امبدینگ

اولین مراجعه بعد از عمل به پزشک ندارد
مدت زمان اقامت در بیمارستان ندارد
مدت زمان عمل 2-4 ساعت
مدت دوران نقاهت ندارد
استفاده از داروی بیهوشی ندارد

امبدینگ

در طب سوزنی که به آن acupuncture گفته می‌شود روشی به نام امبدینگ وجود دارد که با نام acupuncture embedding شناخته می‌شود که ترجمه فارسی آن طب سوزنی نشایی است. در این روش در واقع روی نقاط طب سوزنی موادی گذاشته می‌شود که این مواد می‌تواند نخ یا کات گوت، ویتامین، داروهای گیاهی و چربی‌سوزها باشد. این درمان شاخه‌ای از طب سوزنی است اما تفاوتی که با طب سوزنی دارد در این است که سوزنی که روی نقطه‌ای خاص وارد می‌شود، پس از خارج شدن تأثیر خود را از دست می‌دهد اما نخ یا ماده‌ای که در سوزن است زیر پوست می‌ماند. به این ترتیب نقطه طب سوزنی را علاوه بر سوزن با مواد دیگری می‌توان تحریک کرد. از آنجا که استفاده از سوزن در طب سوزنی موقتی و در لحظه است، این روش درمان با طولانی بودن و اثرگذاری بیشتر می‌تواند به بیمار کمک زیادی بکند. به طور مثال اگر فردی دچار پا درد شده باشد و نتواند مرتب هر هفته به مطب مراجعه کند این روش به او کمک می‌کند چون این نخ در ۴ هفته اثر می‌کند و بعد در بدن جذب می‌شود. وقتی از نخ به نقطه سوزن در امبدینگ استفاده می‌شود مانند آن است که سوزن در بدن بیمار مانده است، با این تفاوت که نمی‌توان سوزن را داخل بدن بیمار نگه داشت چون عفونت ایجاد کرده و بیمار را اذیت می‌کند. بنابراین از موادی که بیمار را اذیت نمی‌کند، استفاده می‌شود.

اقدامات لازم برای انجام موفقیت آمیز این عمل

قبل از عمل

بهتر است ساعاتی قبل از شروع درمان، غذای کامل میل کنید. این کار برای بدن انرژی کافی فراهم کرده و اثر درمان را تقویت می‌کند. انجام طب سوزنی در حالی که شکم خالی باشد ممکن است باعث سبکی سر، سرگیجه یا حتی غش کردن شود.
لیستی از بیماری‌ها و مشکلات جسمی خود تهیه کنید
لیستی از داروها و مکمل‌هایی که اخیرا استفاده کرده‌اید به همراه داشته باشید
از مصرف کافئین، الکل و شکر قبل و بعد از درمان طب سوزنی خودداری کنید

نحوه انجام عمل

این شیوه درمانی یک روش تقریباً نو در طب سوزنی به شمار می‌آید. در این روش، درمانگر طب سوزنی به جای استفاده از سوزن، نخ‌های قابل جذبی از جنس cutgut (همان نخ‌ بخیه) را در نقاط طب سوزنی می‌کارد. این نخ‌ها تقریباً سه هفته در بدن باقی می‌مانند و در حین جذب‌شدن نقاط مربوط به طب سوزنی را پیوسته تحریک می‌کنند. در واقع، در این روش بدن انسان به نخ‌های کاشته‌شده همان واکنش به سوزن‌های طب سوزنی را از خود نشان می‌دهد.

بعد از عمل

بعد از طب سوزنی از انجام کارهای سنگین بپرهیزید. استراحت کردن باعث بازیابی جسمی و روحی شده و اثر طب سوزنی را ارتقا می‌دهد.
سعی کنید پس از طب سوزنی و در همان روز، پیاده روی کنید. حرکات نرمشی ملایم می‌تواند تاثیر مثبتی بر روی درمان طب سوزنی بگذارد.
در صورت وجود درد می‌توانید از گرم کردن استفاده کنید. به هیچ وجه از خنک کردن استفاده نکنید، چرا که فرآیند تسکین درد را کند می‌کند.
طب سوزنی تلاش می‌کند تا بدن را از سموم پاک کند. آگاهانه و با مصرف غذای بی‌کیفیت، این فرآیند را به عقب برنگردانید. از مصرف غذاهای فرآوری شده و شکر پرهیز کنید. زردچوبه مصرف کنید.

تصاویر و ویدئو مرتبط با عمل

  • امبدینگ-علی طب

برای مشاهده پکیج ها بر روی شهر مورد نظر کلیک کنید.