لیپوماتیک

اولین مراجعه بعد از عمل به پزشک 7 روز
مدت زمان اقامت در بیمارستان ندارد
مدت زمان عمل 2-4 ساعت
مدت دوران نقاهت 7 روز
استفاده از داروی بیهوشی دارد

لیپوماتیک

لیپوماتیک (Liposculpture) راهکاری برای از بین بردن چربی اضافه تجمع‌یافته در قسمت‌های مختلف بدن مثل ران، باسن، بازو، کمر، شکم و زیر گردن است. این جراحی، درمانی به‌منظور کاهش وزن افراد چاق نیست. زیرا تنها به فرم دادن اندام‌ها می‌پردازد. لیپوماتیک نسب به لیپوساکشن قابلیت جابه‌جایی چربی خارج‌شده را هم دارد. به این صورت که چربی از یک ناحیه خارج شده و به محل دیگری مثل صورت و یا باسن منتقل می‌شود. معمولا افرادی این روش را انتخاب می‌کنند که دارای تناسب نسبی اندام هستند و برای زیبایی بیشتر مانند باریک شدن کمر و یا از بین بردن غبغب مراجعه می‌کنند. معمولا این چربی‌های انباشته‌شده با ورزش و رعایت رژیم غذایی از بین نرفته‌اند. اگرشما از سلامتی برخوردار هستید، پوست بدن‌تان بیش از حد کشیده نشده، سیگار مصرف نمی‌کنید، چاقی شدید ندارید برای این جراحی، مناسب به‌شمار می‌روید. باید بدانید که این عمل روی کاهش مقاومت به انسولین و کاهش خطر بیماری‌های قلبی تاثیری ندارد.

اقدامات لازم برای انجام موفقیت آمیز این عمل

قبل از عمل

1. قبل از انتخاب روش لیپوماتیک یا پیکرتراشی با متخصص جراحی پلاستیک مشورت کنید. شاید شما مورد مناسبی برای این جراحی نباشید. افراد مناسب برای این عمل معمولا BMI کمتر از 30 دارند. یعنی دارای اندام متناسب هستند. همچنین اگر پوست شما به علت بالا رفتن سن یا حاملگی استحکام لازم را ندارد، این جراحی مناسب شما نیست.
2. لیستی از داروهای مصرفی خود حتی مکمل‌ها و داروهای گیاهی را به پزشک تحویل دهید.
3. در صورت مصرف سیگار، سابقه حساسیت و هرگونه بیماری دیگری پزشک را مطلع سازید.
4. از 2هفته قبل تا 2 هفته بعد از عمل مشروبات الکی استفاده نکنید.
5. از مصرف آسپرین و هرگونه رقیق‌کننده خون از 2 هفته قبل عمل خودداری کنید.
6. از مصرف سیگار 4 هغته قبل از عمل خودداری کنید.
7. برای کاهش عوارض عمل و بهبود فرم‌دهی، با مشورت پزشک، گن کششی مناسبی تهیه کنید. بهتر است از یک هفته قبل از عمل، گن را استفاده کنید. با این کار به کشش و تنگی آن عادت می‌کنید.
8. در صورتی که تحت بیهوشی عمومی قرار می‌گیرید، 12 ساعت قبل از عمل ناشتا باشید.
9. حتما یک نفر همراه داشته باشید تا بعد از جراحی شما را به خانه هدایت کند.

نحوه انجام عمل

1. قبل از عمل خطوط دایره‌ای روی ناحیه‌ای که قرار است تحت عمل لیپوماتیک قرار گیرد، کشیده می‌شود. عکس‌های قبل عمل هم از شما گرفته خواهد شد.
2. پزشک با توجه به شرایط عمومی سلامتی شما و نوع عمل، شیوه بیهوشی را انتخاب می‌کند. درصورتی که کاندید بیهوشی عمومی باشید، داروی موردنظر از راه رگ وریدی به شما تزریق می‌شود. در غیر این صورت داروی بی‌حسی به صورت موضعی در بافت موردنظر تزریق می‌شود.
3. پس از ایجاد یک برش کوچک پوستی، لوله نازکی به نام کانولا وارد بافت چربی می‌شود. با استفاده از کانولا چربی برداشته شده، جابه‌جا و یا ساکشن می‌شود.
4. معمولا لیپوماتیک 4-2 ساعت طول می‌کشد.

