جراحی پلاستیک شکم

اولین مراجعه بعد از عمل به پزشک
مدت زمان اقامت در بیمارستان 1 روز
مدت زمان عمل 2-4 ساعت
مدت دوران نقاهت 2 هفته
استفاده از داروی بیهوشی دارد

جراحی پلاستیک شکم

جراحی پلاستیک ناحیه ی شکم رواج زیادی پیدا کرده است زیرا چربی مقاوم به رژیم غذایی و ورزش بیشتر در این ناحیه تجمع می یابد. لیپوساکشن شکم یک عمل جراحی عادی است که برای خارج کردن چربی های اضافی و اصلاح شکل بدن در این ناحیه انجام می شود. این جراحی هم برای مردان و هم زنان انجام می گیرد. چربی های نواحی فوقانی و تحتانی شکم با این روش برداشته می شود. اگر ناحیه ی وسیعی برجسته شده باشد می تواند لیپوساکشن کرد. در این روش ابزار کوچکی به نام کانلا به کار می رود. این روش غیر تهاجمی است و تحت بیحسی موضعی انجام می شود. با وجود درن برای خروج ترشحات، بیمار می تواند پس از انجام این جراحی حرکت داشته باشد. درناژ ترشحات به ترمیم و بهبودی زخم سرعت می بخشد. به محض کاهش یافتن جریان درناژ تورم در ناحیه ی عمل شده مشاهده می گردد. تورم در این ناحیه ممکنست چند هفته یا حتی چند ماه باقی بماند. بنابراین، لازمست که بیمار برای مشاهده ی نتیجه ی نهایی حاصل از جراحی صبور باشد.

اقدامات لازم برای انجام موفقیت آمیز این عمل

قبل از عمل

قبل از جراحی آبدومینوپلاستی، کلیه شرایط جسمی و سلامت بیمار باید بررسی شود. در صورت لزوم، برای شناسایی بیماری های زمینه ای، باید اقداماتی صورت گیرد تا مشکل و تداخلی برای جراحی ایجاد نکند. همچنین، پیش از جراحی، به منظور کاهش بروز عفونت و آلودگی سطح پوست، برای بیمار آنتی بیوتیک تجویز می شود.

در حین عمل

عمل آبدومینوپلاستی تحت بیهوشی عمومی انجام می گیرد. در این عمل، برشی دربالای خط رویش موی پوبیس ایجاد می گردد، سپس پوست و دیواره ی شکم کشیده و صاف می شود. پوست اضافی همراه با چربی های اضافی برداشته می شود. طول برش ایجاد شده به وسعت ناحیه ای که باید جراحی شود بستگی دارد. برش در زیرشکم ایجاد می شود. بنابراین، اسکار ناشی از این عمل دربالای خط رویش موی ناحیه ی پوبیس دیده خواهد شد. اگر لازمست پوست اضافی دور ناف برداشته شود، برش دور ناف ایجاد می شود. در این مورد هم اسکار ناشی از جراحی دربالای پوبیس یا زیر شکم دیده می شود که درطول یک سال ترمیم و نا مشخص خواهد شد. بیمار دو هفته پس از این جراحی می تواند فعالیت حرفه ای خود را از سر گیرد اما باید از نشستن به مدت طولانی خودداری کند.

بعد از عمل

بعد از عمل، بیمار باید به مدت 2 هفته استراحت کند و تمام موارد مراقبتی را رعایت کند. استراحت مطلق در طی این مدت کمک می کند تا از هر نوع آسیبی بر روی برش شکم پیشگیری شده و از تشکیل اسکار، در این ناحیه جلوگیری شود. همچنین می توان از نوعی کمربند مخصوص هم برای کمک به بهبودی استفاده کرد. گاهی اوقات پس از عمل جراحی، پزشک به منظور جلوگیری از عفونت برای بیمار آنتی بیوتیک تجویز می کند.

تصاویر و ویدئو مرتبط با عمل

  • درمان چاقی با جراحی لاپاراسکوپی، معمولا در علی طب برای افرادی توصیه می شود که اضافه وزن شدید داشته باشند. در جراحی لاپاراسکوپی از یک تلسکوپ مخصوص (لاپاراسکوپ) استفاده می شود که به وسیله ی آن می توان معده را از طریق یک برش کوچک در شکم بواسطه متخصصین علی طب مشاهده کرد و بهترین درمانهارا ارائه داد .
  • زیبایی شکم-گردشگری سلامت علی طب
  • زیبایی شکم
  • زیبایی شکم-گردشگری سلامت علی طب

برای مشاهده پکیج ها بر روی شهر مورد نظر کلیک کنید.