دکتر ناصر سیم فروش

دکتر ناصر سیم فروش

دکتر ناصر سیم فروش ،جراح و متخصص كلیه و مجاری ادرار (اورولوژی) در تهران به همراه علي طب ارائه کننده خدمات درمانی تخصصی از جمله درمان بيماريهاي کلیوی در کشور های حوزه خلیج فارس می باشد امیدواریم همکاری با دکتر ناصر سیم فروش فوق تخصص و  جراح  كلیه و مجاری ادرار (اورولوژی)، زمینه ساز رضایت بیماران قرار بگیرد.

سوابق علمي : اتمام دوره متوسطه در سال ۱۳۴۴ و ورود به دانشگاه تهران با كسب رتبة ۱۱ ، فارغ التحصيلي از دانشكده پزشكي در سال ۱۳۵۱ و عزيمت به امريكا براي گذراندن دوره تخصصي در رشته جراحي كليه و مجراي ادراري تناسلي، بازگشت به ايران و راه اندازي مركز درماني بيماري هاي كليه در بيمارستان شهيد لبافي نژاد، مدير گروه اورولوژي دانشگاه/ رئيس بخش اورولوزي مركز پزشكي شهيد دكتر لبافي نژاد، رئيس بخش پيوند كليه اين مركز و عضو هيأت مديره انجمن بين المللي اندواورولوژي و رئيس انجمن اندويورولوزي ايران، چاپ تعداد ۸۶ مقاله بين المللي و تعداد ۵۰ مقاله داخلي، ايراد ۲۰۱ سخنراني در كنگره هاي داخلي ۱۱۰ سخنراني در كنگره هاي بين المللي.

دکتر ناصر سیم فروش، چهره ماندگار پزشکی کشور و استاد ممتاز دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی است. ایشان متخصص ارولوژی (جراحی کلیه و مجاری ادراری) بوده و پایه گذار مهم ترین مرکز ارجاع بیماری های کلیوی و مجاری ادراری در بیمارستان شهید لبافی نژاد هستند. این مرکز پزشکی درمانی به عنوان قطب ارولوژی کشور شناخته می شود. دکتر سیم فروش دارای نوآوری های فراوانی در رشته ی تخصصی خود هستند که در سطح جهان بی نظیر است

نخستين كاربرد تكنيك آنتي ريفلاكس گيل ورنه در برگشت ادرار در جهان در مبتلايان به والو مجرا، نخستين كاربرد انتقالي آپانديس اين سايتو در مكانيسم كنترل ادرار، انجام و شروع پيوند كليه از غير فاميل در ايران، نخستين كاربرد الكترواجاكولاسيون و تحريك الكتريكي در باروري جانبازان نخاعي در ايران، شروع جراحي لاپاراسكوپي در رشته اورولوژي در ايران، نخستين كاربرد اسفنكتر مصنوعي براي كنترل ادرار در ايران، نخستين كاربرد پروتز تناسلي در ايران براي درمان ناتوانايي جنسي، نخستين كاربرد داروي سيكلوسپرين در جلوگيري از دفع كليه پيوندي در ايران، دريچه كنترل ايراني از دريچه ايلئوسكال معرفي شده در كنگره بين المللي اورولوژي در اسپانيا، تكنيك جديد درمان برگشت ادرار در كودكان مبتلا به والو، استفاده از پيوند معده و روده بيمار به مثانه براي حل معضل بي اختياري ادراري (كه موجب حذف بستن كيسه در شكم بيماران شده است) نخستين بار در ايران و نخستين كاربرد استنت تايتانيوم در درمان تنگي مجراي ادرار مردان از جمله اقدامات ناصر سيم فروش در عرصه پزشكي كشور بوده است.