بعد از عمل

1. معمولا بیماران پس از جراحی در بیمارستان بستری نمی‌شوند. مگر اینکه جراحی همراه دیگری نیز انجام داده باشند.
2. پس از جراحی، کبودی و تورم محل عمل را تجربه می‌کنید. این حالت طبیعی است و به‌تدریج تا یک هفته بعد از بین می‌رود.
3. نتیجه جراحی تاحدودی بلافاصله پس از پایان آن قابل مشاهده است. اما حدود 6 ماه طول می‌کشد تا کاملا آشکار گردد.
4. داروهای تجویزشده توسط پزشک مثل آنتی‌بیوتیک و مسکن‌ها را منظم مصرف کنید.
5. باید به مدت 3 هفته، تمام طول روز گن مخصوص ناحیه عمل را بپوشید. معمولا 2-1 ماه این کار ادامه پیدا می‌کند اما مدت زمان کمتری از روز را دربرمی‌گیرد. با این کار شکل‌دهی بهتر صورت می‌گیرد و عوارض بعد عمل کمتر می‌شود.
6. بهتر است یک هفته در منزل استراحت کنید. هر روز به آرامی و به صورت منظم پیاده‌روی کنید تا از احتمال لخته‌شدن خون جلوگیری کنید.
7. از فعالیت سنگین و ورزش برای 3-2 هفته خودداری کنید.
8. مصرف روزانه نمک را تا حد امکان کاهش دهید تا دچار ورم نشوید.
9. مایعات فراوان بنوشید.
10. درن تعبیه‌شده به منظور خروج ترشحات را دستکاری نکنید. ممکن است در روزهای اول ترشحات درن بیشتر باشد، نگران نباشید.
11. اگر با شواهد عفونت محل عمل، خونریزی، تغییر رنگ و حس پوست مواجه شدید، به پزشک خود اطلاع دهید.
12. در ملاقات بعدی با پزشک که معمولا یک هفته بعد انجام می‌شود، بخیه‌ها کشیده می‌شوند.
13. لیپوماتیک سلول‌های چربی را به صورت دائم از بدن شما خارج می‌کند. اما در صورت عدم رعایت رژیم غذایی و فعالیت بدنی، سلول‌های باقیمانده دوباره پر از چربی می‌شوند.
14. نسبت به نتیجه نهایی لیپوماتیک خوش‌بین باشید اما وسواس به‌خرج ندهید. در خارج کردن حجم چربی محدودیت وجود دارد. اگر بیش از حد چربی خارج شود، تورفتگی‌های نازیبایی به بدن شما اضافه می‌شود.

تصاویر و ویدئو مرتبط با عمل

  • لیپولیزر-گردشگری سلامت علی طب
  • لیپوماتیک یا پیکر تراشی چیست؟ پیکر تراشی به مجموعه ای از روشهای تهاجمی و غیر تهاجمی گفته می شود که بوسیله آن ها میتوان نواحی مختلف بدن را به فرم دلخواه درآورد.تکنیک پیکرتراشی لیپوماتیک تلفیقی از دو تکنیک Tumescent و Power Assisted می باشد. دستگاه لیپوماتیک یکی از دستگاهای لیپولیز در جهان است که توسط FDA تائید شده است این دستگاه برای اولین بار توسط یک جراح آلمانی ابداع شد-گردشگری سلامت علی طب
  • لیپوماتیک یا پیکر تراشی چیست؟ پیکر تراشی به مجموعه ای از روشهای تهاجمی و غیر تهاجمی گفته می شود که بوسیله آن ها میتوان نواحی مختلف بدن را به فرم دلخواه درآورد.تکنیک پیکرتراشی لیپوماتیک تلفیقی از دو تکنیک Tumescent و Power Assisted می باشد. دستگاه لیپوماتیک یکی از دستگاهای لیپولیز در جهان است که توسط FDA تائید شده است این دستگاه برای اولین بار توسط یک جراح آلمانی ابداع شد-گردشگری سلامت علی طب

برای مشاهده پکیج ها بر روی شهر مورد نظر کلیک کنید.