لیپولیزر

اولین مراجعه بعد از عمل به پزشک ندارد
مدت زمان اقامت در بیمارستان ندارد
مدت زمان عمل 1-3 ساعت
مدت دوران نقاهت 5-10 روز
استفاده از داروی بیهوشی ندارد

لیپولیزر

به تخریب و ذوب کردن بافت چربی به کمک لیزر، لیپولیز لیزری یا لیزر لیپولیز گفته می شود که جدیدترین، مدرنترین و کم عارضه ترین روش درمان چاقی های موضعی (مثل بازو، شکم، پهلو، ران، پا، زیر بغل، غبغب،صورت، پوست و…) است و تنها روشی است که باعث افتادگی بیشتر پوست نمی شود بلکه به سفت تر شدن آن کمک هم می کند. به این تکنیک در زبان انگلیسی laser lipo lysis گفته می شود .

اقدامات لازم برای انجام موفقیت آمیز این عمل

قبل از عمل

مصرف دارو های رقیق کننده ی خون نظیر آسپرین، ویتامین E، فراورده های امگا3 باید از یک هفته قبل از عمل قطع شود.

سیگار کشیدن موجب تاخیر در روند بهبود پس از لیزرلیپولیز می شود لذا باید تقریبا از دو هفته قبل از انجام عمل لیپولیز، از مصرف سیگار اجتناب نمود. این امر تاثیرات مثبتی بر روی کوتاه تر شدن دوره ی نقاهت پس از عمل می گذارد.

شب قبل از عمل لیپولیز باید حداقل 8 ساعت خواب راحت داشته باشید لذا برای تحقق این منظور می توانید دوش آب گرم داشته باشید و یک آرام بخش مصرف کنید.

با این وجود که لیپولیز عملی سرپایی است اما انجام آزمایشاتی همانند آزمایش ساده ی خون قبل از انجام عمل توصیه می شود.

اگرچه عمل لیپولیز یک عمل سرپایی به شمار می آید اما می بایستی  مانند اعمال جراحی دیگر در مراکز جراحی محدود یا کلینیک های مجهز به اتاق عمل و با رعایت شرایط بهینه انجام شود.

نحوه انجام عمل

لیپوماتیک یک میله ی فلزی دارد که با چرخش و ارتعاشاتی که دارد باعث خرد شدن چربی ها می شود، نام این میله ی بسیار نازک کانولا است. به چربی های بدن وارد و با ایجاد لرزش های سریع در آن باعث تخریب سلولهای چربی شده و باعث از بین رفتن چاقی های موضعی می گردد.
دستگاه لیپوماتیک که با یک موتور بادی کار می کند، البته با ایجاد یک هوای فشرده در بدن که هم زمان ارتعاش و لرزش و نوسان ایجاد می کند چربی ها را در هم می شکند و از آنها یک مایع تولید می کند که کاملا قابل تخلیه هستند. چربی های تخلیه شده بعد از جراحی سالم و زنده هستند و می توان از آنها برای تزریق در باسن یا سینه و یا سایر اندامها استفاده کرد. در لیپوماتیک سوزش پوست وجود ندارد، پیش از این روشهای دیگر با مقداری سوختگی در محل جراحی همراه بود. لیپوماتیک بدون برش و بخیه انجام می شود و بسیاری از اندامهای بدن را تحت پوشش قرار می دهد. از لیپوماتیک می توان در لاغری صورت نیز استفاده کرد. جالب است بدانید که لیپوماتیک با قدرتی که دارد باعث لیفت همزمان پوست می شود و مانعی برای افتادگی پوست بعد از لاغری می شود.

بعد از عمل

پس از به پایان رسیدن عمل لیزر لیپولیز جراح ناحیه ی مورد عمل قرار گرفته را پانسمان می کند . با عوض کردن این پانسمان به طور مرتب احتمال عفونت را کاهش دهید .پس از جراحی ، جلیقه هایی که مخصوص عمل لیپولیز هستند را تهیه کنید و به مدت چها رهفته از آن در طول شبانه روز استفاده کنید . بعد از اتمام 4 هفته ، جلیقه را به مدت 4 هفته ی دیگر ببندید ، با این تغییر که فقط در هنگام خواب از آن استفاده کنید .
تا زمانی که زخم کاملاً بهبود نیافته ، استخر و یا قرار گرفتن در وان ممنوع می باشد .
محل زخم را ماساژ دهید . با این کار خون آبه ها از زیر پوست خارج شده و احتمال عفونت کاسته می شود .
با رعایت کردن نکات بالا می توانید نتیجه ی رضایت بخشی را از عمل خود داشته باشد .

تصاویر و ویدئو مرتبط با عمل

  • لیپولیزر-گردشگری سلامت علی طب
  • لیپولیزر-گردشگری سلامت علی طب

برای مشاهده پکیج ها بر روی شهر مورد نظر کلیک کنید.