 

دکتر ناصر سیم فروش ،جراح و متخصص كلیه و مجاری ادرار (اورولوژی) در تهران به همراه علي طب

 

 

اقدامات دكترسيم فروش  همراه علی طب سبب شد تا اورولوژي كشور به سمت خودكفايي پيش برود

ناصر سيم فروش در رابطه با پيشرفت علم اورولوژي در كشور مي گويد: در دوران انقلاب با كمبود تعداد جراحان كليه در كشور روبرو بوديم؛ به نحوي كه براي ۳۵ ميليون نفر جمعيت، فقط ۱۵۰ جراح كليه وجود داشت و بيشتر جراح‌هايي كه در ايران طبابت مي‌كردند، خارجي بودند، به همين دليل در سال ۵۹ جزوه‌اي با عنوان «به سوي خودكفايي در رشته اورولوژي» نوشتم تا متخصص و فوق متخصص در اين رشته در كشور گسترش يابد و پس از بازگشت از آمريكا در بيمارستان لبافي‌نژاد مشغول به‌ كار شدم و بسياري از عمل‌هاي جراحي را به همت همكاران در اين بيمارستان انجام دادم؛ در اين مدت، بخش پيوند كليه، جراحي كليه و اورولوژي اطفال در اين بيمارستان راه‌اندازي شد.

وي تربيت نخستين جراح كليه زن ايراني كه ۱۵ سال پيش از بيمارستان لبافي‌نژاد فارغ‌التحصيل شد را نيز سبب ايجاد زمينه‌اي براي پيشرفت علم اورولوژي در ايران مي داند و مي گويد: هم ‌اكنون با وجود ۴۰ جراح كليه زن ايراني در منطقه خاورميانه بي‌نظير هستيم.

دكتر سيم فروش مي افزايد: مجموعه فعاليت‌هاي انجام گرفته در اين سال‌ها سبب شده كه امروزه بيش از ۱۳ مركز آموزش جراحي كليه پيشرفته در ايران داشته باشيم كه حدود ۸۰۰ تا ۹۰۰ جراح در اين مراكز فعاليت مي‌كنند.

سيم فروش؛ موسس مركز درمان بيماري‌هاي كليه

سيم فروش پس از یک سال انترنی جراحی در شهر بالتیمور، وارد سال اول دستیاری جراحی در شهر شیکاگو آمریکا شد و در نهايت پس از طی پنج سال دستیاری، در سال ۱۳۵۹ با موفقیت در رشته جراحی کلیه و مجاری ادراری تناسلی از آمریکا فارغ التحصیل شد و در همان سال با وجود پیشنهادهاي جالب برای ماندن، با توجه به نیاز شدید کشور، به ایران برگشت و به محض آمدن به یزد رفت كه یک سال در آنجا معاون دانشکده پزشکی بود.

با شروع جنگ، وزیر بهداشت از وي درخواست کرد به تهران بیاید تا به خاطر نیاز شدید کشور، یک مرکز درمانی بیماری های کلیه تاسیس کند که این کار را در بیمارستان شهید دکتر لبافی نژاد انجام داد؛ بعد از گذشت ۲۵ سال هنوز این بیمارستان مرکز ارجاع بیماری های کلیه است.

دكتر سيم فروش توانسته دانشجویان متخصص و فوق تخصص کارآمدی را در سطح کشور تربیت کند و در حال حاضر متخصص اورولوژی و فوق تخصص اورولوژی اطفال و جراح کلیه و مجاری ادرار است؛ وي بیش از ۲۰ سال است که در سمت رياست بخش جراحی کلیه و پیوند کلیه بیمارستان شهید لبافی نژاد و مدیر گروه جراحی کلیه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی فعاليت مي كند.

نخستين كتاب جامع اورولوژي؛ اثر ماندگار سيم فروش

از آثار ناصر سيم فروش مي توان به بيش از ۵۰ مقاله در مجلات داخل كشور به زبان فارسي و انگليسي، بيش از ۸۰ مقاله در مجلات خارج از كشور نمايه شده در pubmed ، بيش از ۱۵۰ مقاله در كنگره هاي داخلي، بيش از ۱۰۰ مقاله در كنگره هاي خارجي و قسمتي از چند كتاب كه در تركيه و آلمان چاپ شده است، اشاره كرد.

وي نخستين كتاب جامع اورولوژي ايران را كه به عنوان مرجع امتحانات دانشنامه كشوري قرار گرفته، تاليف كرده و جايزه بهترين كتاب منتشر شده در سال ۱۳۸۷ در دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي را نيز به خود اختصاص داده است.

