جراحی تعویض دریچه قلب

اولین مراجعه بعد از عمل به پزشک دارد
مدت زمان اقامت در بیمارستان 2 روز
مدت زمان عمل 1-3 ساعت
مدت دوران نقاهت 4-5 هفته
استفاده از داروی بیهوشی دارد

جراحی تعویض دریچه قلب

آسیب شدید به دریچه به معنای نیاز به جایگزینی دریچه است. جایگزینی دریچه معمولاً در درمان مشکلات دریچه‌های آئورت یا دریچه‌های میترال با آسیب قابل توجه به کار می‌رود. همچنین این جراحی برای درمان هر گونه عارضه‌ای در دریچه‌های قلبی که زندگی فرد را تهدید می‌کند، به کار گرفته می‌شود. در برخی موارد که بیش از یک دریچه‌ آسیب دیده است، بیمار به بیش از یک جراحی ترمیمی و تعویض دریچه نیاز خواهد داشت.

اقدامات لازم برای انجام موفقیت آمیز این عمل

قبل از عمل

احساس اضطراب و نگرانی از عمل تعویض دریچه قلب امری طبیعی می باشد . به عقیده بسیاری از بیماران عمل شده، سؤال کردن و گفتگو با تیم جراحی موجب کم شدن ترس آنان میشود . همچنین این بیماران تاکید نموده اند که داشتن نگرش مثبت نسبت به جراحی، بهبودی آنهارا تسهیل نموده است . شما نیز قبل از عمل آموزشهای خاصی از پزشک و سایر افراد دریافت خواهید کرد .
تعدادی از آمادگیهای لازم بشرح زیر است :
صحبت با اعضای مختلف تیم جراحی نظیر جراح ، متخصص بیهوشی، متخصص قلب، مسئول تنفس درمانی و پرستاران صحبت با اعضاء خانواده در مورد عمل بازدید از واحد مراقبت ویژهICU که احتمالا محل گذراندن دوره بهبودی بعد از عمل می باشد .

در حین عمل

در برخی از مشکلات دریچه های قلبی، بهترین درمان جراحی است . ممکن است پزشک شما اطلاعات بیشتری به شما بدهد اما برخی از نکات به شرح زیر است :
• شما در طول عمل(3 تا 5 ساعت) خواب هستید.
• پس از جراحی، شما به بخش مراقبت های ویژه یاآی سی یو (ICU) منتقل می شوید .
• اعضای خانواده شما می توانند در آی سی یو (ICU)ملاقات مختصری با شما داشته باشند.

بعد از عمل

بلافاصله بعد از عمل جراحی خواب آلود خواهید بود . چند ساعت بعدی و شب را در واحد مراقبت ویژه خواهید گذراند در این محل، تعداد ضربانات قلب، دما، فشارخون و سایر علائم حیاتی بطور کامل تحت کنترل قرار می گیرند .
وسایل مربوط به کنترل ممکن است موجب ناراحتی شما بشود . پرستاران بطور مکرر در حرکت، سرفه و تنفس عمیق به شما کمک خواهند کرد تا به سلامت دوره بهبودی را سپری کنید .
اعضاء خانواده و دوستان نزدیک به ملاقات شما خواهند آمد . پرستار واحد مراقبت ویژه به ملاقات کنندگان راجع به ساعات مناسب ملاقات توضیحاتی خواهند داد .
وقتی که مراقبت و کنترل بخش ویژه لازم نباشد ، شما به واحد بعدی و یا بخش مراقبت عادی بیمارستان منتقل خواهید شد . مدت بستری بین ۱ الی ۷ روز می باشد . اغلب بیماران ازچگونگی احساس بهبودی و توانائی از سرگیری برخی فعالیتهای عادی زندگی نظیر راه رفتن، خوردن، استحمام متعجب می شوند . بسیاری از بیماران روز بعد از عمل راه می روند .

تصاویر و ویدئو مرتبط با عمل

  • جراحی-قلب-باز-گردشگری سلامت علی طب
  • جراحی-قلب-باز
  • پیوند-قلب
  • جراحی-قلب-باز

برای مشاهده پکیج ها بر روی شهر مورد نظر کلیک کنید.