دکتر هوشنگ سندگل

دکتر هوشنگ سندگل

دکتر هوشنگ سندگل متخصص بیماری های داخلی , فوق تخصص نفرولوژی
علي طب ارائه کننده خدمات درمانی تخصصی از جمله نفرولوژی در کشور های حوزه خلیج فارس می باشد امیدواریم همکاری با دکتر هوشنگ سندگل متخصص بیماری های داخلی , فوق تخصص نفرولوژی، زمینه ساز رضایت بیماران قرار بگیرد.

عضو هیت علمی دانشگاه ع پ ایران تهران- ایران
سابقه خدمتی هفده سال
رتبه علمی استاد تمام
تعداد مقالات ISI : بیست و هشت مقاله
تعداد مقالات فارسی: دوازده تا
عضو انجمن نفرولوژی اروپا
عضو انجمن بین المللی نفرولوژی
عضو انحمن نفرولوژی ایران
عضو انجمن پیوند اعضای خاورمیانه
رییس دانشکده پزشکی سال های ۱۳۸۷ تا ۱۳۸۹
معاون اموزشی دانشگاه ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۱
مشاوره معاون درمان وزارت بهداشت ۱۳۹۴ تا۱۳۹۵

این تخصص به تشخیص و درمان بیماری‌های داخلی می‌پردازد که ارگانی از بدن یا همه آن را درگیر می‌کنند. رشته داخلی در گذشته زیر شاخه یا فوق تخصص نداشت و متخصصان داخلی همه نوع بیماری را ویزیت می‌کردند اما امروزه این رشته، فوق تخصص‌های متعددی دارد، از جمله:

 

 تخصص در گوارش و کبد:

این پزشک به بررسی و درمان بیماری‌های دستگاه گوارش، کبد و پانکراس؛ آندوسکوپی؛ کولونوسکوپی و … می‌پردازد.

 

تخصص  در خون و آنکولوژی:

 مطالعه خون و بافت‌های سازنده خون، تشخیص، درمان و انجام شیمی درمانی برای افراد مبتلا به بیماری‌های خون و تومورهای سرطانی برعهده این پزشکان است.

 

فوق تخصص کلیه (نفرولوژی): 

درمان و تشخیص بیماری‌های داخلی کلیه و همچنین انجام و آماده‌سازی بیماران برای پیوند کلیه و دیالیز و نگهداری پیوند کلیه از وظایف این پزشکان است. برای تشخیص و درمان فشار خون نیز می‌توانید به این متخصصان مراجعه کنید.

 

تخصص در رماتولوژی:

شناخت و درمان اختلالات مربوط به مفاصل و سایر بافت‌های همبند، عضلات، بیماری‌های رماتولوژی و پوکی استخوان برعهده این پزشکان است.

 

 تخصص در غدد:

شناخت و درمان بیماری‌های غدد، تیروئید، دیابت، چاقی، اختلالات چربی خون، اختلالات قائدگی و پرمویی، بیماری‌های متابولیک و ارثی، کوتاهی قد و اختلال رشد، کمبود وزن در کودکان، بلوغ زودرس و دیررس، بیماری‌های غدد جنسی و دستگاه تناسلی، بیماری‌های غدد هیپوفیز، تعیین جنسیت و ایهام تناسلی و بیماری‌های غدد فوق کلیوی به این گروه از پزشکان مربوط می‌شود.

 

تخصص در قلب و عروق:

درمان بیماری‌های قلب و عروق خونی، انجام آنژیوگرافی، اکو و نیز تعیین موارد لازم برای عمل جراحی قلب به این گروه از پزشکان مرتبط است. عملکرد این رشته کاملا همانند رشته تخصصی قلب و عروق است (متخصصین قلب و عروق) که پس از دوره پزشکی عمومی به دست می‌آید. این رشته فلوشیپ‌های متعددی مثل اکوکاردیوگرافی (تصویربرداری از قلب با امواج صوتی)، اینترونشنال کاردیولوژی (ترمیم قلب و عروق از طریق کاتتر)، بیماری‌های مادرزادی قلب در بالغین، نارسایی قلب، پیس‌میکر (دستگاه ضربان‌ساز قلب) و. . . . نیز دارد.

تخصص در ریه: 

بررسی و درمان اختلالات مربوط به شش‌ها و سایر اجزای دستگاه تنفسی برعهده این پزشکان است.

 

تخصص در بیماری‌های عفونی و گرمسیری:

تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری‌های عفونی، تب‌دار و واگیردار ناشی از میکروارگانسیم‌ها (میکروب‌ها، ویروس‌ها و…) به این پزشکان مربوط می‌شود. این رشته تخصص مستقیم هم دارد (متخصص عفونی) که پس از دوره پزشکی عمومی به دست می‌آید

 

 

متخصص داخلي
تهران

پکیج های پیشنهادی