اقدامات سيم فروش در عرصه پزشكي ماندگار است

راه اندازی بخش اورولوژی و پیوند کلیه بیمارستان لبافی نژاد در سال ۱۳۶۰، راه اندازی مرکز ضایعات نخاعی جانبازان، ايجاد نخستين بخش جراحي كليه اطفال در مركز پزشكي شهيد دكتر لبافي نژاد در سال ۱۳۷۵، تأسیس فلوشیپ فوق تخصصی پیوند کلیه در كشور، تأسیس فلوشیپ فوق تخصصی جراحی کلیه اطفال (اورولوژی اطفال) و تأسیس فلوشیپ فوق تخصصی لاپاراسکوپی و آندویورولوژی نيز از اقدامات ديگر وي بوده است.

وي از سال ۱۳۶۰ در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تدريس مي كند؛ مدیر گروهي اورولوژی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، رياست بخش اورولوژی و پیوند کلیه بیمارستان شهید دکتر لبافی نژاد، عضويت در هیئت مدیره انجمن جهانی جراحی کلیه و عضويت در هیئت مدیره انجمن جهانی اندویورولوژی، مسئوليت آموزش دوره هاي فلوشيپ پيوند كليه و اورولوژي اطفال، دبيري شوراي آموزش پزشكي و تخصصي كشور، وزارت بهداشت، معاون آموزشي مركز پزشكي شهيد دكتر لبافي نژاد، دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي، صاحب امتيازي و مديريت مجله Urology Journal (مجله اورولوژي ايران)، سردبيري مجله انگليسي زبان Medical Journal of Islamic Republic of Iran (مجله جمهوري اسلامي ايران)، عضويت در انجمن بين المللي جراحي كليه SIU و عضويت در انجمن جراحان كليه آمريكا نيز از مسئوليت هاي دكتر سيم فروش بوده است.

همچنين عضويت انجمن خاورميانه اي پيوند اعضا، عضويت انجمن پيوند اعضاي ايران، انجمن اورولوژي ايران، رئيس انجمن جراحان كليه ايران، عضويت كميسيون شوراي پژوهش هاي علمي كشور، عضويت شوراي گسترش دانشگاه هاي علوم پزشكي كشور، عضويت شوراي دياليز و پيوند كليه كشور، كارشناس تخصصي سازمان نظام پزشكي جمهوري اسلامي ايران، عضويت شوراي بسيج جامعه پزشكي دانشگاه شهيد بهشتي، عضويت و رياست هیئت مدیره انجمن بین المللی آندویورولوژی، عضويت هیئت مدیره انجمن جهانی اندویورولوژی، عضويت هیئت مدیره انجمن جهانی اورولوژی (SIU)، عضويت هیئت مدیره انجمن خاورمیانه ای پیوند MESOT، دريافت نشان دولتی «درجه دو دانش» از طرف رئيس جمهور، برنده بهترين مقاله لاپاروسکوپی سال ۲۰۰۴ در بيست و دومين کنگره جهانی اندويورولوژی و دريافت لوح تقدير در دوازدهمین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازي تنها بخشي از افتخارات دكتر سيم فروش است.

دكتر ناصر سيم فروش عضو پيوسته فرهنگستان علوم پزشكي كشور و متخصص اورولوژي با حضور در برنامه حالا خورشيد شبكه سه سيما، از پيشرفت هاي بسياري كه در زمينه پيوند كليه صورت گرفته است خبر داد.

وي ضمن اشاره به اينكه پيوند كليه در دنيا يك بحران اجتماعي است گفت: در كشور آمريكا با تمام امكاناتي كه وجود دارد ۱۱۰ هزار نفر در فهرست انتظار پيوند كليه هستند و اين در حالي است كه مدت انتظار پيوند ۴ تا ۱۲ سال است. در سال ۲۰۱۶ هفت هزار نفر در آمريكا قبل از اينكه به فهرست انتظار پيوند كليه برسند فوت كردند.

