم جهت ویزیت و انجام درمانهای جراحی تحت بی حسی موضعی، بخش مستقل جراحی فک و صورت جهت بستری بیماران، اتاق عمل تخصصی و سالن کنفرانس جهت برگزاری کلاسهای آموزشی می باشد.

 

جراحي دهان و فك و صورت یكي از رشته هاي تخصصي بعد از دوره دندانپزشكي ميباشد. كارهاي اين رشته به دو دسته كلي تقسيم مي شود. جراحي هاي سرپايي در مطب انجام مي گيرد، شامل جراحي دندان هاي نهفته در فك، كاشت دندان يا ايمپلنتهاي دنداني، جراحي شكستگي دنتوآلولر، جراحي قبل از پروتز. جراحی های بیمارستاني عمل جراحي تروما، شكستگي استخوان هاي صورت، فك تحتاني، فك فوقاني و گونه.
جراحي زيبايي شامل ريتوتپلاستي، گذاشتن گونه و چانه يا كوتاه کردن چانه، جراحي شكاف کام و شكاف لب. جراحي بازسازي فك، جراحي ارتوسرجري، جلو و عقب بردن فك، اصلاح رابطه فكي، جراحي تومورهاي خوش خيم و بدخيم دهان و فك، جراحي بازسازي عضوهاي از دست رفته، مانند چشم، گوش، بيني با ايمپلن تهاي فك، صورت و پروتز، جراحي عفونت هاي ناحيه فك و صورت.

 

یکی از مشکلات رایج در افراد ، موقعیت نامناسب و ناهنجاری های در فک و صورت است. که با جراحی های اصلاحی فک چهره ی افراد به طور معجزه آسایی تغییر خواهد کرد، زیبایی چهره با جراحی فک قابل دست یابی می باشد .

یکی از جراحی هایی که برای برطرف کردن بی نظمی آرواره ها و دندان ها و همچنین بی نظمی اسکلتی انجام میشود جراحی ارتوگناتیک است که توسط جراح فک و صورت انجام میشود.

به همین جهت علاوه بر تغییر چهره افراد شاهد بهبود عملکرد صحبت کردن ،جویدن و حتی تنفس بهتر میشوند

بهترین سن برای جراحی فک

بهترین سنی که فرد میتواند در آن به انجام جراحی فک بپردازد سن ۱۸ الی ۲۵ سالگی است به دلیل اینکه رشد فک در این مرحله از سن به حد نهایی خود رسیده و متوقف شده است. علاوه بر این تغییر چهره به وسیله جراحی فکهم باید در همین سنین که فرد بلوغ استخوانی خود را پشت سر گذاشته است انجام شود.

دوره ی درمان ارتودنسی و جراحی فک در حقیقت دوره های درمانی مکمل یکدیگر هستند . در اغلب موارد به بیمار پیشنهاد میشود که برای اینکه دندان ها به موقعیت اصلی خود برسند ابتدا دندان ها را ارتودنسی کرده و پس از یکسال اقدام به جراحی نماید.

متخصص جراحی فک و صورت
تهران

پکیج های پیشنهادی