لیفت سینه

اولین مراجعه بعد از عمل به پزشک
مدت زمان اقامت در بیمارستان ندارد
مدت زمان عمل 2-3 ساعت
مدت دوران نقاهت 3 هفته
استفاده از داروی بیهوشی دارد

لیفت سینه

لیفت سینه یکی از عمل های زیبایی است که برای بالا کشیدن سینه ها انجام می شود که در نتیجه شیردهی و یا کشیدگی دچار افتادگی شده اند.

اقدامات لازم برای انجام موفقیت آمیز این عمل

قبل از عمل

اولین قدم در مسیر جراحیِ فرم دهی سینه، مشاوره با جراحتان است. اولینِ اقدام جراحتان در این جلسه، معاینه کامل شما خواهد بود تا اطمینان حاصل شود این جراحی برای شما مناسب است. خانمهای بالای 40 سال پیش از جراحی، نیاز به ماموگرافی نیز دارند.
در این جلسه، شرایط شما توسط جراح از نظر تناسب بیشتر جراحی کاشت یا جراحی فرم دهی سینه بررسی خواهد شد. به طور کلی جراحی فرم دهی و لیفت سینه برای بانوانی پیشنهاد می شود که صرفا دچار مشکل افتادگی سینه هستند. اگر افتادگی سینه قابل توجه نباشد، جراح فقط کاشت را پیشنهاد خواهد کرد. پس از چند ماه بهبودی می توانید دوباره معاینه شوید و تصمیم بگیرد جراحی فرم دهی سینه انجام دهید.
طی جلسه مشاوره، جراحتان از عوارض جراحی خواهد گفت. هرچند این جراحی بسیار کم خطر می باشد، هر جراحی با ریسک همراه است و شما باید پیش از جراحی از آنها باخبر باشید. عوارض این جراحی، احتمال کم بروزِ عفونت و نتیجه نامطلوب است. در درصد کمی از بیماران نیز ابتلا به بی حسی در سینه ها و اشکال در شیردهی پس از جراحی وجود دارد، که وقوع آنها نادر است.

در حین عمل

لیفت سینه معمولا با ایجاد برش هایی روی سینه ، برداشتن پوست اضافی و شکل دادن مجدد به آن انجام می پذیرد .
اگر کمبود حجم سینه در حدی باشد که نیاز به گذاشتن پروتز سینه برای بهتر کردن نتایج باشد، می توان از همین برش ها در همراهی با لیفت سینه از آنها استفاده نمود .
الگو و شکل برش های مورد استفاده برای لیفت سینه شما، براساس شکل و اندازه سینه ها، میزان آویزان بودن آنها و محل قرار داشتن هاله سینه و پوستی که باید برداشته شود و همچنین خواسته های شما از عمل، و توصیه جراح تعیین می گردد .
با هر کدام از روش های موجود می توان قطر هاله سینه را اگر بیش از حد بزرگ باشد کاهش داد.

بعد از عمل

دوران نقاهت برای هر بیمار متفاوت است و بستگی به نوع جراحی و قابلیت طبیعی بدنتان دارد. به احتمال زیاد پس از یک هفته می توانید به کار دفتری خود بازگردید، اما از انجام فعالیت هایی که مستلزم فعالیت جسمی بالا هستند باید مدتی بپرهیزید. دولا شدن و بلند کردن اشیا ممنوع است، چراکه به سینه و برش های جراحی فشار وارد می شود و روند بهبودی را دشوار و پیچیده می کند. همچنین لازم است 4-6 هفته پس از جراحی لیفت سینه بالاتنه ورزشی بپوشید. این لباس مانند لباس کشی عمل می کند، تورم را کنترل می کند و موجب می شود بدن به فرم جدید شکل گیرد. در بیشتر موارد، پس از 3 هفته می توانید به فعالیت های روتین خود بازگردید اما همیشه باید توصیه های جراحتان را در نظر داشته باشید. آرام شروع کنید و به تدریج به فعالیت های معمولتان در سطح گذشته اضافه کنید. در روزهای اول پس از جراحی درد و ناراحتی معمول است، اما معمولا پس از چند هفته از بین می روند. با مصرف داروی مسکن و داروهای تجویز شده توسط پزشک، کنترل درد راحت تر خواهد بود. ممکن است چند ماه طول بکشد تا تورم از بین رود، اما بیشتر آن ظرف یکی دو ماه از بین می رود. متاسفانه در جراحی لیفت سینه وجود زخم غیرقابل اجتناب است. ما از تکنیکی تحت عنوان «برش سوراخ کلید» استفاده می کنیم که در نوک سینه ایجاد می شود تا زیر سینه ادامه می یابد. در نتیجه زخم عمودی ایجاد می شود. جای این زخم ها دایمی هستند اما با گذشت زمان کمرنگ می شوند. با رعایت این موارد می توانید اسکار زخم را به حداقل برسانید:

  • طبق دستور جراحتان بالاتنه ورزشی بپوشید
  • سیگار نکشید
  • در دوران نقاهت و پس از آن آب بنوشید
  • رژیم غذایی سالم داشته باشید
  • از چسب های سیلیکونی که به شما داده شده است، استفاده نمایید
  • زخم را به آرامی ماساژ دهید

بیشتر بیماران ما معتقدند که مزایای جراحی لیفت سینه به قدری است که اسکار ناچیز زخم ها در برابر آن بی اهمیت جلوه می کند. در واقع، بیماران ما خیلی به ندرت از زخم هایشان شکایت می کنند.

تصاویر و ویدئو مرتبط با عمل

  • لیفت-سینه-علی طب

برای مشاهده پکیج ها بر روی شهر مورد نظر کلیک کنید.