دكتر سيم فروش خاطرنشان كرد: ما امروز در كشور پيوند كليه از مرگ مغزي و هم پيوند از غير فاميل داريم و يك انقلابي در اين كار به وجود آمده است و توانستيم كوتاه ترين فهرست انتظار پيوند كليه را در دنيا داشته باشيم.

عضو پيوسته فرهنگستان علوم پزشكي با اشاره به جشن پنج هزارمین پیوند کلیه بیمارستان لبافی نژاد گفت: تابحال بیش از ۴ هزار و ۹۷۰ پیوند کلیه در بیمارستان شهید لبافی نژاد انجام شده و جشن پنج هزارمین پیوند کلیه این مرکز در اردیبهشت ماه سال ۹۷ برگزار شد.

وی افزود: در اين مراسم استادان برجسته داخلی و خارجی شركت كردند تا پزشکان صاحب نام خارجی، با مدل ایرانی پیوند کلیه که مورد علاقه آنهاست، آشنا شوند.

وی به برداشت کلیه اهداکنندگان با روش مینی لاپاراسکوپی اشاره کرد و گفت: بیش از ۲ هزار و ۲۰۰ کلیه اهدا کنندگان به روش مینی لاپاراسکوپی در بیمارستان شهید لبافی نژاد تهران برداشته شده است.

دكتر سیم فروش با اشاره به این که این روش پیشرفته در این مرکز جایگزین اعمال جراحی سنتی شده است، افزود: این تکنیک مدرن با ایجاد چند سوراخ ۵ میلی متری انجام می شود و به همین دلیل، اهداکنندگان کلیه با کمترین عوارض جسمی مواجه می شوند.

وی ادامه داد: بیمارستان شهید لبافی نژاد تنها مجموعه ای در خاورمیانه است که به طور مستمر اقدام به جراحی اهداء کلیه به روش مینی لاپاراسکوپی (بدون شکاف زیاد) می کند.

رئیس بخش اورولوژی و پیوند کلیه بیمارستان شهید لبافی نژاد تهران بیان کرد: این موفقیت بزرگ در مجلات معتبر بین المللی منتشر شده و مورد استقبال پزشکان برجسته این حوزه قرار گرفته است. همچنین، میزان بهبودی بیماران با این روش بسیار زیاد است.

وی در ادامه گفت: هفته ای یک جراحی برای ترمیم لگنچه در نوزادان و اطفال در بیمارستان شهید لبافی نژاد تهران انجام می شود. این کار در کشورهای اروپایی و آمریکا با استفاده از ربات انجام می شود اما ما در ایران ترمیم لگنچه نوزادان را با روش مینی لاپاراسکوپی انجام می دهیم، سوراخی که با استفاده از ربات روی بدن ایجاد می شود حدود یک سانتی متر است در حالیکه با روش مینی لاپاراسکوپی این مقدار به میلی متر می رسد.
وی اظهار کرد: روش مینی لاپاراسکوپی، بدون شکاف روی پوست و با سوراخ های سه میلی متری انجام می شود و به همین دلیل بعد از حدود سه ماه اثری از جراحی نمی ماند.

دكتر سيم فروش اضافه كرد: علما و مراجع تقليد، پيوند كليه از فرد زنده را جايز دانسته اند و اگر فرد در مقابل اهداء كليه هبه دريافت كند به دليل اينكه منجر به نجات جان يك انسان شده است مشكلي ندارد و جايز است.

عضو پيوسته فرهنگستان خاطرنشان كرد: كشور ژاپن با وجود پيشرفت هاي زيادي كه داشته است از نظر پيوند كليه بسيار عقب است چرا كه پيوند از مرگ مغزي ندارند و ما با توجه به ايثارگري مردم عزيز كشورمان توانستيم از فرشتگاني كه با اهداء عضو خود به انسان ديگر جاني دوباره ببخشند در زمينه پيوند كليه پيشگام باشيم.

وي در پايان به نسل جوان پزشك توصيه كرد كه هدفشان ارتقاء و اعتلاي علمي جمهوري اسلامي باشد و مسائل مادي را هدف اصلي خود قرار ندهند.

