اولین مراجعه بعد از عمل به پزشک ندارد
مدت زمان اقامت در بیمارستان ندارد
مدت زمان عمل 1-2 ساعت
مدت دوران نقاهت ندارد
استفاده از داروی بیهوشی ندارد

بوتاکس

برای درمان چروکهای پیشانی و کنار چشم ها (در مناطقی که حرکت عضلانی ضروری نیست) میتوان از بوتاکس استفاده کرد تا از پیشرفت و ایجاد چروکها جلوگیری شود.

هم اکنون بوتاکس در آمریکا روشی است که بیشترین استفاده را از نظر زیباسازی صورت دارد و هنرپیشه های هالیوودی بیشترین مصرف کنندگان این ماده هستند.

اقدامات لازم برای انجام موفقیت آمیز این عمل

قبل از عمل

قبل از بوتاکس و در جلسه مشاوره، در صورت داشتن بیماری و یا آلرژی خاص، حتما پزشکتان را در جریان بگذارید. اگر سابقه تزریق botox دارید و یا در سال های اخیر عمل جراحی انجام داده اید، حتما به پزشک اطلاع بدهید.
تا یک هفته قبل از بوتاکس، از مصرف داروهای رقیق کننده خون مثل آسپرین خودداری کنید زیرا احتمال خونریزی را هنگام botox افزایش می دهد. اگر داروی خاصی مصرف می کنید، حتما پزشک را در جریان بگذارید.
از مصرف الکل، سیگار و قلیان هم خودداری کنید.
تا یک هفته از مصرف ویتامین E ، روغن ماهی، امگا 3 خودداری کنید زیرا احتمال خونریزی را در حین تزریق افزایش می دهند.
قبل از botox، آرامش خود را حفظ کنید.
پزشکها توصیه می کنند که چند ساعت قبل از بوتاکس، ورزش کنید.
ورزش می تواند تاثیر خوبی در آمادگی بیمار برای تزریق داشته باشد.
چند ساعت قبل از تزریق، هرگونه مواد آرایشی را از روی پوست خود پاک کنید.
بهتر است صورتتان را با آب گرم و صابون ملایمی بشویید تا پوستتان کاملا تمیز بشود.

در حین عمل

ابتدا پزشک نقاطی که باید تزریق انجام بشود را با محلول آنتی باکتریال، تمیز و ضد عفونی می کند. معمولا محل مورد نظر را بصورت موضعی بی حس نمی کنند و تزریق botox بصورت سرپایی انجام می شود؛ البته باز هم بستگی به بیمار دارد. بوتاکس با کمک سوزن های بسیار ظریف انسولین انجام می شود. درد خیلی کمی در هنگام بوتاکس احساس می شود. مدت زمان تزریق هم بستگی به نقاطی دارد که باید تزریق انجام بشود. تزریق بوتاکس تنها چند دقیقه طول می کشد و نیازی به بیهوشی موضعی و عمومی ندارد. همین امر نکته بسیار مثبتی است که باید به آن توجه نمود چرا که دیگر خبری از عوارض بیهوشی و حتی بی حسی نیست. تزریق بوتاکس با کمک یک سوزن به عضلات خاصی که دچار چین و چروک یا افتادگی هستند تزریق می شود. بطور کلی سه تا هفت روز برای مشاهده نتایج رضایت بوتاکس طول می کشد. چون در این مدت مواد بوتاکس تزریق شده در حال مسدود کردن مکان گیرنده های استیل کولین هستند و برای اینکه بوتاکس اثر کامل خود را بگذارد به چند روز زمان نیاز است.

بعد از عمل

تا ۵ ساعت کارهای زیر انجام نشود :
۱ – آب زدن
۲ – آرایش کردن
۳ – سر خم کردن
۴ – دراز کشیدن و خوابیدن
۵ – خارش – ماساژ پیشانی دور چشم
۶ – عینک آفتابی زدن
۷ – الکل ، کافیین و سیگار مصرف نشود
– تا سه روز از کارهای سنگین و فعالیت های ورزشی جلوگیری کنید
– درصورت التهاب و کبودی یخ گذاشته شود.
– درصورت سردرد استامینوفن ساده استفاده شود
– به مدت سه شب بالشت بلند زیر سر قرار گیرد
– ۴۸ ساعت پس از تزریق ، اثر بوتاکس شروع شده و تا دو هفته به اوج می رسد.

تصاویر و ویدئو مرتبط با عمل

  • جوش صورت در بزرگسالیشاید در اطرافتان افرادی را بشناسید که در دوران میانسالی نیز از شر جوش صورت و آکنه خلاص نشده اند و از جوش های صورت خود رنج می برند-گردشگری سلامت علی طب
  • نکات مهم برای مراقبت از پوست صورتبی شک همه دوست دارند پوست زیبایی داشته باشند اما در میان خانم ها مراقبت و زیبایی پوست از اهمیت بیشتری برخوردار است-گردشگری سلامت علی طب

برای مشاهده پکیج ها بر روی شهر مورد نظر کلیک کنید.