مزوتراپی

اولین مراجعه بعد از عمل به پزشک ندارد
مدت زمان اقامت در بیمارستان ندارد
مدت زمان عمل 30 دقیقه
مدت دوران نقاهت ندارد
استفاده از داروی بیهوشی ندارد

مزوتراپی

مزوتراپی یک راه‌حل غیرجراحی برای زیبایی هر چه بیشتر است که به منظور جوان‌سازی صورت و گردن، فرم‌دهی و کانتورینگ بدن، از بین بردن اضافه وزن و سلولیت به کار می‌رود. مزوتراپی ترکیبی از داروها، هورمون‌ها، ویتامین‌ها، عصاره گیاهان و مواد معدنی است که به داخل لایه مزودرم پوست تزریق می‌شود. این محتویات با توجه به محل تزریق و هدف مزوتراپی متفاوت خواهد بود. مزوتراپی با افزایش جریان خون و کاهش التهاب ناحیه موجب تغذیه پوست، تحریک کلاژن‌سازی، افزایش قوام پوست، محو کردن چروک‌های ریز و کاهش چربی زیر پوست می‌شود.

این تکنیک در سال ۱۹۵۲ توسط پزشک فرانسوی به نام دکتر میکاییل پیستور توسعه یافت . در آن زمان از مزوتزاپی بیشتر برای کاهش درد استفاده می‌شد. ولی در سال‌های بعد محبوبیت زیادی در ایالات آمریکا و دیگر نقاط جهان پیدا کرد .

اقدامات لازم برای انجام موفقیت آمیز این عمل

قبل از عمل

1. قبل از انتخاب این روش درمانی با پزشک خود به صورت شفاف از انتظارات خود بگویید.
2. درباره قطع داروهای ضدالتهاب و آسپرین از پزشک مشورت بگیرید. زیرا آن‌ها کبودی و خونریزی پس از تزریق را افزایش می‌دهند.

نحوه انجام عمل

مزوتراپی به صورت سرپایی انجام می‌شود و نیازی به بستری ندارد. پزشک پس از بی‌حسی موضعی ناحیه، با سوزن بسیار نازکی مواد را داخل لایه میانی پوست تزریق می‌کندبا هر تزریق تنها یک قطره از مایع به درون پوست شما وارد می‌شود. ممکن است تزریقات در چند قسمت مختلف و با عمق متفاوت انجام شوند. هر جلسه درمانی به طور معمول از 10 تا 30 دقیقه زمان می‌برد. تعداد دفعات مزوتراپی و فواصل آن‌ها با توجه به محل تزریق و نظر پزشک تعیین می‌شود. برای نمونه:
جوان‌سازی پوست:
بیشتر بیمارانی که از مزوتراپی با هدف جوان‌سازی پوست استفاده کرده‌اند، از نتایج راضی بوده‌اند. برای این امر به 4 نوبت تزریق با فواصل 3-2 هفته‌ای نیاز دارید.
تحریک رشد مو:
مزوتراپی با تنظیم هورمون‌های اطراف فولیکول مو و رساندن مواد مغذی می‌تواند جلوی ریزش مو را بگیرد. با این منظور نزدیک به 10 جلسه درمان نیاز است که در ابتدا با فواصل دو هفته‌ای و سپس هر3-2 ماه تکرار می‌شوند.
کاهش وزن:
مزوتراپی به افراد توصیه می‌شود که اضافه وزن شدیدی نداشته باشند. برای کاهش چربی بافت معمولا 4-2 تزریق با فوصل 4-2 هفته‌ای نیاز است. ممکن است تعداد مراحل با توجه به محل تزریق افزایش یابد.
کاهش سلولیت:
مزوتراپی تاثیر مختصری بر روی سلولیت دارد و حداقل به 4-3 نوبت تزریق با فواصل 4 هفته‌ای نیاز دارید.

بعد از عمل

پس از اتمام تزریق می‌توانید به فعالیت‌های روزمره خود بازگردید. برخی به علت تورم و کبودی نیاز به یک روز استراحت در منزل خواهند داشت.
در روز اول به حمام نروید.
نتایج تزریق معمولا از 3-2 ماه بعد قابل مشاهده هستند اما تاثیر کامل آن‌ 6 ماه زمان می‌برد.
به یاد داشته باشید که تاثیرات مزوتراپی دائمی نبوده و نیاز به تکرار خواهد داشت.

تصاویر و ویدئو مرتبط با عمل

  • مشکلات-پوست-گردشگری سلامت علی طب

برای مشاهده پکیج ها بر روی شهر مورد نظر کلیک کنید.