 

 

دکتر ناصر سیم فروش ،جراح و متخصص كلیه و مجاری ادرار (اورولوژی) در تهران به همراه علي طب

خدمات دکتر ناصر سیم فروش  به همراه مرکز زیبایی درمانی علی طب :

خدمات ایشان در زمینه درمان بیماری‌های مجاری ادراری و دستگاه تناسلی مردانه می باشد. چنانچه  بیمار از مشکلات مثانه، مجرای ادرار (میزراه)، حالب، کلیه و غدد آدرنال (فوق کلیوی) رنج می‌برد، بیمار را به دکتر سیم فروش معرفی می‌کنند. دکترسیم فروش اورولوژی اختلال‌های مرتبط با اپیدیدیم، آلت تناسلی، پروستات، کیسه منی و بیضه را درمان می‌کند.

مراقبت های پس از اعمال جراحی کلیه و مجاری ادرار از جمله عمل برداشتن پروستات به روش باز و بسته ، جراحی بر روی مثانه ، برداشتن سنگ های کلیه و مجاری ادرار ، رفع انسداد مجاری ادرار و غیره در این بخش انجام می شود.

اورولوژیست فقط مختص آقایان نیست. بانوان نیز گاهی به متخصص کلیه و مجاری ادراری نیاز پیدا می‌کنند. متخصص اورولوژی در زمینه درمان مشکلاتی آموزش می‌بیند که به دستگاه ادراری آسیب می‌زند. دستگاه ادراری مجموعه‌ای از عضلات، لوله‌ها و اندام‌هایی مانند کلیه است. دکتر اورولوژی به درمان ناراحتی‌های دستگاه تناسلی مردان و زنان می‌پردازد؛ این گروه از پزشکان در اصل متخصصینی هستند که در زمینه درمان مشکلات مربوط به کنترل مثانه و دیگر عوارض درگیرکننده مجاری اداری و دستگاه تناسلی، مانند افتادگی لگن، آموزش دیده‌اند.

نشانه‌های هشداری که مواجهه با آنها مراجعه به اورولوژیست را ضروری می‌کند، عبارت است از:

  • ادرار خونی
  • تکرر ادرار
  • ترشح ادرار
  • درد در پشت بدن و پهلوها
  • درد یا سوزش هنگام ادرار کردن
  • در صورت بروز این علائم حتماً به متخصص اورولوژی یا متخصص اورو گاینوکولوژی مراجعه کنید.

بیماران برای درمان عوارض زیر به دکتر اورولوژی معرفی می‌شوند:

عفونت مجاری ادراری (UTIS)
عفونت مجرای ادرار غالباً زمانی بروز می‌یابد که باکتری‌ها از دستگاه گوارشی وارد مجرای ادرار (پیشابراه) شود. در این حالت علائمی چون ادرار غیرطبیعی، درد، بی‌اختیاری، حالت تهوع، استفراغ، تب و لرز مشاهده می‌شود. عفونت مجرای ادرار در میان بانوان شیوع بالاتری دارد.

بی‌اختیاری ادرار
نقص عملکرد دستگاه ادراری به دفع ناخواسته ادرار از مثانه می‌انجامد. بی‌اختیاری ادرار در بانوان نتیجه ضعیف شدن عضلات کف لگن در دوران بارداری است.

انسداد مجرای ادرار
ایجاد بافت همبند جای زخم در مجرای ادرار باعث تنگ یا مسدود شدن مجرایی می‌شود که ادرار را از مثانه خارج می‌کند. از علائم انسداد مجرای ادرار می‌توان به ادرار دردناک و کاهش ادرار اشاره کرد.

سیستیت بینابینی یا سندرم مثانه دردناک
عارضه مزمن سندرم مثانه دردناک باعث ناراحتی خفیف تا شدید مثانه می‌شود.

افتادگی مثانه
اگر بافت‌ها و عضلات کف لگن دیگر نتواند اندام‌های لگن را نگه دارد، با مشکل افتادگی مثانه مواجه می‌شویم.

جراح و متخصص كلیه و مجاری ادرار (اورولوژی)
تهران

پکیج های پیشنهادی