لیفت سینه

اولین مراجعه بعد از عمل به پزشک 2 روز
مدت زمان اقامت در بیمارستان ندارد
مدت زمان عمل 2-3 ساعت
مدت دوران نقاهت 1 هفته
استفاده از داروی بیهوشی دارد

لیفت سینه

عوامل بسیاری مانند افزایش سن، تغییرات وزن، شیردهی و ژنتیک موجب افتادگی و شل شدن سینه‌ها می‌شوند. خانم‌هایی که نسبت به تغییر حالت سینه‌های خود احساس خوبی ندارند، می‌توانند از لیفت سینه کمک بگیرند. لیفت سینه یا ماستوپکسی با خارج کردن پوست اضافه و محکم کردن بافت اطراف سینه، فرم سینه را تغییر داده و آن‌ها را به سمت بالا می‌کشد. هدف این جراحی دستیابی به شکل طبیعی سینه با کمترین میزان اسکار به جا مانده است. با توجه به نوع تکنیک جراحی هر چه پوست بیشتری خارج شود، سینه خوش‌فرم‌تر شده و بالاتر می‌رود اما اسکار نیز افزایش می‌یابد. این جراحی سایز سینه شما را تغییر چندانی نمی‌دهد مگر بخواهید همراه با لیفت، جراحی ماموپلاستی برای کاهش سایز و یا به کارگذاشتن پروتز را در نظر داشته باشید. اگرچه در هر صورت بعد از جراحی، به علت گرد شدن و بالا رفتن سینه، اندازه آن کمی کوچک‌تر به نظر می‌رسد. بهتر است بدانید که در سینه های بزرگ نتیجه لیفت دوام زیادی ندارد مگر جراحی کاهش سایز هم انجام شود.
انتخاب روش و چگونگی نتیجه این جراحی زیبایی به فرد مراجعه‌کننده بستگی زیادی دارد. چندین تکنیک با برش‌های متفاوت وجود دارد که در زیر با آن‌ها آشنا می‌شوید:
برش لنگرشکل
در روش استاندارد لیفت سینه از یک برش لنگرشکل استفاده می‌شود. این برش به صورت افقی از زیر سینه شروع شده و به بالا می‌آید. دور نیپل می‌چرخد و شکل لنگر به خود می‌گیرد. این روش برای رفع افتادگی شدید ‌سینه کاربرد دارد و بیشترین اسکار را هم بر جای می‌گذارد.
برش پری‌آرئولار
این روش برش و اسکار کمتری از روش استاندارد به جای می‌گذارد. برش محدود به اطراف آرئول یا هاله تیره رنگ دور نوک سینه است. ابتدا قسمتی از پوست اطراف آرئول برداشته می‌شود و سپس بخیه زده می‌شود. با این روش با حداقل اسکار، سینه به بالا کشیده می‌شود.
برش عمودی
در این روش برش از دور آرئول شروع می‌شود و به صورت عمودی به پایین می‌آید. تفاوت این تکنیک با روش استاندارد، نبود برش افقی در زیر سینه است.

اقدامات لازم برای انجام موفقیت آمیز این عمل

قبل از عمل

1. در ملاقات اول با جراح، میزان افتادگی سینه، حجم بافت، کیفیت پوست و نتیجه مورد انتظار شما بررسی می‌شود. شما باید به طور کامل انتظارات خود از جراحی و شکل نهایی سینه را به جراح توضیح دهید.
2. اگر سیگار مصرف می‌کنید حداقل 2 هفته قبل و بعد از عمل از آن دوری کنید تا دچار عوارض عمل نشوید.
3. لیستی از داروهای مصرفی، مکمل، مواد گیاهی و ویتامین‌هایی که استفاده می‌کنید، به پزشک تحویل دهید.
4. در صورتی که سابقه بیماری خاص یا حساسیت به دارو دارید، به جراح اطلاع دهید.
5. با مشورت پزشک مصرف داردهای رقیق‌کننده خون و آسپرین را قطع کنید.
6. ممکن است پزشک برای شما آزمایشات خون و تصویربرداری رادیولوژی از سینه‌ تجویز کند. قبل از جراحی اقدام به انجام این موارد کنید.
7. از 6 ساعت قبل از عمل ناشتا باشید تا در فرایند بیهوشی مشکلی ایجاد نشود.

نحوه انجام عمل

این جراحی به صورت سرپایی و با بیهوشی عمومی انجام می‌گیرد. یعنی شما در طول عمل خواب هستید و پس از به هوش آمدن به خانه می‌روید. قبل از شروع جراحی، محل موردنظر برای جابه‌جایی نیپل روی سینه شما مشخص می‌شود. پوست اضافه توسط جراح برداشته شده و بافت سینه به بالا کشیده می‌شود تا فرم زیبایی بگیرد. در صورتی که از جراح کاهش و یا افزایش سینه را درخواست کرده باشید، عمل ادامه خواهد داشت. در غیر این صورت پوست سینه بخیه زده می‌شود. ممکن است لول‌های باریک تخلیه ترشحات به نام درن در بافت سینه به کار گذاشته شود.

بعد از عمل

1. به دنبال به هوش آمدن با کمک همراه خود به منزل می‌روید.
2. پس از جراحی، سینه‌ها با پانسمان استریل پوشانده می‌شوند. شما باید روی این پانسمان یک بانداژ الاستیک یا سینه بند جراحی بپوشید. پس از گذشت دوران نقاهت یک سینه‌بند ورزشی هم کافی خواهد بود.
3. درن تعبیه شده برای خروج خون و ترشحات را دست‌کاری نکنید. درن حداکثر بعد از 2-1 روز خارج می‌شود.
4. برای یک تا دو هفته از درد، کبودی و تورم سینه احساس ناراحتی می کنید. درد محل جراحی با مصرف مسکن تجویزشده بهتر می‌شود.
5. حداقل برای 6-4 هفته از بلند کردن جسم سنگین خودداری کنید. برای 2-1 هفته اول از رابطه جنسی دوری کنید.
6. نتیجه لیفت بلافاصله پس از جراحی قابل مشاهده است، اما موقعیت و فرم نهایی سینه‌ها در عرض چند ماه آینده بیشتر جا می‌افتد.
7. باید بدانید که اسکار جراحی از بین نمی‌رود اما تا حد زیادی بهبود می‌یابد. برای تسریع روند بهبودی زخم با پزشک خود مشورت کنید.
8. اگرچه نتایج جراحی همیشگی است اما با افزایش سن و با تاثیر جاذبه، شکل سینه تغییر خواهد کرد. شما می‌توانید با ثابت نگه داشتن وزن و سبک زندگی سالم، نتیجه لیفت سینه را تا حد زیادی ثابت نگه دارید.
9. در صورتی که لیفت سینه توسط جراح ماهر صورت بگیرد، احتمال عوارض خطرناک بسیار کاهش می‌یابد.

تصاویر و ویدئو مرتبط با عمل

  • لیفت-سینه-علی طب

برای مشاهده پکیج ها بر روی شهر مورد نظر کلیک کنید.