ایمپلنت

اولین مراجعه بعد از عمل به پزشک 30 روز
مدت زمان اقامت در بیمارستان ندارد
مدت زمان عمل 5 ماه
مدت دوران نقاهت 48-72 ساعت
استفاده از داروی بیهوشی ندارد

ایمپلنت

ایمپلنت دندان می­تواند برای تمام افراد بزرگسالی که دندان­های خود را به دلایل مختلف مانند پوسیدگی یا شکستگی از دست داده­اند یا مستعد کشیدن دندان هستند، انتخاب مناسبی باشد. ایمپلنت یک نوع پایه‌ فلزی به شکل پیچ و از جنس تیتانیوم است که همانند یک ریشه‌ مصنوعی برای دندان‌ها عمل می‌کند. با دندان ایمپلنت‌شده می­توانید به سادگی بجوید، صحبت کنید و عملکردی کاملا شبیه به دندان­های طبیعی شما خواهند داشت.

سن مناسب ایمپلنت در دختران پس از ۱۶ سالگی و در پسران پس از ۱۸سالگی است تا استخوان صورت شکل کامل خود را پیدا کند. در غیر این صورت ممکن است در آینده به علت رشد استخوا­­ن­ها ایمپلنت کوچک‌تر از حالت طبیعی دندان به نظر برسد و به دنبال ناهمخوانی با استخوان و دندان‌های مجاور عملکرد خود را به درستی انجام ندهد. هرچند در سنین پایین‌تر می‌توان برای یک دندان هم ایمپلنت انجام داد ولی باید پروتز ایمپلنت دندانی بعد از 18 سالگی تعویض شود تا اندازه­ آن با دندان‌های کناری تناسب داشته باشد.

مدت زمان درمان و هزینه‌ی ایمپلنت در هر بیمار متفاوت است که به سابقه دندانپزشکی، وضعیت فک، تکنیک و مواد مورد استفاده‌ پزشک بستگی دارد و می­تواند از چند ماه تا یک سال طول بکشد.

اقدامات لازم برای انجام موفقیت آمیز این عمل

قبل از عمل

1. ابتدا لثه و دندان‌های شما توسط دندان‌پزشک معاینه می‌شوند.
2. از 3 تا 5 روز قبل از عمل از مصرف داروهای رقیق‌کننده خون خودداری کنید.
3. یک ساعت قبل از انجام جراحی مسکن مصرف کنید.
4.اگر به بیماری خاصی مانند دیابت مبتلا هستید، دندانپزشک را مطلع کنید.

نحوه انجام عمل

ایمپلنت‌ها به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند که دندانپزشک با توجه به تراکم و شکل استخوان فک بیمار از نوع خاصی استفاده می‌کند. زمانی که آن‌ها در جای خود قرار می‌گیرند،‌ تا سطح ایمپلنت در فک، استخوان‌سازی صورت می‌گیرد. این امر در فک بالا به طور معمول ۵ ماه و در فک پایین ۳ ماه طول می‌کشد. در نتیجه استخوان طبیعی شما با ایمپلنت پیوند می‌خورد. پس از این مرحله که مدت زمان لازم برای درمان را هم مشخص می‌کند، ایمپلنت کاشته‌شده به یک پایه محکم برای قرارگیری یک یا چند دندان مصنوعی تبدیل می‌شود. اتصال دهنده‌ای با عنوان "اباتمنت" در بالای ایمپلنت قرار می‌گیرد تا تاج دندان‌های جدید را نگه داشته و پشتیبانی کند. این تاج‌های مصنوعی دندان به گونه‌ای ساخته می‌شوند که با رنگ و شکل دندان‌های طبیعی شما تطابق داشته باشند . جلسه اول و دوم به فاصله 15 روز و شامل کاشت فیکسچر و سپس بازکردن بخیه بعد از دو هفته است. جلسه سوم دو ماه بعد جهت چکاپ دندان صورت می‌گیرد. جلسه چهارم یک ماه بعد برای بستن هیلینگ و قالب گیری 15 روز پس از جلسه ی چهارم انجام می‌شود. امتحان فریم 5 روز بعد از قالب گیری و تحویل پروتز در مرحله آخر است.

بعد از عمل

1. پس از کاشت ایمپلنت به مدت یک روز از مسواک زدن ناحیه عمل خودداری کنید.
2. شستن دهان تا 8 ساعت بعد از عمل جراحی توصیه نمی‌شود.
3. بهتر است روز بعد از جراحی، روزی 3 مرتبه از دهان‌شویه محلول کلرهگزیدین استفاده کنید و پس از آن روزی یک بار انجام دهید. ولی شستشو با نرمال سالین را تا زمان کشیدن بخیه، روزانه چند مرتبه انجام دهید.
4. تورم بعد از جراحی طبیعی بوده و تا 72 ساعت پس از آن افزایش می‌یابد و معمولا در پایان هفته اول از بین می‌رود. برای کاهش تورم از کمپرس یخ استفاده کنید.
5.. در صورتی که از ایمپلنت‌ها به درستی مراقبت شود تا چند دهه ماندگاری دارند که نسبت به سایر درمان‌های ترمیمی از نظر زمان و هزینه مقرون به صرفه‌تر است.

تصاویر و ویدئو مرتبط با عمل

aliteb

برای مشاهده پکیج ها بر روی شهر مورد نظر کلیک کنید.