لیزیک چشم

اولین مراجعه بعد از عمل به پزشک 1 روز
مدت زمان اقامت در بیمارستان ندارد
مدت زمان عمل 1ساعت
مدت دوران نقاهت 3 ماه
استفاده از داروی بیهوشی ندارد

لیزیک چشم

جراحی LASIK  یک روش شایع برای اصلاح بینایی در افراد نزدیک‌بین، دوربین و مبتلا به آستیگمات است. همه روش‌های اصلاح بینایی به کمک لیزر با تغییر شکل قرنیه صورت می‌گیرد. قرنیه لایه شفافی است که در جلوی چشم قرار دارد و نور را از خود عبور می‌دهد. امواج نور پس از گذر از لایه‌های مختلف چشم به شبکیه رسیده و روی نقطه کانونی متمرکز می‌شوند. جراحی لیزیک یکی از روش‌های بی‌شمار موجود برای اصلاح قرنیه است که در طول 25 سال اخیر روی بیماران انجام شده و جواب گرفته است. چراکه 96% بیماران پس از جراحی به بینایی مورد نظر خود دست پیدا کرده‌اند. به طور معمول یک روز پس از جراحی بینایی اصلاح می‌شود.

اقدامات لازم برای انجام موفقیت آمیز این عمل

قبل از عمل

1. انتخاب جراح باتجربه و ماهر در جراحی با لیزر بسیار مهم است. چراکه این روش درمانی بسیار پیچیده است.
2. سن بالای 18 سال و ثابت ماندن شماره چشم برای حداقل 6 ماه اط ضروریات لیزیک است.
3. قبل از جراحی درباره انتظارات خود از نتیجه عمل و چگونگی مراحل با چشم پزشک صحبت کنید. سابقه پزشکی شما بررسی شده و چشم‌ها به صورت کامل معاینه می‌شوند. ممکن است برای بررسی کامل شرایط چشم‌های شما، اندازه‌گیری ضخامت قرنیه، فشار چشم، قدرت اتساع مردمک و توپوگرافی قرنیه انجام شود.
4.حداقل برای 3 هفته پیش از جراحی، لنزهای تماسی سخت و نفوذپذیر به هوا استفاده نکنید. بقیه انواع لنزها مانند لنزهای زیبایی از 3 روز قبل کنار گذاشته شوند.
5. در روز جراحی غذای مختصری میل کنید و داروهای همیشگی خود را مصرف کنید.
6. هیچ‌گونه آرایش چشمی نداشته باشید.

نحوه انجام عمل

این جراحی به صورت سرپایی و با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. یعنی در طول جراحی به خواب عمیق فرو نمی‌روید و پس از اتمام ان در بیمارستان بستری نخواهید شد. با چکاندن قطره بی‌حسی در چشم‌ها درد لیزیک بسیار مختصر خواهد بود. با استفاده از ابزاری به نام میکروکراتوم صفحه‌ای از سلول‌های قرنیه با ضخامت 160 میکرون (معادل یک لنز تماسی) از روی قرنیه بلند شده و به عقب برمی‌گردد. سپس بافت استرومای زیرین نمایان می‌شود. در نهایت لیزر فمتوسکند اصلاحات موردنظر را انجام می‌دهد. در طل جراحی از شما خواسته می‌شود تا به یک منبع نوری خیره بمانید تا چشم شما ثابت بماند. ممکن است در حین استفاده از لیزر بویی به مشام شما برسد که جای نگرانی نیست. در نهایت قرنیه به سر جای خود باز می‌گردد. هیچ‌گونه بخیه و پانسمانی هم نیاز نخواهد بود.

بعد از عمل

1. در 48-24 ساعت اول بعد از جراحی ممکن است در چشمان خود احساس ناراحتی کنید. سایر عوارض لیزیک نادر هستند اما ممکن است جرقه روشنایی، هاله نورانی اطراف اجسام، سختی رانندگی شبانه، خشکی چشم و نوسان قدرت بینایی را تجربه کنید.
2. برای رفع درد قطره و داروهای خوراکی ضددرد تجویز می‌شود.
3. برای محافظت از چشم‌ها از محافظ چشمی و عینک ضدآفتاب استفاده کنید.
4. یک روز بعد از جراحی به مطب پزشک مراجعه کنید.
5. شما بعد از جراحی قادر به دیدن خواهید بود اما نتیجه نهایی لیزیک پس از 3-2 ماه آشکار می‌شود.
6. تا چند هفته از ورزش‌های سنگین دوری کنید.

تصاویر و ویدئو مرتبط با عمل

بيمارستان فوق تخصصی نيكان تهران

برای مشاهده پکیج ها بر روی شهر مورد نظر کلیک کنید.